Quantcast

Najbolji lovac danasnjice (ispravno glasanje)

lovac

• F-23

glasova: 2 11,1%
  • F-35

glasova: 0 0,0%
  • Chengdu J-10

• Harrier

glasova: 1 5,6%
  • MiG-29

• Su-33

• Su-37

glasova: 10 55,6%
  • Mirage-2000

glasova: 1 5,6%
  • Rafalle

• Typhoon

• Ukupno glasova
    18
  • Anketa je zatvorena .

KiZo

Poznat
Poruka
9.318
Kao prvo F-15 nije bez premca,zato se i radi F-22,tex
pogledaj malo vezbu cope india pre nego li tako nesto kazes.....
Kao drugo kakav sad Su-37 to je bio samo DEMONSTRATOR za airshow sa vektorisanim potiskom.Taj demonstrator se inace srusio zbog loseg FBW i trenutno su ostali samo do 10 komada Su-35 i oni ce polako nestati,sto je u stvari i bio Su-37=Su-35 sa vektorisanim potiskom.Modernizacija Su-27 u rusiji je bila svega 20+ komada na standard Su-30...
Ipak postoji program koji s zove "Final flanker program" i koji za cilj ima pravljenje poslednje i najmodernije serije superkrstareceg flankera,sa vektorisanim potiskom ali bez kanarda.I koji bi nosio na 12 nosaca i najmodernije rakete sto treba uskoro da izadju u Rusiji[Ks-172,BVR Alamo,Kh-31 modifikacije..],elektronika ce biti dodata sa Su-34 i sva domaceg porekla sto znaci da zele da se i osamostale,......sto bi trebalo da mu omoguci prednost protiv Nestelt protivnika u svim delovima FLight anvelopa.Te knjige sto citate od Radica nisu lose ali autor ocigledno cesto preteruje...

KiZo

Poznat
Poruka
9.318
Ja mislim da ima vektorisane mlaznike u [ X ] osi ,,, nisu u ovim osama [ + ] ....
Imaju i Multifunkcionale [MFD] displeje ne znam tacno koliko komada,,, imaju naravno i [HUD] head-up displeje kao i svi operativni avioni danas,, HOTAS to je nesto novije verovatno i to imaju zbog vektorisanih MLAZNIKA ,ne vektorisanih motora [ispravno-motor SA vektorisanim potiskom] ,Su-37 je imao hotas,FBW,,sigurno i Indijski Su-30MKI.
Jel ti to zezzas nekog ili stvarno ne znas?!?!!!??
F-22 glupost ,paaaaa cene jeste vrhunska i neverovatna ali i avion je vrhunski!!!!
Vektorizacija potiska na F-22 je dovoljna,vise ti nije ni potrebno za klaasicne manevre u borbi....Zasto dodavati tezinu i komplikovati konstrukciju sa all-round vektorisanim potiskom kada ti to u stvarnosti nije ni potrebno.

Su-30MKI bi bio i moj izbor,zbog manje cene u odnosu na F-22,ali nema ga ,nisam jos glasao niti cu glasati....

Backfire

Zainteresovan član
Poruka
217
F-22 možda i nije tolika glupost,ali opet se vidi na njemu promena u stardnom dizajnu aviona i to sve zbog stelta pa mi malo smrdi da je dosta išlo na štetu aerodinamike.Cena mu je ogromna.Održavanje tog aviona je mnogo skupo po svakim merilima garantovano,a i verujem da je totalno nepraktičan za održavanje.

KiZo

Poznat
Poruka
9.318
Pjer_Nis:
Ma daj, pa jel za jedan F-22 treba hiljadu tona aluminijuma? I s kojim procentom aluminijum ucestvuje u njegovoj ceni? U tako nesto moze da veruje samo mali Dj.oki.ca.
hahaha bravo pjer ovoga puta si u pravu mada janes je ugledan internet magazin o avijaciji da bi pristupio na njihove web stranice treba da placas pretplatu :( aleksandar voleo bih kad bi mi dao svoju sifru da malo surfujem :)..Ne znam ako je to javio Janes Defense weekly ,onda tu sigurno nesto ima mada kompoziti i legure su glavni za oba lovca aluminijum se cist ne koristi nego u legurama ,,,,ne prelazi 16% tezine prazne letelice to sam siguran,kompoziti 25%,titanijum legure 40%,termoplastika,....

Pjer_Nis

Ističe se
Poruka
2.889
KiZo:
hahaha bravo pjer ovoga puta si u pravu mada janes je ugledan internet magazin o avijaciji da bi pristupio na njihove web stranice treba da placas pretplatu :( aleksandar voleo bih kad bi mi dao svoju sifru da malo surfujem :)..Ne znam ako je to javio Janes Defense weekly ,onda tu sigurno nesto ima mada kompoziti i legure su glavni za oba lovca aluminijum se cist ne koristi nego u legurama ,,,,ne prelazi 16% tezine prazne letelice to sam siguran,kompoziti 25%,titanijum legure 40%,termoplastika,....
Mogao bi Aleksandar da nam da jedno copy/paste tog clanka, bas me zanima sta kaze.

