Quantcast

Najbolji domaci muski vokal

najbolji domaci vokal svih vremena?

• Milan Mladenovic

• Dzoni Stulic

• Bora Djordjevic

• Arsen Dedic

• Zeljko Bebek

• Bajaga

• Boris Arandjelovic (Smak)

• Mladen Vojicic Tifa

• Dado Topic

• M. Andjelic (Bolero)

• Zdravko Colic

• Djordje Balasevic

• Leo Martin

• Ante Jankovic

• Davorin Bogovic (Kazaliste)

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
17.759
Još jednom - lista je bez Šabana Bajramovića, Akija Rahimovskog i Tošeta Proeskog nepotpuna.
Na listi je 5-6 velikih muzičara, ali oni nisu vrhunski vokali.

E da, bravo za Cukića !!!!

Setio sam se i Saše Vasića.
A šta reći za Ivana iz Legendi,l pa pokojni Čobi.

Jedino bih izostavio Akija i Vasica.Za ove ostale se slazem.A dodao bih i pokojnog Sergia Blazica-Djosera(Atomsko skloniste),Djordja Davida(ma koliko mi ovako,ide na onu stvar),pa onda legendu Dragana Stojnica(kako njega zaboraviste :eek: )

Petar BSK

Poznat
Poruka
9.989
Ma daj da prichamo realno, to shto Tifa nije imao dobre pesme ne znachi da je losh vokal, mada ga je ne smatram nekim dobrim pevachem, samo kazem da to nije isto, dobra pesma i dobar vokal...A tvrdnja da je Alen bio bolji od Bebeka je stvarno vic...

Alen ima najbolji glas ikada Bebekom je hrapav,tvrd odslusaj Alenov...
Uzgred Bora Corba nema nikakav glas,pre je imao ali se godinama promenio,ali je najgotivniji i najbolji muzicar po meni...vi kako ocete....

The Good Rebel

Domaćin
Poruka
3.458
Alen ima najbolji glas ikada Bebekom je hrapav,tvrd odslusaj Alenov...
Uzgred Bora Corba nema nikakav glas,pre je imao ali se godinama promenio,ali je najgotivniji i najbolji muzicar po meni...vi kako ocete....

Ooo, ne verujem..."odslushaj Alenov" :hahaha::hahaha::hahaha:
A josh smeshnije "Bebekom je hrapav, tvrd" Stvarno si ironichan...U folkerskoj verziji Bebeka, da, ali ti onda ochigledno nisi chuo Bebeka, pre nego shto su ga sustigli alkohol i cigarete...

svetovid

Ističe se
Poruka
2.182
Ovde padaju razni predlozi, ali nećemo baš da mešamo toliko različite muzičke stilove. Mada je i sam naslov teme neodređen. :neutral:

Izvini, ali kvalitet vokala ne odredjuje muzicki stil. Pa vec spajanje Lea Martina, Bajage i M.Mladenovica je dovoljno mesanje stilova.
Po mom skromnom misljenju anketa nije dobra, ali uopste, jer je neko ocigledno ispisao imena svojih omiljenih pevaca, a zna se sta znaci najbolji vokal. Ovde ih je desetak koji ne zasluzuju da budu na toj listi.
Zato, neko ko je rekao Safet Isovic, makar i kroz salu, bio je u pravu. Safet Isovic je bolji od 70% pevaca na listi....

Petar BSK

Poznat
Poruka
9.989
Ooo, ne verujem..."odslushaj Alenov" :hahaha::hahaha::hahaha:
A josh smeshnije "Bebekom je hrapav, tvrd" Stvarno si ironichan...U folkerskoj verziji Bebeka, da, ali ti onda ochigledno nisi chuo Bebeka, pre nego shto su ga sustigli alkohol i cigarete...

auu cuo sam ga,i vise slusam od tebe pa znam...
Jedne od Alenovih najboljih legendarnih pesama,da se svi uvere da je najbolji pevac u Bijelom Dugmetu:
e ovde je razvalio
Alen je bolji od svih kao pevac,po tome je i anketa...

