Najbolji igraci kroz istoriju-mala enciklopedija

Filipo Inzagi tihi predator


U utorak veče Liverpul je bio u centru pažnje. Ubjedljiva pobjeda protiv Bešiktaša na Enfildu, za novu rekordnu pobjedu u Ligi šampiona. No, hiljadama kilometara od Liverpula, na istoku Evrope, Milan je gostovao Šahtjoru. 'Rosoneri' su pobijedili sa 3:0 što je možda bilo i očeivano. Ipak, jedan detalj je mnogo važan. Dvostruki strijelac je bio bio Filipo Inzagi. Ti pogoci omogućili su mu da postane najbolji strijelac u evropskim takmičenjima.

Naime, Inzagi je došao do cifre od 62 postignuta gola u evropskim takmičenjima, čime je sustigao do sada vodećeg, legendarnog njemačkog golgetera Gerda Milera. Miler je svoj “teror” nad golmanima sprovodio tokom 70-ih godina prošlog vijeka. Interesantno je da njemački statističari vode rat sa UEFA-om oko broja postignutih golova nekadašnjeg napadača Bajerna. Po njihovom, Miler je stigao do cifre od 67 golova u svim evropskim takmičenjima ali Evropska kuća ne odustaje od svoje računice.

Razlika između Inzagija i Milera je ipak velika. Miler je maltene čitavu svoju karijeru proveo u Bajernu (15 sezona u najvećem njemačkom klubu), a sa druge strane, Inzagi je išao stepenicu po stepenicu. Karijeru je počeo u Pjaćenci. Zatim je igrao za Albinolefe, Veronu, Parmu, Atalantu. Za njega je bila ključna sezona 1996/97 kada je prešao u tim iz Bergama. 24 gola u 33 meča omugućila su mu prelazak u Juventus (tada najmlađi najbolji strijelac Kalća).

U Torinu se zadržao pet sezona. Iza sebe je ostavio dubok trag – u 120 utakmica postigao je 57 golova! Od 2001. godine počinje njegova priča u Milanu. Srca svih navijača “roso nera” osvojio je veoma brzo, a o njegovom udjelu u dvije titule prvaka Evrope suvišno je govoriti. Ono što je začuđujuće u cijeloj priči sa popularnim Pipom jeste da, sasvim sigurno ne spada među napadače koji posjeduju tehniku, dribling… Ima nešto što drugi nemaju. Osjećaj za gol... Zbog toga ga u Italiji sa pravom zovu “tihi predator”.

Deset vodećih strijelaca u evro-kupovima:

Gerd Miler 62
Filipo Inzagi 62
Andrej Ševčenko 60
Raul 60
Euzebio 56
Rud van Nistelroj 56
Henrik Larson 52
Tijeri Anri 51
Alfredo Di Stefano 50
Karlos Santiljana 47

p.s.danas je Superpipo vec napredovao jer je protiv Seltika 4.decembra 2007. dao i svoj 63.gol ... sada sigurno vodi:mrgreen:
 
ako hoces iskreno tvoj spisak nema veze sa objektivnoscu
Van Bastena je meni omiljeni igrac, ali on ne moze da udje u prvih 5, Henri ne moze u prvih 20, ova dvojica mogu u prvih 10.
prvi bi trebao da bude Pele, pa Di Stefano, pa Maradona, pa Krojf, pa Bekembauer, pa Euzebio, onda moze Platini, pa Garinca, pa Zidan, pa Van Basten, tu bi nekako trebao da se umulja i Ronaldo, ali njega ne volim
 
Jes vala,slazem se sa Crnim...Skoro na svim temama :-))) Moj omiljeni igrac je bio Roberto Badjo,pa opet,ne mogu reci da je jedan od naj svih vremena...Mozda u Italji,tu svakako,ali u svetu....Tesko...
Tako da cu se sloziti sa ovim prethodnim spiskom ali cu i dodati jednog igraca kog se niste setili...Lotar Mateus!!!Moozete ga mrziti koliko hocete,ali on kad je igrao,bio je car :)
 
ako hoces iskreno tvoj spisak nema veze sa objektivnoscu
Van Bastena je meni omiljeni igrac, ali on ne moze da udje u prvih 5, Henri ne moze u prvih 20, ova dvojica mogu u prvih 10.
prvi bi trebao da bude Pele, pa Di Stefano, pa Maradona, pa Krojf, pa Bekembauer, pa Euzebio, onda moze Platini, pa Garinca, pa Zidan, pa Van Basten, tu bi nekako trebao da se umulja i Ronaldo, ali njega ne volim

