Najbolji SCI-FI film svih vremena

Sensei

Master
Moderator
Poruka
66.950
Ima dosta naučno fantastičnih filmova koji mi se svidjaju, ne znam da li bih mogao da izaberem jedan da je ispred svih?

Recimo, tu su
  • Bliski sustret treće vrste
  • E.T.
  • Rat zvezda
  • Alien
  • Povratak u budućnost
  • Blade Runner
  • 2001: Odiseja u svemiru
  • Terminator
  • Avatar
  • ...
Kad reče Avatar, da ga podvučem


AATdyM6.jpg


Koji bi vi podvukli ili dodali?
 
Poslednja izmena:
Кјубрик је био геније да су му чак доделили и режију слетања Апола11 на месец.
Геније је геније!

tu dolazimo do razlike u ukusima... a tek kad bi video koji je film na prvom mestu kada se sakupe sve kritike i pregledi...
А резултати су из?
 
nisam siguran odakle su sve vadili kada su sakupljali, ali su za najbolji SCI-FIfilm svih vremena proglasili

#1. Metropolis (1927)
- Režija: Fric Lang
- Metascore: 98
- Trajanje: 153 minuta

Ovo nemačko remek delo Frica Langa nije samo jedan od najvažnijih naučno-fantastičnih filmova ikada napravljenih, već je i apsolutni standard ere nemog filma. Smešten u grad budućnosti gde bogataši žive bezbrižno, film prati privilegovanog čoveka dok putuje pod zemlju. Tamo otkriva čitavo društvo radničke klase koje se trudi da mašine rade iznad površine. Uz pomoć prelepe žene i ekscentričnog pronalazača, muškarac pokušava da učini društvo pravednim prema ljudima iz svih sfera života.

AATdu5R.png
 
Ima dosta naučno fantastičnih filmova koji mi se svidjaju, ne znam da li bih mogao da izaberem jedan da je ispred svih?

Recimo, tu su
  • Bliski sustret treće vrste
  • E.T.
  • Rat zvezda
  • Alien
  • Povratak u budućnost
  • Blade Runner
  • 2001: Odiseja u svemiru
  • Terminator
  • Avatar
  • ...
Kad reče Avatar, da ga podvučem


Pogledajte prilog 1092431

Koji bi vi podvukli ili dodali?
Сви набројани су имали неки свој моменат, James Cameron је почетком 90-их са Терминатором а поготово двојком направио прави бум у специјалним ефектима ,а Аватар је практично покренуо 3Д револуцију у биоскопима.Шта рећи за Ridley Scottа и Alien, просто ремек дјело првог реда, шта рећи за 2001: A Space Odyssey и Stanley Kubrickа те давне 1968 године лик нам је на тацни приказао неистражен осјећај бесконачности космоса, умјетне технологије и немоћи хомосапиенса.
 
Ima dosta naučno fantastičnih filmova koji mi se svidjaju, ne znam da li bih mogao da izaberem jedan da je ispred svih?

Recimo, tu su
  • Bliski sustret treće vrste
  • E.T.
  • Rat zvezda
  • Alien
  • Povratak u budućnost
  • Blade Runner
  • 2001: Odiseja u svemiru
  • Terminator
  • Avatar
  • ...
Kad reče Avatar, da ga podvučem


Pogledajte prilog 1092431

Koji bi vi podvukli ili dodali?

Матрикс ?
 

Back
Top