Najbolji film Meril Strip?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
66.676
Meril Strip je igrala u mnogim uspešnim filmovima i često se misli da je najbolje glumela u Sofijinom izboru, ali analiziranjem podataka se došlo do zaključk ada jkoj je najbolji film....

Neću još da kažem. Šta vi mislite koji joj je najbolji film? Po vama.

si.jpg
 
Мерил Стрип ми није међу омиљеним глумицама, на некој мојој листи 30ак понајбољих не бих ту уврстио Мерил, но исто тако имала је добрих улога, и по мени пуно више оних кроз које се једноставно није остварила, мој утисак је да бјеше можда и превише исфорсирана и да неке улоге није могла изнијети.
Како написах имала јесте и добрих остварења, кроз изванредан филм The Bridges of Madison County (1995) на заиста изузетан начин је одлумила.,запажена главна улога и у одличном филму The House of the Spirits (1993).
Понајбоље по мени остварење је са самог почетка каријере кроз филм The Deer Hunter (1978)
Филм заиста врхунски урађен, Мерил у главној женској улози, добро је испратила двојицу врхунских глумаца Де Нира и Волкена што није лако.
Филм има и превише добрих страна, бави се тада не баш жељеном темом и проблемом реинтеграције вијетнамских ветерана у друштво, траумама које носе. На жалост овај филм има (по мени) и гадну мрљу, више него примјетна је пропагандна сврха гдје је ваљало оцрнити обиљежене негативце, Вијетнамце. Што је за то вријеме било уобичајено, снимили су Амери доста таквих филмова, но проблем је што су у приказу превршили мјеру, и начином како су приказали имамо дехуманизацију тих злих Вијетнамаца, што је ипак недопустиво.
Некако и то по мени понајбоље остварење Мерил у којем је заиста изузетно одглумила ипак има мрљу.
 
Poslednja izmena:
Odlična je kao Megi Tačer, "skinula ju je skroz"
Odlična je i u onom australijskom po istinitom događaju (dingo oteo bebu) skinula je ozi akcenat savršeno!
Čak i u onom gde glumi katoličku časnu sestru, sjajna!

Imala je srece sa filmovima. Lovac na jelene, nekako mi ostavio najveci utisak, tim pre sto sam bio tako mali koliko sam se lozio na taj film...
I taj film je remek delo. Možda neki vrhunac američke kinematografije. Plus muzika koja je vrhunska.

Mostovi okruga Medison - misterija omiljenosti tog filma meni nikada neće biti razjašnjena.
to nisam gledao, imam neku predrasudu da je "limunada" i dosadan
 

Back
Top