Najbolji domaci zenski vokal svih vremena

Najbolji domaci zenski vokal svih vremena

  • Nada Knezevic

  • Lola Novakovic

  • Vasilija Radojcic

  • Olivera Katarina

  • Bisera Veletanlic

  • Beti Djordjevic

  • Biljana Krstic

  • Bebi Dol

  • Tanja Jovicevic (Oktobar)

  • Merima Njegomir

  • Maja Odzaklijevska

  • Sladjana Milosevic

  • Ivana Negativ

  • Aleksandra Kovac

  • Marija Serifovic


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Joj, nisam mislio na nju, vec na onu trecu... bavi se makrobiotikom sada. :)

Sto se tice grupe Suncokret oni su imali tri zenskih vokala Goricu Popovic,Bilju Krstic i Snezanu Jandrlic na koju cini mi se ti Mr No mislis jer koliko ja znam ona se sad bavi makrobiotickom hranom.Sto se tice ankete ne znam za koga cu da glasam stvarno ima puno dobrih vokala voleo bi da ima i Viktorije za nju bi najverovatnije i glasao,ali dobro nije bilo mesta.Kaliopi stvano ima dobar glas,a i ovde sa liste svi imaju dobre glasove...A Marija Mihajlovic ima odlican glas.Ivan Negativ ima isto super glas.
 
I ne vidim zasto je Vasilija Radojcic navedena a nije Silvana koja je klasa za nju i po boji glasa a i po mogucnostima

Prvo, Cece Slavković što se tiče, zaista joj je tu mesto kao još nekima, ali reč je o tome da se nudi svega 15 opcija,a da sam gledao da budu pevačice koje su ili trajno zadužile nmašu muziku nekom interpretacijom, pesmom ili uspehom van granica Srbije.

Silvane nema iz očiglednog razloga - pod domaća pevačica podrazumevao sam one koje su u Srbiji gradile karijeru. Silvana je bosanska pevačica i nema je iz istog razloga iz kojeg na listi nema Josipe Lisac, Gabi Novak, Kaliopi itd.

Što se komparacije Vasilije i Silvane tiče, Silvana jeste donekle bila nadmoćnija u izvođenju narodnih pesama, ali treba pomenuti da je Vasilija pevačica koja je svojevremeno uz narodnu muziku, pevala i šlagere, a ko je čuo njene izvanredne interprettacije pesama Edith Piaf, taj ih ne zaboravlja. I, naravno, ,,Mito bekrijo''... Verovatno, summa summarum, najveći hit svih vremena jer je to domaća pesma koja najduže traje kao aktuelna :)
 
A zbog cega nema Maje Nikolic na listi?! Zaista nije fer. Po meni je ona zaista kompletna pevacica. Peva sve zanrove maestralno. Sto se ne bi moglo reci za mnoge na ovoj listi. Kvalitetan pevac ce znati da otpeva i pop, rok, dzez, soul, bluz, narodnjake, izvorne, romske, komercijalu. Bas bih volela da cujem kako to Bebi Dol i Sladjana Milosevic pevaju neku izvornu pesmu ili neki pravi narodnjak. One jesu dobre u svojim zanrovima, ali nisu komplentne pevacice po meni.
Maja je za mene broj 1. Steta sto su mnogi puni antipatija prema njoj, pa su zbog toga zaslepljeni i ne primecuju njen vanserijski talenat.
 
Увек је први(а) на листи, бр.1, :) зато Нада Кнежевић, непревазиђени вокал и врхунска џез певачица.

Обзиром да је етно музика у моди, што је добро, предлажем и Василису као кандидата.
 
Pa, stvarno ih ima dosta, mnoge gotivim, nezahvalno bi bilo glasati.A, opet, ima dosta fantasticnih koje nisu u anketi.Ja, uglavnom, gotivim sledece dame:Sladjana Milosevic, Bilja Krstic, Maja Odzaklijevska,
Ivana Peters, Jelena Tomasevic, Ceca Slavkovic, Bisera Velatanic, Aleksandra Radovic, Ivana Jordan, Olivera Katarina, Anica Dobra, Mari Mari, i naravno nesrecna Marija Mihajlovic, bruka i sramota sto jedan skolovan muzicar i takav vokal mora da peva pratece vokale neznalicama i jos nista nije svoje snimila, a verovatno nece ni snimiti, jer nije "zgodna cica".A i zasto bi? Vazno je da imamo cecu, seku ,jecu, canu, stoju, indiru (namerno malim slovom).:dash::dash::dash:
 

Back
Top