Tex707

Domaćin
Banovan
Poruka
4.437
KiZo:
Kao prvo F-15 nije bez premca,zato se i radi F-22,tex
pogledaj malo vezbu cope india pre nego li tako nesto kazes.....
<snip>
Stara je to americka prica, Kizo...iskamcivanje novca od Kongresa...nismo dovoljno dobri, dajte nam para. Koliko se secam, ta vezba nije bila bas nesto sto je pokazalo inferiornost F-15 jer se radilo o simuliranom sukobu sa brojcano nadocnijim neprijateljem. Naravno, moguce da gresim, a ti me ispravi ako je tako.

Moj komentar se odnostio prvenstveno na epohu...F-22 je najbolji lovac sutrasnjice, a ne danasnjice (ako tako moze da se kaze).

KiZo

Poznat
Poruka
9.318
Pa ne znam kakvo iskamcivanje kad su izgubili.Zapamti Indijci nisu izveli na vezbe najnovije i najbolje Su-30MKI nego u stvati starije "prvu transhu" flankera Su-30MK,sa slabijim radarom.Pokusacu ovde da napisem sta se sve dogadjalo,vezbe su trajale nekoliko dana,Indijci su stalno menjali taktiku da je to bilo u pitanju ,samo taktika ne bi pobedjivali 90%.MiG-21 sa bizon modifikovanim radarima i MiG-23 nisu ucestvovali u frontalnim obracunima nego li su isli iza flankera simulirajuci gadjanja na zemljane ciljeve.Kada bi F-15 napadali isto bi gubili ovoga puta sa jednakim protivnikom po broju posto indijci nebi ni koristili migove...Indija je odrzala vezbe sa singapurskim F-16 block 50 i to u dve kategorije simulirani dogfight i simulirani BVR iznad okeana.Brojcano izjednaceni.Zbrisao ih u BVR 90% za indijce dok je dogfight zavrsen sa 100% za flankere.Definitivno su veoma mocni,pogotovu u rukama dobro treniranog pilota.Druga vezba je bila maple leaf negde u kaliforniji gde je izraelski F-15 kao red team pobedio americki F-15,16 blue team.Tome je opet prethodila vezba izmedju Nemaca i Izraelaca gde su se MiG-29 pokazali solidno protiv F-15,F-16,sa ocenom 0,35.
Na kraju cvilenje kongresa tex se odnosilo za brojeve proizvedenih F-22 avion bi se proizvodio bez obzira na sve.Ostace u sluzbi F-15C jos dugo vreme a F-22 je postao operativan i prva eskadrila je usla u sluzbu u bazi edvards u virdziniji.

Tex707

Domaćin
Banovan
Poruka
4.437
KiZo:
Pa ne znam kakvo iskamcivanje kad su izgubili.Zapamti Indijci nisu izveli na vezbe najnovije i najbolje Su-30MKI nego u stvati starije "prvu transhu" flankera Su-30MK,sa slabijim radarom.Pokusacu ovde da napisem sta se sve dogadjalo,vezbe su trajale nekoliko dana,Indijci su stalno menjali taktiku da je to bilo u pitanju ,samo taktika ne bi pobedjivali 90%.MiG-21 sa bizon modifikovanim radarima i MiG-23 nisu ucestvovali u frontalnim obracunima nego li su isli iza flankera simulirajuci gadjanja na zemljane ciljeve.Kada bi F-15 napadali isto bi gubili ovoga puta sa jednakim protivnikom po broju posto indijci nebi ni koristili migove...Indija je odrzala vezbe sa singapurskim F-16 block 50 i to u dve kategorije simulirani dogfight i simulirani BVR iznad okeana.Brojcano izjednaceni.Zbrisao ih u BVR 90% za indijce dok je dogfight zavrsen sa 100% za flankere.Definitivno su veoma mocni,pogotovu u rukama dobro treniranog pilota.Druga vezba je bila maple leaf negde u kaliforniji gde je izraelski F-15 kao red team pobedio americki F-15,16 blue team.Tome je opet prethodila vezba izmedju Nemaca i Izraelaca gde su se MiG-29 pokazali solidno protiv F-15,F-16,sa ocenom 0,35.
Na kraju cvilenje kongresa tex se odnosilo za brojeve proizvedenih F-22 avion bi se proizvodio bez obzira na sve.Ostace u sluzbi F-15C jos dugo vreme a F-22 je postao operativan i prva eskadrila je usla u sluzbu u bazi edvards u virdziniji.
Izgleda da nisam bio jasan. Fora je: "Izgubili smo, nismo dovoljno dobri, dajte jos novca...". Ne cvili Kongres, nego AF cvili Kongresu.

Kao sto si rekao, F-22 se tek uvodi u operativnu upotrebu, pa sam zato i rekao da je to lovac sutrasnjice.

Edwards AFB koji sam video je bio u CA, nisam cuo da postoji istoimena baza u VA...da ipak nije Langley?

Tex707

Domaćin
Banovan
Poruka
4.437
Чабар:

То су урадили Швеђани - на "Вигену". ;-)

Наравно, уз сопствени уређај за накнадно сагоревање (Какву буку прави та скаламерија!)
Da, i ne samo oni. Taj motor se odlicno pokazao, uostalom Vigen uspeva da potera, valjda, skoro do M2. Motor je jeftin, ima dugacak resurs, lako se servisira.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.