Quantcast

Najbolji srpski prehrambeni brendovi

mirabel

Iskusan
Poruka
5.547
Carnex su kao pasta za zube, bolje su Argete iako nisu nase

Petit Beure i dalje postoji, videla ga ja neki dan, u staroj ambalazi.

Mini plazma nema isti ukus kao obicna (ili ja tripujem), nove sa ukusima jabuke i lesnika FUJ

Bananice mmmmmmmmmmmmmm

Secate se Banini cokoladnih oblacica ...nisam ih videla nigde godinama

Marbo rebrasti cips i stapici sa kikirikijem (moj ustupak novim proizvodima)

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
one napolitanke sa prve strane....soko štark.......to mi je bolji brend od plazma keksa.....onda jogoood...bez premca.....i ....pooter pkb u plavoj ambalaži koja se nije menjala .............ne znam kako gorki list mož da bidne nacionalni brend......mislim...pored jaggermastera..i onog mađarskog unicum-a....gorki list je u poređenju sa njima baš loš...
Nemoj baš tako za Gorki list. Meni je super, ali sa malo limuna, naravno kockom leda. A posle ručka, večere... sjajan digestiv.

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.852
e, ovaj...to da probate pa onda nećete da pomislite na gorki list.. stvarno je mnogo dobro..a sad sam video da ta čoovena fabrika zwack pravi ovaj liker od 1790... tako da smo odmah nekonkoorentni..sa brendom...da smo rekli kleka bb ili žoota osa.....
liker nije srp. nacionalno piće...........a i gorki list je sinalco... .si end si...ništa ne zadovoljava brendiranje....

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Slažem se, Unicum je konza, ali ljudi vole i Jeger i pelinkovac... razni brendovi, razni ukusi. Probaj Gorki list tako što ćeš da sipaš recimo dva prsta (šaka srednje veličine : )) u čašu za ovakvu vrstu pića i onda pola prsta soka od limuna i kocka leda. Slobodno ubaci i jednu crnu maslinu. Mmmm... ako baš hoćeš pravi ugođaj, naseckaj u kockice tvrd kačkavalj, desetak kockica, da uživaš... onaj malko matoriji, pa ga uvaljaj u so, tucanu alevu papriku, one mediteranske začine (baš tako piše na kesici) i sipaj kafenu kašičicu maslinovog ulja. Izmešaj... gricni, pa pijucni. To kad uradiš s Unicumom, nije TO.

marina.c

Veoma poznat
Poruka
10.751
Jeste se svi ponapijali nakon što ste probali, o čemu se radi? Nigde nikog čoveče! Ali, ok, znači da je Gorki list bio dobar : ))
Što jes jes - dobar! Al' ja ga unazad godinu dana preskačem i prelazim odmah na "Vranac Pro Corde"...Čaša do dve i život ružičast (ovako svi alkosi počinju, je l da??! :shock:)
Plazma....
Čokolada sa rižom (ona žuta Mimoza!!!).Sve ostale s rižom nemaju takav ukus...
Bananica...
Ribice...(pa i ove nove Bambijeve)

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Što jes jes - dobar! Al' ja ga unazad godinu dana preskačem i prelazim odmah na "Vranac Pro Corde"...Čaša do dve i život ružičast (ovako svi alkosi počinju, je l da??! :shock:)
Plazma....
Čokolada sa rižom (ona žuta Mimoza!!!).Sve ostale s rižom nemaju takav ukus...
Bananica...
Ribice...(pa i ove nove Bambijeve)
Put u alkoholizam? Ma joook. Daleko smo... Slušaj, Gorki list ide i pre jela i posle jela, čudo jedno. A vino, probaj T'ga za jug i kad nadješ pelješki Plavac (Dingač je konza al je mnoooogo skup za "svaki dan"), ako nemaš predrasude po pitanju konkurencije : )

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
"PREGLED", 27. februar 2008.
... "u jednom trenutku, Vojin Đorđević donosi odluku da subotički "Pelinkovac" (bio je većinski vlasnik i direktor "Subotičanke") preimenuje u "Gorki list". Od kraja 2004. počinje izvoz ovog brenda u zemlje regiona: Federaciju BiH, Makedoniju, Crnu Goru, ali i Austriju i Nemačku. U aprilu 1997. godine, svetska kompanija "Sinalco International GmbH" počinje saradnju sa Đorđevićem, a uskoro ga proglašava najboljim Sinalco partnerom u svetu. Pre dve godine kreće gradnja fabrike "Sinalco2 u Banji Vrujici na površini od 20.000 kvadratnih metara, a prva faza koja obuhvata gradnju fabrike i nabavku opreme koštala je 9 miliona evra koje je donirao Sinalci International GmbH.
Godine 2007, pojavljuje se Divac koji sa uloženih 65 % u vlasništvo "Voda Vode" uspeva da se upiše kao stopostotni vlasnik jer je zajedno sa svojim konsultantima falsifikovao dokumentaciju.
A lepša strana priče o "Voda Vodi" je, vezano baš za ovu temu, je da je nagrađena kao jedna od tri NAJLEPŠE vode na svetu na Svetskom kongresu voda u Bergamu..." (Inače, čitav slučaj sa otimanjem firme je Đorđević doterao do Vrhovnog suda da bi dokazao da je prevaren. Priča se da je realno očekivati konačan rasplet sad, tokom marta...)

