Najbolji način za čuvanje hleba

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.152
1610822885627ca4768a368316203620_w640.jpg

Držanje hleba u plasticnoj kesi je kako kažu naj gore rešenje
Hleb u kesi će se osušiti, dok kada je kutiji postoji mogućnost da se razvije buđ.
Najbolje rešenje, koliko god vam možda blesavo zvučalo, jeste da stavite hleb u zamrzivač, piše Stvar ukusa.

Ovako ćete uvek imati svežu veknu, a možete je odmrznuti na dva načina:

1. Ako vam treba odmah, izvadite zaleđeni hleb, stavite ga u aluminijumsku foliju i zagrejte u rerni.
2. Ako želite svež hleb za ujutro, izvadite ga pred spavanje i stavite na čistu kuhinjsku krpu da se preko noći lagano otapa.
Ujutro će ukus biti kao da ste ga tek kupili u pekari.

(izvor:superženab92)

Meni ovo sa zamrzavanjem nesto bas i ne odgovara :lol: Stalno treba da razmišljam da odledim hleb.
Ja ga držim u plasticnoj kesi dan ili dva , posle toga ide u frizider, posebno leti na velikim vrucinama.
Cesto ga prepecem u tosteru

Kako vi cuvate hleb ?

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.622
Мој ћале је умео да купи по два-три хлеба једном недељно кад оде у варош.
И тад су га спремали у замрзивач, једино кад се одледи, кратко је свеж.

И глупост је да се хлеб у кеси суши, хлеб у кеси нахвата буђ јер нема где да оде вишак влаге.
Хлеб у кутијама се суши.
Мада, који је извор вести, не чуди шта причају.

Хлеб не чувам. Смањио сам унос хлеба максимално и кад ми се баш ручка исти, ја га умесим и испечем.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.311
Ako je dozvoljeno susenje, onda moze i mesec dana da stoji...
Uzmes hleb u mnogim gradovima je kora ili zilava ili tvrda...ostavis ga par sati , da jos stvrdne, onda moze da se sece na tanke kriske a da se ne prave valjotke, a i ima veze ko je proizvodjac, npr pet prodavnica u mom kraju...tri prodaju hleb koji se kod njih sasusi malo , jedna od tih ima hleba koji je savrsen za susenje, pravilan , nema unutrasnjih valjutaka, homogen, drugi imaju hleb koji je malo vise mrvljiv...a na trecem mestu se odvoji sredina od korice kad se sece...
Ideja je sad duze sveza, ali zavisi od objekta, jer su ovi isti bili nekad asovi jer im je hleb bio kao kamen na promaji , vec u podne...

E kad se malo prosusi , onda iseces na tanke ko mali prst komade koji su nedrobljivi homogeni i razdvojis ih ispred nekog izvora blagog povetarca...Imam mali ventilator od kompa za to...to osusi parcice do nivoa tvrdog suvog SDO hleba, s tim da moze da se gricka kao keks...zbog vazdusaste strukture hleba...
Takav hleb moze da stoji 3 meseca na suvom mestu bilo koja temperatura, jer je suv ko kamen..i funkcija mu je kad ostanes bez hleba da imas za ukus ili za popunu..

Nije idealno , nije u smislu teme, ocuvan hleb koji je upotrebljiv odmah za sve, ali je upotrebljiv kao da je dvopek samo bez jaja, a moze da se odmah napravi i przenica, ili dvopek..

Ranije je postojala prilika i za ekonomsku ustedu, tj hleb se prodavao jeftinije ako je od juce, sad mislim da toga nema...
Inace u periodima vremena hleb je skuplji od keksa...apsurdno , reklo bi se ali to zna da bude cesto situacija, mozda na 6 meseci ili godinu dana uvek se desi takva situacija..

Ako je u kesi, meni se cini da iako je budj gljiva , brze se ubudja ako je na svetlosti..ali samo mi se cini , nije naucno provereno...
Sasvim je sigurno da se teze ubudja ako je u omotu od papira...jer papir upije vlagu iako su u kesi...
Nista od ovog ne daje duze od 5 dana..bilo da je frizider kao dodatak..a za dugo cuvanje tu je zamrzivac, narocito na selu..
Tamo susenje otpada jer kad nikog nema, uvek se nadju misevi..

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.