Najbolji srpski prehrambeni brendovi

nisam bash sigurna da je Plazma nasha....to je italijanski patent PLASMON koji je posle uvezhen kod nas..http://www.plasmon.it/prodotti/317_awPlasmon.aspx?pType=p&navType=full&idProdotto=6412&ageRange=
evo sad nadjoh da kod nas postoji od 1967,dok ovaj italijanski postoji od 1902...
imala sam priliku da probam Plasmon,i po ukusu ne mozhe ni da pridje nashoj Plazmi(objektivno gledano...),slichan je ukus,samo deluje kao da su ih ostavili duzhe nego shto bi trebalo da se peku,pa su malo pregoreni...
Plasmon je nikakav spram plazme pa i ako smo ukrali nesto od njih u ukusu smo ih nadmasili;-)
Moje dete je jelo Plasmon za bebe(to nam recimo nedostaje,tj bar tada nije bilo a sada bebecu hranu ni ne gledam!)bio je malen i prilagodjen decijoj rucici,sa sve neravninama za male prste,topio se u ustima da se ne bi davili i zagrcnjavali...
 
a jel' neko video crnogorsku mlevenu plazmu? zove se "mleveni djetic":D
djeticuk9-1.jpg
 
a zbog cega se bojis divca?

Ne plašim ga se. Verovatno hoćeš da pitaš zašto upirem prstom na njega? Zato što je eklatantno oteo firmu Voda voda na slavu i stas i kuntu koju je dao u pravom trenutku pogrešnim ljudma jer će se na kraju ipak sve razmrsiti, jer je septembra održao onu glamuroznu, punoobećavajuću, tipično srpsku press konferenciju i najavu kako će da pomogne izbeglicama (a posebno sam osetljiva na te "humanitarne" manipulacije, jer je to baš.... gnojavo!), pa su ljdi davali šakom i kapom, pa . hop još jedna humanitarna grtalica para sa sms-ovima (pogledaj forume, koliko je nas slalo, jer smo verovali Divcu i jer hoćemo da pomognemo izbeglicama), pa hop! - novogodišnja grtalica para kada nam je uvaljeno da na dobrotvornoj bazi moramo uz poštansku marku da kupimo i doplatnu, opet za izbeglice... a na kraju, evo prolazi i peti mesec, a od obećanja ništa. Napada i novi sneg a još ni jedna izveglička porodica nije pod krovom koji je obećan i za koji POSTOJE novci. Ružno, mnogo ružno...
Ali, da se vratimo na brend.
Gorki list (leči mi gastritis, kad uzmem gutljaj, dva, posle jela!), JAFFA, čokoladna bananica.
 
Da li vi ljudi primecujete..kada se ambalaza pojedinih proizvoda pocela menjati..da li vam je jasno da se nijedan od tih proizvoda ne moze prodavati negde u svetu..kao primer..Plazma..koja je promenjena tek pre 1-2 godine cini mi se..cokoladna bananica tek prosle godine trazi ime..Smoki se nije menjao odkad znam za njega..po unutrasnjosti se prodaju proizvodi koje nisam video 20god
 
Da li vi ljudi primecujete..kada se ambalaza pojedinih proizvoda pocela menjati..da li vam je jasno da se nijedan od tih proizvoda ne moze prodavati negde u svetu..kao primer..Plazma..koja je promenjena tek pre 1-2 godine cini mi se..cokoladna bananica tek prosle godine trazi ime..Smoki se nije menjao odkad znam za njega..po unutrasnjosti se prodaju proizvodi koje nisam video 20god

ne znam šta hoćeš da kažeš...ali meni je,npr.stara ambalaža plazme,neprevaziđena i originalna...ova sad se utapa u masu...takođe,ništa nije falilo ni bananici...ionako smo svi znali kako da je zovemo...:lol:
 
uh bettyblue
za mnoge stvari znam da nisam u stanju da procenim ko je u pravu, i sta sve stoji iza toga, pogotovo kada se petlja sa drzavom, pa i ne pokusavam da donosim olake zakljucke. ali oko voda vode - dovoljno je bilo poznavati rad agencije za privredne registre, i koristiti sajt nbs na kome svako javnim uvidom moze izvrsiti odredjene provere i shvatiti da vojin sto se mnogih stvari tice, jednostavno - prica price, da se ne izrazim drugacije.

a munchmellow?
eurokrem (blok)? jes da je po licenci, ali ja to sve racunam...
soko stark stapici? nikada nece uspeti da naprave takve...
kao ni soko stark bananicu...
meni je tesko sto su promenili frikomove sladolede...
 
ne znam šta hoćeš da kažeš...ali meni je,npr.stara ambalaža plazme,neprevaziđena i originalna...ova sad se utapa u masu...takođe,ništa nije falilo ni bananici...ionako smo svi znali kako da je zovemo...:lol:
Ne utapa se u masu..vec su shvatili..po meni..mnogo..mnogo kasno..da sav normalan svet menja i unapredjuje svoju proizvodnju..novom ambalazom..ukusima..reklamom i sl.....
 
da sve dzank stvari imaju sljastecu ambalazu... a da li si primetio da zdravi proizvodi igraju na jednostavniji i vise "domaci" izgled... da su cake i sitni detalji ono na cemu se vidi da iako je skromnog izgleda, ta ambalaza je dobro promisljena i dizajnirana...

po meni ne treba menjati ambalaze brendova, vec ih samo malo doterati...
 