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.852
e, divac se javlja kao potencijalni koopac svega što je na tzv. tenderu.......to su firme koje uspešno poslooju i nemaju finalne proizvode za široku potrošnju....pa nisu poznate širokom kroogu ljoodi....nioti se o tome piše po novinama.......te firme proožaju intelektooalne usluge i jako dobro poslooju....čim se raspiše tender....eto imena divca...iza ne znam ša je........i šta nas pa briga...... a voda..voda..pa to je najobičnija voda bez hlora.........

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
e, divac se javlja kao potencijalni koopac svega što je na tzv. tenderu.......to su firme koje uspešno poslooju i nemaju finalne proizvode za široku potrošnju....pa nisu poznate širokom kroogu ljoodi....nioti se o tome piše po novinama.......te firme proožaju intelektooalne usluge i jako dobro poslooju....čim se raspiše tender....eto imena divca...iza ne znam ša je........i šta nas pa briga...... a voda..voda..pa to je najobičnija voda bez hlora.........
O tome pričam. A to niko ne kreće da ispita. Da ne pominjem njegove humanitarne akcije po milioniti put... čovek pabirči kintu a niko još nije video ni kolibicu za srpske izbeglice sa Kosova. Po obećanju, trebalo je 8.000 duša da bude smešteno do sredine januara i još 12 kuća da izgrade on i Snežana (supruga) od lične kinte, kao primer i simboliku jer je on, Bože moj, nosio na dresu broj 12... evo opet mi suze krenule od patetike... :mrgreen:

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.852
pa ne znam..ne bih ulazio u lik i delo.....manipoolacije i ostalo...tu nije sam...jedan čovek ništa ne može sam...a za vojima đ. kao navodno "oštećenu" stranku me jako da ne kažem šta........ najzanimljiviji lik naše tranzicije je vlasnik mpc-a....lik čiju fotku niko nije video...ime i ostalo.....(onaj šo gradi droogu koolu ck ).........nije nam to sad tema..........da ne ulazimo u politiku.....

eo srpski brend......bakina tajna.....ona mala teglica 350 din...ali je stvarno 100% prirodna...kad otvorite teglu i ne pojedete odmah...ili za dva dana ...odmah se pokrvari... to je brend...ne zanima me ko je gazda...ali dobro radi.....

S_K_V_O

Iskusan
Poruka
6.168
betty jel se ti lozis na vojina?
meni je bilo dovoljno da procitam jednu njegovu izjavu i da skontam kako nevidjeno laze...
registracija privrednih subjekata je prilicno jednostavna i tacno je odredjeno sta je potrebno za registraciju odredjenih promena. desavaju se samo tehnicke greske ili greske usled grubih previda koje apr sama ispravi. postoji kontrola jer je postupak drugostepen. ti, munja, ja, bilo ko od nas moze slobodno da ode i trazi zbirku isprava za gorki list pa da vidi sta je u njoj. to sto je registraciona prijava 2 puta odbacena, nije uopste bitno jer je to normalno - ka fali nesto apr odbacuje registracionu prijavu ostavivsi rok podnosiocu da je usaglasi. svako ko upali sajt nbs/prinudnu naplatu i ukuca vojinove firme videce da su u ogromnim blokadama sto je on negirao, tvrdivsi da je to laz i da nikome nista ne duguje. odavno se zna da je u poslovnom smislu puk'o skroz. a znam i ljude koji ga dobro znaju... u svakom slucaju, ono sto mi mozemo da saznamo je jedno veliko nista...pa stvarno ne razumem sta se lozis toliko...

Manja

Aktivan član
Poruka
1.214
Sve ovo sto ste vec rekli, znaci plazma, mancmelou, bananice Starkove, ...i
-medeno srce
-kasice za bebe baby king (ja kupila na tone kad sam bila kuci, dete se rastura od njih)
-jogurt (za pice, ne za jelo..ovde ima nesto sto lici na jogurt ali nije to to)
-ren (ovde nema da se kupi ???)
Nostalgijaaa