NAJBOLJI GRUNGE FRONTMEN

NAJBOLJI GRUNGE FRONTMEN

  • Eddie Vedder

  • Layne Staley

  • Jerry Cantrell

  • Chriss Cornell

  • Kurt Cobain

  • Neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
31d0e691-1.jpg
 
Nekad mi je omiljeni bio Kurt, ali mi se ogadio zbog onih klinaca pozera što se šatro užasno lože na njega. Ipak, i dalje garantujem da niko nikad neće znati da vrisne kao pokojni plavušan.
A onda mi je omiljeni postao Eddie, jedno vreme sam ga glorifikovao užasno. A onda sam prestao.
Sad više nemam omiljenog grunge frontmena i jako sam ponosan na to!
Mada je Eddie najjači lik kako god se okrene...najjači lik među njima, mislim.
 
Kurt naravno zato sto je bio poster boy za grunge pokret. Bio je doslijedan tome do samog kraja. Mada mi je i Eddie posebno drag. Iako je VEOMA neprijatan uzivo. A i ne svidjaju mi se te liste naj ovo naj ono. A volim i Layna. Arhhh ovo je pravo mucenje. :-(
 
Nem’ nista licno protiv Kobejna,al’ ne volim to sto je bukvalno prodavao i sebe i Nirvanu (i ona njegova cuvena recenica da zeli da ode u Seattle,proda svoje dupe i postane zvezda…) i te njegove ljubomorne izjave protiv Pearl Jam-a…. Sve mi oko te nirvane sada izgleda tako namesteno i najezim se kada ih vidim na tim Mtv i slicnim listama pri vrhu….i to njegovo ubistvo je na kraju posle sve buke i galame ispalo najveci marketinski potez…. i sada se kao neki klinci loze na Nirvanu…I oni koji se bas i ne interesuju posebno za to su ipak culi za Kobejna i Nirvanu,a toliko je bilo boljih i znacajnijih (i koliko god to cudno nekima zvucilo) popularnijih grupa ,al’ eto Nirvana se vrti na tv,o nirvani pise u teen magazinima…. i Nirvana je cool….
Da me ne shvatite pogresno,slusam i ja Nirvanu,ponekad…al’ ipak mi je oskrnavljena slika o njima zbog svega…

Layne Staley je bio dobar lik ,al’ je imao toliko problema sa drogom,da se na kraju i raspao,a i zbog toga su se AIC nekako u pauzama pojavljivali na sceni … kad je on mogao …. A tu je bio i Jerry …oni su bili dobri ….

Chris je isto bio dobar lik,mada ja nesto posebno nikada nisam bio zainteresovan za Soundgarden….

Ipak,najvise volim Pearl Jam i Eddija….oni su stvarno bili nesto posebno….
Najvise cenim(naravno pored muzike) to sto su bili jedini bend koji je bio dovoljno bezobrazan,lud i hrabar da se suprotstavi svim pravilima koja su ima nametale muzicke kompanije… jer im je najvazije bilo da sacuvaju ono sto jesu,da ne dozvole da im neko naredjuje kada ce i kakve albume da prave, sto su toliko brinuli o svojoj publici… I ta borba protiv Ticketmastera ih je kostala “vecne slave” u medijima,mnogo vece nego sto je Nirvana mogla i da sanja… ali su ipak isli do kraja cuvajuci svoje principe …
Nisu pravili spotove,davali intervjue i slikali se za popularne magazine ,gostovali u nasminkanim emisijama i sve sto prati one koji zele da budu zvezde…
A naravno,centar svega je bio Eddie… ipak su odluke benda uglavnom bile njegove….
Moje je misljenje da je bio najbolji tekstopisac,pevac, dobar kompozitor….
I posle svega su sacuvali svoju publiku,i sada kad gledam te njihove novije koncerte, njihov odnos sa publikom je kao da se znaju sto godina,da se svaki dan vide,poznaju, gde god da odu …. Jos da dodju i do nas….
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top