Ne utapa se u masu..vec su shvatili..po meni..mnogo..mnogo kasno..da sav normalan svet menja i unapredjuje svoju proizvodnju..novom ambalazom..ukusima..reklamom i sl.....

ali zašto mijenjati nešto dobro i prepoznatljivo,samo promjene radi...godinama se gradi neki imidž proizvoda,da bi se tek tako promijenio...valjda se i teži tome da proizvod bude prepoznatljiv...i po kvalitetu,ali i po ambalaži...dovoljne su neke male osvježavajuće promjene...na "plazma"keksu su mijenjali sličice one djevojčice,s vremena na vrijeme,ako se sjećate...ne znam,meni se daleko više sviđa stara "plazma"...
 
Pa limunado vec rekoh..oni menjaju..zato sto se slicna pakovanja u svetu koriste vec 10-15god..a nasi nisu imali takvu tehnologiju..ili menadzment koji bi unapredio proizvodnju..nebitno da li je to tetrapak jogurt-mleka..sokova..kese grickalica..
Da li razumes sta znaci nutritivna vrednost svakog proizvoda..?..na nekim proizvodima to jos uvek nema..sto znaci da se ne sme prodavati..osim naravno kod nas polupismenih
Razmisli..zasto je plazma tek sad..posle toliko godina..izmislila ''toplu vodu''..tako sto je izbacila mini plazmu..odnosno dva nova ukusa..
 
uh bettyblue
za mnoge stvari znam da nisam u stanju da procenim ko je u pravu, i sta sve stoji iza toga, pogotovo kada se petlja sa drzavom, pa i ne pokusavam da donosim olake zakljucke. ali oko voda vode - dovoljno je bilo poznavati rad agencije za privredne registre, i koristiti sajt nbs na kome svako javnim uvidom moze izvrsiti odredjene provere i shvatiti da vojin sto se mnogih stvari tice, jednostavno - prica price, da se ne izrazim drugacije.

Naravno, i nije naše da procenjujemo, ali ne možemo baš ni da zaboravljamo a ni da žmurimo. Što se tiče agencija za privredne registre... to i jeste najbolnije... kad čuješ, saznaš... šta se sve i tu može kalkulisati, objavljivati. Ali što kažeš, nije na nama da procenjujemo. konačno, ako ništa drugo, utešno je da se sve ipak sazna. Tako će valjda i Divca neko odozgo da priupita gde su novci od donacija srpskih firmi i srpskih građana, a gde su obećani krovovi za srpske izbeglice... I Džajić je, po mnogima, bio nedodirljiv!
 
one napolitanke sa prve strane....soko štark.......to mi je bolji brend od plazma keksa.....onda jogoood...bez premca.....i ....pooter pkb u plavoj ambalaži koja se nije menjala .............ne znam kako gorki list mož da bidne nacionalni brend......mislim...pored jaggermastera..i onog mađarskog unicum-a....gorki list je u poređenju sa njima baš loš...
 
Pa limunado vec rekoh..oni menjaju..zato sto se slicna pakovanja u svetu koriste vec 10-15god..a nasi nisu imali takvu tehnologiju..ili menadzment koji bi unapredio proizvodnju..nebitno da li je to tetrapak jogurt-mleka..sokova..kese grickalica..
Da li razumes sta znaci nutritivna vrednost svakog proizvoda..?..na nekim proizvodima to jos uvek nema..sto znaci da se ne sme prodavati..osim naravno kod nas polupismenih
Razmisli..zasto je plazma tek sad..posle toliko godina..izmislila ''toplu vodu''..tako sto je izbacila mini plazmu..odnosno dva nova ukusa..

To se zove linearno sirenje brenda i nije uvek dobro.
Zasniva se na verovanju strucnjaka da posto potrosaci vole osnovni brend, u ovom slucaju Plazmu, volece i njene klonove.
Obicno je njihova svrha da zadovolje vise segmenata potrosaca koristeci se snagom osnovnog brenda.
Nije dobro, jer se devalvira osnovni brend, zato sto se obicno stvori pet milijardi varijacija u kojima potrosaci izgube nit sa osnovnom robnom markom
Mnogi su pravili takvu gresku pa im je prodaja u ukupnom zbiru padala a sto je najgore padala je i prodaja osnovnog proizvoda
 
Taj trougao je bila i ambalaza za jogurt..i mleko od litar..;)
Sto se plazme tice..lyone..reci jedan jedini brend u svetu da se nije sirio..menjao..na bilo koji nacin..zar nije besmisleno..cak ni pakovanje..ni reklame ne pamtim kad su bile..meni je lesnik bolji od originala..
 
može i menaž čokolada za koovanje...ja je jedem nekoovanu...baš je dobra...
:lol:to, munjo care. i ja. skroz je dobra.

georgejune: Razmisli..zasto je plazma tek sad..posle toliko godina..izmislila ''toplu vodu''..tako sto je izbacila mini plazmu..odnosno dva nova ukusa..

pa moglo joj se da ne menja kad je najbolja.
plazma ce uvek da se kupuje.
je li coca-cola izmenila svoju flajku i potpis?
jok. razlog isti, samo na globalnom nivou... moze joj se...

moji favoriti - smoki, cok-banana, jafa keks (nije nasa ideja, al' ko da jeste).
 
Nije tacno..coca-cola se svaki dan menja..flasa posebno..u svakoj drzavi druga ambalaza..koliko novih ukusa ima..znas kakve reklame pravi..bukvalno ''ratuje'' sa konkurencijom..takodje je njihov brend fanta, sprite..cokoladica milion..o tome ja pricam..o napredovanju proizvodnje..ulaganju..razvoju..mi smo jos pod turcima za njih
Kazes kao da je nasa ideja..to u svetu bas pije vodu ;)
 

Back
Top