Najbolji dzip - tema za mekše SUV varijante

Au! Ovo sam ja krsio i lomio u vojsci! Kad se samo setim... Tresli smo tepihe sa njim :lol:
Ladno je precka na golu bila malo vislja od njega, pa mi oni postave tepih, ja prodjem kroz to i kraj posla :twisted:
Ko zna gde se bacaju bombe na Bubanj Potoku (pored kamenoloma), samo da kazem da sam s njim tu izasao na vrh bez ikakvih problema.
Bio si u bubanj potoku u kamenolom?
 
Sve slike koje postavljate oko off-road sa Nivom i slicnima su iste - vozilo uvek u blatu.

Ima jedna emisija nedeljom, zove se Extreme 4x4, i uglavnom testiraju vozila u ovakvim uslovima.
Sta mislis, da li bi Niva ovo mogla uraditi?

photo_of_the_month.jpg

Pa jos da takve tojote izlaze pravo iz fabrike onda bi i razumeo da si rekao nesto pametno.
Tebi vozilo nije terenac ako nema tockove kao kombajn,ako nema 500 konja,7000 kubika,potrosnja oko 25 litara i da unutra mozes da strpas ceo bataljon.
Mani se,plus se u mehaniku ne razumes ni malo,o fizici i matematici necu da pricam.Pravilan odnos tezine i snage ne mozes vec mesec dana da ukapiras,sta vredi da ti covek prica i dalje.Zasto Nive nema u Americi?Jer svaki treci Amerikanac ima u proseku 150 kila pa da iscupas sva sedista iz nje njemu bi bilo malo mesta da sedi unutra.Samim tim da takav sedne u Nivu vozilo automatski prenosi dozvoljenu nosivost
 
Kad Smart, Mini Cooper, Honda Fit (Jazz), Toyota Yaris i slicni mogu da povuku debele Amerikance - onda bi mogla i Niva.

Za mene nije off-road voznja samo upani u sto vece blato i onda izadji iz njega (sto je u 90% slucajeva prica o Nivi na ovom forumu). Bas zbog toga kad postavljam Americke off-road vozila - svi su modifikovani. Jer Amerikanac kad kaze da ide off-road - uradi ono gore sto si video na slici sa Toyotom T100.
 
Da,vi sigurno prelazite ovakve terene kad idete na pecanje ili u lov :lol:
Zna se ko vlada bespucima,to znaci idemo na offroad i ja dodjem sa gusenicarom i svima kazem j.... se moj je najbolji.Tako ispada.Da vidimo sta moze fabricki UAZ,a sta moze fabricki Hummer,Jeep.
Hamera iz blata ni vitlo ne bi moglo da izvuce.Bilo na Nemackoj televiziji kako je Niva oljustila Hamera na usponu od 23 % i kroz dubok sneg.Americka vojska ga koristi jer moze da natrpa 2 tone naoruzanja u njega,prohodan je koliko i kombajn u sumi
 
Zbog cega je bitno da mora biti fabricki? Eto priznajem da je Niva bolja od bilo kod serijskog Hummera i bilo kog Americkog SUV (osim mozda Wranglera, ali necemo sad o tome). Eto, jesi li to hteo da cujes? Jesi li sad sretan?

To i dalje nece promeniti Americki stil off-road voznje. A to je, kao sto sam pre objasnjavao, je da kupis neki stari 4x4 i modifikujes ga i prelazis teze off-road puteve osim onih gde upadnes u blato.

Ovo ti je Americki stil. I garantujem ti da je kupac prosao jeftinije nego da je kupio novu Nivu koja ne moze obaviti pola poslova koje ovaj K5 moze.

0507or_01_z+1971_chevy_super_shortbed+side_view.jpg


800px-Offroadvehicle.JPG
 

Back
Top