Najbolji domaci muski vokal

najbolji domaci vokal svih vremena?

  • Milan Mladenovic

  • Dzoni Stulic

  • Bora Djordjevic

  • Arsen Dedic

  • Zeljko Bebek

  • Bajaga

  • Boris Arandjelovic (Smak)

  • Mladen Vojicic Tifa

  • Dado Topic

  • M. Andjelic (Bolero)

  • Zdravko Colic

  • Djordje Balasevic

  • Leo Martin

  • Ante Jankovic

  • Davorin Bogovic (Kazaliste)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pa nije nesporazum. Sam si boldirao moja slova - ja sam kazao da su to maestralne interpretacije, bolje od svih Alenovih i Tifinih. Ali pevac je pevac dok god zaradjuje hleb od toga.
Uzmi Biseru Veletanlic koja ima blizu 70 godina. Njen glas je identican kao na plocama od pre preko 40 godina kada je pocinjala. Ili Merima Njegomir, koja na pragu sezdesete i dalje ima glas cist kao suzu. Pre godinu i po dana na koncertu je pevala izmedju ostalog arije iz Karamen, Ave Maria i Zajdi Zajdi. To su pesme koje su ogromni izazovi i za pevacice u punoj snazi.
Dakle, nisi pevac samo sa 20-30 godina pa onda cepas glas kao blesav. A posle sa 50-60 godina da ne mozes ni jednu punu oktavu da otpevas.
Nije to nikakvo opravdanje.

Ti si boldirao SVOJA slova, ja sam samo citirao, pogledaj svoj post. Shto se tiche navedenih primera, providno je bilo da cesh da navedesh zenske vokale, ali to nije isto, a i o zenskim vokalima se ovde ne govori, za njih ima druga tema.
 
Кад је овако "на гомили", нек буде:
Масимо Савић, Тоше Проески, Лео Мартин, Душан Прелевић (и сви остали певачи "Корни групе", заправо), Дејан Цукић, Предраг Цуне Гојковић, Звонко Богдан, Боба Стефановић, Станиша Стошић, Живан Милић, Зафир Хаџиманов...
 
Poslednja izmena:
Кад је овако "на гомили", нек буде:
Масимо Савић, Тоше Проески, Лео Мартин, Душан Прелевић (и сви остали певачи "Корни групе", заправо), Дејан Цукић, Предраг Цуне Гојковић, Звонко Богдан, Боба Стефановић, Станиша Стошић, Живан Милић, Зафир Хаџиманов...

U potpunosti se slazem. Tesko je izdvojii samo jednog.
 

Back
Top