Najbolji srpski savremeni pisac

Goran Petrović je dobar savremeni srpski pisac, ali nije mi najbolji. Svidja mi se njegov stil pisanja. Koristi moćne opise i fino kretanje toka reči. Ali, ipak nije najbolji. Najboljeg još nisam pročitala.(Naravno, srpske klasike ne računam - Ivo Andrić, Dobrica Ćosić, Borislav Pekić, Momo Kapor i ostali...). :wink: :wink: :wink:
 
U sustini, najbolji pisac srpski mi je Rastko Petrovic, ali on nije savremenik.....
A kako ti to mislis, da GP prija samo "uspavanom' umu i "iskvarenom" duhu, c, c, c.....pa njegova "Opsada" je toliko cudesna da tesko neko kome se spava moze i da je prati. A ako je "iskvaren" ne moze ni da voli.......
 
Ako mogu da kažem da je ijedan pisac uticao na mene sa ovih prostora onda je to usamljeni stari Čuburac i jedini iskreni čovek u celoj srpskoj književnosti.
Direktne rečenice,bez dlake na jeziku,ne pravi budalu od sebe kao što su to drugi navikli da rade.
Samo jedan jedini:
SVETOZAR VLAJKOVIĆ
 
BBT:
BBT:
Koji srpski savremeni pisac zavredjuje epitet najboljeg na domacoj knjizevnoj sceni?

Goran Petrovic
Njegovo 'pero' reanimira somnolentni um i leci depravirani duh.

Slažem se!!!
Goran Petrović je odličan.
No,ne znam mogu li pomenuti jednog pisca,koji trenutno živi u Rovinju.
Ipak ga pominjem zato što je svoje najbolje romane i pripovetke napisao daok je živeo u Beogradu.
To je Mirko Kovač.
 
Truman:
Pomenucu, mada ne znam da li je najbolji, Zorana Zivkovica pisca fantastike. Nameravam da osim Vremenskih darova procitam jos njeogvih knjiga, ali nije ih bas lako naci.

"Nemoguće priče", u kojoj je i "Biblioteka" - Svetska nagrada za fantastiku u kategoriji kratkog romana, izdala je "Laguna". Ul. Resavska 33 :wink:
"Biblioteka" je najnaivnije delo SF koje sam imao prilike da pročitam.
 

Back
Top