Covece stavio Di Stefana ispred Maradone...ne mogu da verujem. Ostalo je tu i tamo OK, zaboravio si Puskasa, Dzordza Besta...mozda i Romarija...

moja lista top 10
1.Pele (tako svi kazu)
2.Maradona
3.Euzebio
4.Krojf
5.Van Basten (da se nije povredio bio bi medju prva 3)
6.Puskas
7.Garinca (da nije imao krive noge koje su mu olaksavale dribling ne bi bio ni medju prvih 10 tako bih ja stavio ovde Georga Veu)
8.Zidan (najbolji je, nema sta)
9.Best (legenda)
10.Ronaldo (i njega su jebbale i jebbu ga povrede)

Pogledajte clanak o jednom od mojih omiljenih igraca, nema ga u top 10...ali nema veze.Clarence_Seedorf

@ Grizli
Dobar tekst, nema shta :)
 
ako hoces iskreno tvoj spisak nema veze sa objektivnoscu
Van Bastena je meni omiljeni igrac, ali on ne moze da udje u prvih 5, Henri ne moze u prvih 20, ova dvojica mogu u prvih 10.
prvi bi trebao da bude Pele, pa Di Stefano, pa Maradona, pa Krojf, pa Bekembauer, pa Euzebio, onda moze Platini, pa Garinca, pa Zidan, pa Van Basten, tu bi nekako trebao da se umulja i Ronaldo, ali njega ne volim
Ronaldo bi objektivnosti trebao odmah iza Pelea ili Maradone... Uz one silne i teske povrede on je uspeo da osvoji SP 2x, i da 3x bude najbolji igrac na svetu (zvanicno), + bezbroj neverovatnih golova i driblinga.... Evo jedan mali deo njegovih driblinga i golova
 
@Walken
U pravu si, bukvalno je poluobjektivna. Za prvih 5 si apsolutno u pravu :)
Ronaldo je genijalac, da se nije povredjivao mislim da bi ladno mogao da bude na drugoj poziciji. Zadin je tata, najbolji vezni u istoriji fudbala i tacka!

Kod drugih pet si se odao vise simpatijama (mada ja nemam nista protiv, osim mozda Bufona i Ronaldinja) neko zaista njihovim zaslugama. Cenim ovo sto si uvrstio Barezija i Maldinija...Cini mi se da gotivis italijanski fudbal...moguce cak i Milan. Ako je tako onda si moj covek. ;)

p.s. Cini mi se da ce uskoro na 6.mesto uskociti Kaka ! :)

p.s. Pogledao sam ovog Laudrupa, na prvi mah sam pomisli da je to neki tvoj ljubimac ali on je zaista bio fenomenalan igrac...mozda ne bas za tu 6.poziciju ali medju prvih 10 sigurno :)
 
@Walken
U pravu si, bukvalno je poluobjektivna. Za prvih 5 si apsolutno u pravu :)
Ronaldo je genijalac, da se nije povredjivao mislim da bi ladno mogao da bude na drugoj poziciji. Zadin je tata, najbolji vezni u istoriji fudbala i tacka!

Kod drugih pet si se odao vise simpatijama (mada ja nemam nista protiv, osim mozda Bufona i Ronaldinja) neko zaista njihovim zaslugama. Cenim ovo sto si uvrstio Barezija i Maldinija...Cini mi se da gotivis italijanski fudbal...moguce cak i Milan. Ako je tako onda si moj covek. ;)

p.s. Cini mi se da ce uskoro na 6.mesto uskociti Kaka ! :)