Poslednja izmena:

The Good Rebel

Domaćin
Poruka
3.458
auu cuo sam ga,i vise slusam od tebe pa znam...
Jedne od Alenovih najboljih legendarnih pesama,da se svi uvere da je najbolji pevac u Bijelom Dugmetu:
[/youtube]
Alen je bolji od svih kao pevac,po tome je i anketa...

:hahaha::hahaha: jel ti to skidash sa vicevi.net ??!! :hahaha::hahaha:

Samim tim shto je tebi "Lipe Cvatu" Alenova pesma pokazujesh nepoznavanje onoga o chemu prichash...A Bebeka nisi mogao da chujesh vishe od mene nikako, teshko da ti uopshe znash kako se on i zove...Ali sve su to nebitne stvari za chinjenicu da je Bebek bolji pevach i od Alena i Tife zajedno...I mislim da za ovakvu diskusiju moramo da uvedemo i trece lice, da da svoje mishljenje, ali objektivno mishljenje, pa da zavrshimo sa ovim.

p.s. u ***, pa ja tek sad vidim da, dragog nam, Alena, nema chak ni u anketi...pa ja ne znam o chemu onda diskutujem uopshte...

Poslednja izmena:

svetovid

Ističe se
Poruka
2.182
:hahaha::hahaha: jel ti to skidash sa vicevi.net ??!! :hahaha::hahaha:

Samim tim shto je tebi "Lipe Cvatu" Alenova pesma pokazujesh nepoznavanje onoga o chemu prichash...A Bebeka nisi mogao da chujesh vishe od mene nikako, teshko da ti uopshe znash kako se on i zove...Ali sve su to nebitne stvari za chinjenicu da je Bebek bolji pevach i od Alena i Tife zajedno...I mislim da za ovakvu diskusiju moramo da uvedemo i trece lice, da da svoje mishljenje, ali objektivno mishljenje, pa da zavrshimo sa ovim.

p.s. u ***, pa ja tek sad vidim da, dragog nam, Alena, nema chak ni u anketi...pa ja ne znam o chemu onda diskutujem uopshte...

Evo treceg lica :) Sam se pozvao.
Rec je o trojici sjajnih pevaca. Zaustavimo li svakog od njih u vremenu kad su bili u Bijelom dugmetu, Zeljko Bebek je imao najmocniji vokal. Dovoljno je cuti pesmu Sve ce to, o, mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ili Sanjao sam nocas da te nemam. To su maestralne interpretacije. S druge strane, na ovim koncertima, jasno se culo i cuje da je Bebeku i Tifi glas propao, dok je Alenov glas vec 20 godina isti. I to je veliki plus za Alena sto govori u prilog tome da je Bebk glas forsirao i unistavao sistematski, dok Alen ima bolju kontrolu svih onih ukrasa koje je pevanje u Dugmetu zahtevalo.
Na sve to, ja najvise volim Tifu :D

A sto se tice toga sto Alena nema u anketi - dovoljno je pobrojati koga sve nema i koga sve ima pa videti koliko je anketa nerelevantna

The Good Rebel

Domaćin
Poruka
3.458
Evo treceg lica :) Sam se pozvao.
Rec je o trojici sjajnih pevaca. Zaustavimo li svakog od njih u vremenu kad su bili u Bijelom dugmetu, Zeljko Bebek je imao najmocniji vokal. Dovoljno je cuti pesmu Sve ce to, o, mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ili Sanjao sam nocas da te nemam. To su maestralne interpretacije. S druge strane, na ovim koncertima, jasno se culo i cuje da je Bebeku i Tifi glas propao, dok je Alenov glas vec 20 godina isti. I to je veliki plus za Alena sto govori u prilog tome da je Bebk glas forsirao i unistavao sistematski, dok Alen ima bolju kontrolu svih onih ukrasa koje je pevanje u Dugmetu zahtevalo.
Na sve to, ja najvise volim Tifu :D

A sto se tice toga sto Alena nema u anketi - dovoljno je pobrojati koga sve nema i koga sve ima pa videti koliko je anketa nerelevantna

