najbolji sveukupni lovac II SR

Najbolji lovac II SR

  • Me-109

    glasova: 2 13,3%
  • Supermarine Spitfire

    glasova: 2 13,3%
  • P-51 Mustang

    glasova: 4 26,7%
  • P-47 thunderbolt

    glasova: 2 13,3%
  • Jak

    glasova: 1 6,7%
  • La-7

    glasova: 2 13,3%
  • Me-262

    glasova: 2 13,3%
  • Focke-Wulf Fw190

    glasova: 7 46,7%
  • P-38 Lightning

    glasova: 0 0,0%
  • Dewoanten D-520

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    15
  • Anketa je zatvorena .
Backfire:
Na početku diskusije je bilo pitanje o lovcima iz nekog drugog doba.Bio je jedan lik koji je radio u Luftwafe-u i kad je prvi put ugledao mustanga na nebu rekao je:"Rat je gotov.Izgubili smo".Tako je i bilo.

To sam gledao na Diskaveriju, navodno kada je Gering prvi put video mustange rekao je "Izgubili smo rat".
Netacno, nejverovatnije, nemacka je izgubila rat kada ga je zapocela, jednostavno njen industrijski kapacitet bio je nedovoljan za rat iscrpljivanjem.

opet na Diskaveriju gledao sam oficira iz manstajnovg staba. kaze da je Manstajn svaki dan sa lenjirom izlazio na bojiste i ispitivao oklop Sovjetskih tenkova. jednog dana se vratio i rekao mu, "Video sam danas jedan Sovjetski tenk i ako ga busu proizvodili u velikim kolicinama, mi smo izgubili rat. Kaze nemac, taj tenk bio je T-34.

Jednostavno, nemacka je mogla i do 1947 da produzi rat, ali Sovjeti su jednostavno stancovali avione, koji su bili isto dobri kao i nemacki.
Primera radi, Hartman je oborio 352 neprijateljska aviona, masa nemaca po sto i vise, ali Kozedub je oborio 62 nemacka aviona, a najveci broj sovjetskih pilota samo po jedan, dovoljno da unisti Luftvaffe. Hartman bi na kraju i da je rat duze trajao stradao od nekog novajlije koji bi mu jednostavno usao u rep i oborio ga. najveci tenkista svih vremena Witmann, bio je toliko precizan da je T-34 otkidao cevi topa svojim topom, ali jednostavno ga je sredio neki rus u T-34.

Zaboravili smo Italijanske avione?
 
Alekasandar2:
najveci tenkista svih vremena Witmann, bio je toliko precizan da je T-34 otkidao cevi topa svojim topom, ali jednostavno ga je sredio neki rus u T-34.

Zaboravili smo Italijanske avione?
Jes jes otkinuo ga rus na zapadnom frontu iz leteceg t-34?!?!?!
Ali to nije tvoj najveci biser nego tek ono tvoje debilsko poredjenje Fiata i Mustanga gde je mustang u svemu BOLJI,[pa si cak i izostavio neke podatke gde fiat jos vise zaostaje ali nema veze dopunicu ja] i kao italijani imali najboljeg lovca....
Pffffffff hahahaha...
Padali su iznad mediterana i afrike kao curke.
 
Alekasandar2:
Najveci tenkista svih vremena Witmann, bio je toliko precizan da je T-34 otkidao cevi topa svojim topom, ali jednostavno ga je sredio neki rus u T-34
Netačno - Whitmann je poginuo u Normandiji 1944, u borbi protiv Engleza.

(Ko ga je ubio - nije sigurno (isti slučaj kao sa Rihthofenom u WWI), ali navodno engleski Sherman Firefly sa topom 17-pnd, a neki kažu avion Tajfun sa raketama 3". Činjenica je da na njegovom tenku nema vidljivog ulaznog otvora, pa mi najbolje zvuči poslednja informacija, iz ruskog izvora, da ga je unesrećio običan mali PT top, 6-funtaš, srećnim pogotkom u osetljivo mesto između tela i kupole)
 

Back
Top