p.s. Pogledao sam ovog Laudrupa, na prvi mah sam pomisli da je to neki tvoj ljubimac ali on je zaista bio fenomenalan igrac...mozda ne bas za tu 6.poziciju ali medju prvih 10 sigurno :)
Poluobjektivna je ne zato sto sam vodio simpatijama nego zato sto je nemoguce sastaviti objektivnu (jer kako dokazati da je Zidan bolji od Maldinija npr. kad su to dve potpuno razlicite pozicije, stavite Zidana na Maldinijevu poziciju i nece biti nikakav igrac kao i obratno)... Ronaldo bi da se nije povredio mozda cak bio i prvi jer on je sa 22 godine vec imao 2 nagrade kao najbolji na svetu i jedno SP (mozda bi i drugo da nije bio otrovan, i od tada krecu povrede i problemi), a znamo kako se vratio posle povrede... Ni kod drugih 5 se nisam odao simpatijama jer su to stvarno najbolji igraci koje sam gledao (sto uzivo, sto na kaseti/DVD-ju), mozda je Krojf npr. bolji od vecine njih ali nisam ga puno gledao.... Italijanski fudbal ne volim bas puno (pre sam mnogo vise voleo), a Milan pogotovu ne podnosim, ali opet kazem da sam gledao da budem sto objektivniji jer Maldini i Baresi su stvarno najbolji tandem svih vremena....
Kaka ima jos punoooo da igra na ovom nivou da bi dospeo u prvih 10....
Laudrup je fudbalski genijalac sa najboljim asistencijama u istoriji fudbala, podjednako dobro je igrao i krilo i spica, a najvise me je odusevio zbog toga sto je propustio EP 1992, jer smo ga po njemu mi vise zasluzili... Svima preporucujem Laudrupov video, posto su ostale svi manje-vise gledali....
 
Poluobjektivna je ne zato sto sam vodio simpatijama nego zato sto je nemoguce sastaviti objektivnu (jer kako dokazati da je Zidan bolji od Maldinija npr. kad su to dve potpuno razlicite pozicije, stavite Zidana na Maldinijevu poziciju i nece biti nikakav igrac kao i obratno)...
OK, sa ovim se slazem u potpunosti. Ajde onda sastavi najbolji tim svih vremena (po mogucnosti 4-4-2...) za svoju dushu.

Ronaldo bi da se nije povredio mozda cak bio i prvi jer on je sa 22 godine vec imao 2 nagrade kao najbolji na svetu i jedno SP (mozda bi i drugo da nije bio otrovan, i od tada krecu povrede i problemi), a znamo kako se vratio posle povrede...
Tesko...Pele je sa 17 godina osvojio SP.

Sto se tice povreda u njegovoj karijeri najvecu krivicu snosi PSV. Doveo ga je kao mladog i nedovoljno jakog da izdrzi taj tempo sreda-nedelja tokom citave sezone. Sta su oni uradili ? Hranili su ga proteinima kako bi dobio na misicnoj masi...medjutim njegove kosti i ligamenti nisu bili u stanju sve to da podnesu tako da je pitanje teze povrede visilo o koncu...to se desilo u Interovom dresu...na veliku zalost svih ljubitelja fudbala :(

Italijanski fudbal ne volim bas puno (pre sam mnogo vise voleo), a Milan pogotovu ne podnosim, ali opet kazem da sam gledao da budem sto objektivniji jer Maldini i Baresi su stvarno najbolji tandem svih vremena....
Sad si me razocarao...Ipak ovaj boldovani deo je :super:
Kaka ima jos punoooo da igra na ovom nivou da bi dospeo u prvih 10....
Kaka ima jos puno da igra da bi usao u top 10 a Ronaldinja si vec stavio na 9. poziciju iako je razlika svega 2 godine. Po meni je Kaka kompletniji igrac :)
 
OK, sa ovim se slazem u potpunosti. Ajde onda sastavi najbolji tim svih vremena (po mogucnosti 4-4-2...) za svoju dushu.


Tesko...Pele je sa 17 godina osvojio SP.

Sto se tice povreda u njegovoj karijeri najvecu krivicu snosi PSV. Doveo ga je kao mladog i nedovoljno jakog da izdrzi taj tempo sreda-nedelja tokom citave sezone. Sta su oni uradili ? Hranili su ga proteinima kako bi dobio na misicnoj masi...medjutim njegove kosti i ligamenti nisu bili u stanju sve to da podnesu tako da je pitanje teze povrede visilo o koncu...to se desilo u Interovom dresu...na veliku zalost svih ljubitelja fudbala :(


Kaka ima jos puno da igra da bi usao u top 10 a Ronaldinja si vec stavio na 9. poziciju iako je razlika svega 2 godine. Po meni je Kaka kompletniji igrac :)
Jeste Pele, uzeo sa 17 ali Ronaldo je imao mnogo zescu kokunrenciju, a i mnogo jace odbrambene naspram sebe i do 23 godine je uradio nemoguce, a onda se vratio kao da nije bilo povrede i to posle dve godine mirovanja sto nikom ne bi uspelo....