A shta mislish da Ian Gillan moze da otpeva onu deonicu u "Child in time" kao pre 35 godina ? Koncert Bijelog Dugmeta 2005 nije nikakav pokazivach, i dok je Bebek savrsheno pevao "Sve ce to o mila moja..." i "Sanjao sam nocas da te nemam" ovi dvojica su igrali klikere ispred svojih kuca, i naravno da mu je sada kao najstarijem glas propao, ali to ne menja chinjenicu da je bolji pevach. U stvari, mozda ovde ima nesporazuma, ja govorim o Bebeku do "Uspavanke za Radmilu M." i malo posle, a kasnije je pocheo da peva vinjak...:)

svetovid

Ističe se
Poruka
2.182
A shta mislish da Ian Gillan moze da otpeva onu deonicu u "Child in time" kao pre 35 godina ? Koncert Bijelog Dugmeta 2005 nije nikakav pokazivach, i dok je Bebek savrsheno pevao "Sve ce to o mila moja..." i "Sanjao sam nocas da te nemam" ovi dvojica su igrali klikere ispred svojih kuca, i naravno da mu je sada kao najstarijem glas propao, ali to ne menja chinjenicu da je bolji pevach. U stvari, mozda ovde ima nesporazuma, ja govorim o Bebeku do "Uspavanke za Radmilu M." i malo posle, a kasnije je pocheo da peva vinjak...:)

Pa nije nesporazum. Sam si boldirao moja slova - ja sam kazao da su to maestralne interpretacije, bolje od svih Alenovih i Tifinih. Ali pevac je pevac dok god zaradjuje hleb od toga.
Uzmi Biseru Veletanlic koja ima blizu 70 godina. Njen glas je identican kao na plocama od pre preko 40 godina kada je pocinjala. Ili Merima Njegomir, koja na pragu sezdesete i dalje ima glas cist kao suzu. Pre godinu i po dana na koncertu je pevala izmedju ostalog arije iz Karamen, Ave Maria i Zajdi Zajdi. To su pesme koje su ogromni izazovi i za pevacice u punoj snazi.
Dakle, nisi pevac samo sa 20-30 godina pa onda cepas glas kao blesav. A posle sa 50-60 godina da ne mozes ni jednu punu oktavu da otpevas.
Nije to nikakvo opravdanje.

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
Izvini, ali kvalitet vokala ne odredjuje muzicki stil. Pa vec spajanje Lea Martina, Bajage i M.Mladenovica je dovoljno mesanje stilova.
Po mom skromnom misljenju anketa nije dobra, ali uopste, jer je neko ocigledno ispisao imena svojih omiljenih pevaca, a zna se sta znaci najbolji vokal. Ovde ih je desetak koji ne zasluzuju da budu na toj listi.
Zato, neko ko je rekao Safet Isovic, makar i kroz salu, bio je u pravu. Safet Isovic je bolji od 70% pevaca na listi....
Slažemo se mi oko dosta toga i da je anketa napravljena totalno laički, ali ne možemo da merimo kvalitet vokala između npr. Safeta Isovića i Milana Mladenovića, jer je svakom od njih potrebna drugačija tehnika pevanja u odnosu na muziku. To je već preterivanje i "mlaćenje prazne slame".

svetovid

Ističe se
Poruka
2.182
Slažemo se mi oko dosta toga i da je anketa napravljena totalno laički, ali ne možemo da merimo kvalitet vokala između npr. Safeta Isovića i Milana Mladenovića, jer je svakom od njih potrebna drugačija tehnika pevanja u odnosu na muziku. To je već preterivanje i "mlaćenje prazne slame".

Pa ne bih se složio, zato što se raspon glasa i tehnika (upotreba ukrasa kao što su krešendo, dekrešendo, trileri, vibrato) može čuti bilo da pevaš rok, pop, narodnu muziku ili folk, ukoliko si dobar pevač.

justEKV

Poznat
Poruka
7.651
toniu.jpg

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.