Najbolji vokal ex-yu rock'n'roll-a?

Ajd ljudi i ovo me interesuje
Po meni najlepsi,najbolji,najjebozovniji glas ima Alen Islamovic a kao vokal kojeg najvise cenim Bora Djordjevic

Posto si otvorio temu: Alen Islamovic-u su jedina motivacija pare, to misljenje mnogih da mu je to jedina motivacija odlicno se pokazalo kao ispravno kad je snimao sa nekim narodnjacima i pjevao gluposti itd.

E sad... zasto ti mislis da je najbolji vokal, to nisi obrazlozio.

Najbolji glas za "ROK" muzku (to je tema) ja mislim da ima pjevac koji je nekad pjevao u Piloti-ma, neznam ni dal je pokojni sad. Zasto? Zato sto moze da drzi "hrapavost" tokom citave pjesme, a ne samo "na djelove" kao Alen... Tifa ima dobar glas za rok, Bebek ..jos bolji, nekako 'pun' glas ima Bebek, a Zera iz Crvene Jabuke nekad je imao izuzetan glas, mozda i najbolji od svih ovih, mozda moze i sad to da radi sa glasom, ali ne trudi se i komercijalizovala se Crvena Jabuka. Dobro, to nije bas u pravom smislu "rok" grupa nikad ni bila, ali imaju rok pjesama vise nego pop pjesama.

E da, lik iz Galije bi isto mogo da udje u konkurenciju.
 
Zera nikad nije bio neki pjevac,on je bio klavijturista u prvoj postavi Crvene Jabuke,nakon smrti Drazena Ricla on je poceo da pjeva tek onako i on nikako ne spada u vrhunske pjevace,pa ni u prosjecne.Sam kaze da je jedan Hari Varesanovic Pavaroti za njega i jeste i ne samo za njega nego za mnoge koje su neki ovde nabrojali.Cuj Losa iz Plavaca najbolji pjevac?Cuj Mladen Bodalec iz Kazalista?Kakav crni Nesa da je pjevao Masku?Da li si ti Nodi cuo/la tu pjesmu?Nju pjeva Cipi i on je prvi,a ne drugi pjevac Osvajaca,taj Nesa(ako se lik tako zove) je otpjevao samo album Vrelina koji je snimljen nakon raspada prve postave,tj nakon dva albuma sa Cipijem na kojima su bas te najbolje pjesme.Izvinjavam se svima unaprijed,ako zvucim malo grubo,ali ovo sto ste napisali je stvarno...
 
Zera nikad nije bio neki pjevac,on je bio klavijturista u prvoj postavi Crvene Jabuke,nakon smrti Drazena Ricla on je poceo da pjeva tek onako i on nikako ne spada u vrhunske pjevace,pa ni u prosjecne.Sam kaze da je jedan Hari Varesanovic Pavaroti za njega i jeste i ne samo za njega nego za mnoge koje su neki ovde nabrojali.Cuj Losa iz Plavaca najbolji pjevac?Cuj Mladen Bodalec iz Kazalista?Kakav crni Nesa da je pjevao Masku?Da li si ti Nodi cuo/la tu pjesmu?Nju pjeva Cipi i on je prvi,a ne drugi pjevac Osvajaca,taj Nesa(ako se lik tako zove) je otpjevao samo album Vrelina koji je snimljen nakon raspada prve postave,tj nakon dva albuma sa Cipijem na kojima su bas te najbolje pjesme.Izvinjavam se svima unaprijed,ako zvucim malo grubo,ali ovo sto ste napisali je stvarno...

Bila sam ubedjena u ovo ali mozda gresim... Onda jos gore ako je Cipi otpevao i Vino i Masku...

I ovako su najbolje pesme sa albuma vrelina Jos mnogo dana, Cutis kao pre,
Minut cutanja, Samo ti, Ostani...(vise nagadjam da su ove pesme sa albuma vrelina jer imam sve pesme, ali nisu rasporedjene po albumima...)
 
Bila sam ubedjena u ovo ali mozda gresim... Onda jos gore ako je Cipi otpevao i Vino i Masku...

I ovako su najbolje pesme sa albuma vrelina Jos mnogo dana, Cutis kao pre,
Minut cutanja, Samo ti, Ostani...(vise nagadjam da su ove pesme sa albuma vrelina jer imam sve pesme, ali nisu rasporedjene po albumima...)

U pravu si ''Vino crveno'' to je greska i to ogromna,ali i dalje je vrhunski pjevac.Bas u vezi te Maske,slusao sam Osvajace uzivo i bas sam cekao da cujem tu Masku,jer sam mislio da nema sanse da moze da je otpjeva onako visoko kao na studijskoj verziji,a lik ne da je otpjevao nego se jos i za*ebavao sa tom pjesmom.Mada on ima prirodno takvu boju glasa,dakle moze izuzetno visoko da pjeva,ali ni to opet ne znaci da je on najbolji.Tesko je reci ko je stvarno najbolji,zato izvinjavam se sto sam rekao da Losa i Mladen nisu najbolji,jer za nekoga mozda jesu i to je to.Za mene... 1. Najvise volim Milanovu boju glasa. 2 Najvisocije pjeva Chipi,uz njega Gale i Alen. 3.Najbolju tehniku pjevanja ima Hari(zamislite Zeru kako pjeva Lejlu)mada on i nije neki roker,pjesme su mu tra-la-la,ali ipak je vrhunski pjevac sa tehnicke strane. 4.Kategorija bez imena u koju bih svrstao takodje odlicne pjevace kao sto su: Djordje David,Dado Topic,Aki Rahimovski(izuzetan),Zlatan Stipisic Gibonni(iz vremena Osmog Putnika),Dragi Jelic...
 

Back
Top