Mnogi grese kad misle da je Ronaldinho postao dobar tek od kada je dosao u Barcelonu, ali on je u PSG bio naprosto genijalan (ko misli da lazem ima Youtube pa nek se uveri, evo da pomognem
), samo sto nije bilo toliko medija da ga prate kao Barseloni... On je 6-7 godina igrao na tom nivou i uzeo je SP gde je uz Ronalda bio kljucni igrac i 2x najbolji na svetu, dok Kaka tek 2-3 godine igra na tom nivo na kom je bio Ronaldinho, a samo 2 godine je razlika... Ronaldinha sam stavio zbog njegove genijalnosti, jer ono sto je on radio sa loptom bukvalno niko ne moze, a ne zbog titula i trofeja (kojih uzgred ima poprilican broj, sto individualnih sto ekinih).... Ako Kaka bude igrao ovako jos 4-5 godina i bude kljucni igrac Brazila i Milana, svakako ce zasluziti da se nadje u prvih 10....
 
Mihael Laudrup???Ljudi,to je kralj bio,ja sam imao priliku dosta da ga gledam kao klinac..U Realu i Barseloni...Stvarno lepo sto ga se neko setio! I njegov brat je bio jako dobar igrac,OK,ne ako Mihael ali je stvarno bio dobar.
Laudrup je bio odlican i u Juventusu, ali u Barci je eksplodirao... Laudrup je cist primer genijalnog igraca koji nije medijski eksponiran, i stvarno je steta sto dosta ljudi ne zna kakav je to genije fudbala... Brajan jeste bio odlican igrac, mozda u rangu Tottija sada, ali ne preterujem kad kazem da bio Laudrup iz Barce, bio mnogo bolji nego K. Ronaldo ili Messi danas...
 
Laudrup je bio odlican i u Juventusu, ali u Barci je eksplodirao... Laudrup je cist primer genijalnog igraca koji nije medijski eksponiran, i stvarno je steta sto dosta ljudi ne zna kakav je to genije fudbala... Brajan jeste bio odlican igrac, mozda u rangu Tottija sada, ali ne preterujem kad kazem da bio Laudrup iz Barce, bio mnogo bolji nego K. Ronaldo ili Messi danas...

Jeste!!!! Steta je sto mnogi mladi ne znaju za njega.... A covek je sa loptom mogao stvarno sve...Kad je prelazio iz tada sampionske Barse u Real,Barsini navijaci su poludeli. A on,uvek odmeren sa izjavama,stvarno gospodin covek.A mislim da si u pravu kad kazes da je u nivou recimo Totija ili Mesija danas...koliko god mozda to nekima zvucalo cudno.
 
E Pajo,Pajo,vidim da i ti dosta cenis igrace koji su obelezili SP u Americi...A vala i bili su sjajni! Stoickov,Leckov iz Bugarske,Hadzi i Dumitresku iz Rumunije,pola italijanske postave,Bebeto i Romario iz Brazila,ludi Kanidja...Okoca & Co.... Eh,glory days :D Interesantno da tada Francuska sa Zan Pjer Papenom nije stigla do SP,kao ni Engleska!
 
E Pajo,Pajo,vidim da i ti dosta cenis igrace koji su obelezili SP u Americi...A vala i bili su sjajni! Stoickov,Leckov iz Bugarske,Hadzi i Dumitresku iz Rumunije,pola italijanske postave,Bebeto i Romario iz Brazila,ludi Kanidja...Okoca & Co.... Eh,glory days :D Interesantno da tada Francuska sa Zan Pjer Papenom nije stigla do SP,kao ni Engleska!
Zaboravio si Keneta Andersona iz Svedske i Martina Dalina koji su bili strasan tandem...

P.S. Stavite ljudi neki video svih tih igraca.....
 

Back
Top