Najbolji android telefon do 300?

on je baš top ali je skuplji stotinak evra od ovog mog x3pro, ima super amoled ekran itd... ja sam u fazonu da nikad ne dajem za telefon više od 250 evra i naleteo sam u novembru na ovaj x3pro 8/256 za 200 evra a dvoumio sam se izmedju njega i realme8. ovako je korektan samo sto ima vece dimenzije da ne kazem cigla ali meni ne smeta. brz je kao munja, sve otvara u momentu a za igrice mislim da ne postoji bolji telefon iz nize klase
Разлика између f3 и X3pro су у дисплеју и процесору. f3 има oled дисплеј а X3pro LCD.
На f3 процесор је Snapdragon 870 а на X3pro Snapdragon 860. Да,
Остале разлике, сем у цени и дизајну, минималне су или никакве.
Разлику у процесору виде само синтетички тестови. У реалном раду нема разлике.
 
2-3 godine je sasvim ok period za jedan telefon... evo, ja sam pre 2,5 godine uzeo galaxy note 10+ koji je tada bio flagship, i nemogu reci, super me je sluzio, ali u zadnjih par meseci vec se videlo da ga gazi vreme... baterija pocela da zeza, prijem 4g signala takodje, a da ne pricam da bi ga svaki trenutni telefon iz srednje klase ubio sa specs. Danas je npr. 5g i 120hz osvezenje maltene postalo standard, da ne spominjem dalje...
Kad sam vec spomenuo 4g signal, ako ima neko predstavu kako da proverim da li taj prijemnik uopste radi u telefonu, ili se pokvario, molim da napise.
 
Разлика између f3 и X3pro су у дисплеју и процесору. f3 има oled дисплеј а X3pro LCD.
На f3 процесор је Snapdragon 870 а на X3pro Snapdragon 860. Да,
Остале разлике, сем у цени и дизајну, минималне су или никакве.
Разлику у процесору виде само синтетички тестови. У реалном раду нема разлике.
ma da, i meni ne predstavlja nikakvu razliku za koju bih dao sto evra više, realno nikakva razlika ili minimalna.
pošto ne planiram da menjam telefon 2-3 godine (objektivno do tad ode baterija i ne moze da sastavi ceo dan nikako), gledao sam da ima dobru memoriju i procesor da moze da izgura sve nadogradnje sistema i aplikacija.
najveca slabost im je MIUI mada za ovih 6 meseci (jos) nisam imao problema.

i jos da dodam "sitnicu" a to je da poco x3pro ima pravi a ne virtualni proximity senzor a taj virtuelni me je izludjivao kod nekih modela telefona
 
Poslednja izmena:
ma da, i meni ne predstavlja nikakvu razliku za koju bih dao sto evra više, realno nikakva razlika ili minimalna.
pošto ne planiram da menjam telefon 2-3 godine (objektivno do tad ode baterija i ne moze da sastavi ceo dan nikako), gledao sam da ima dobru memoriju i procesor da moze da izgura sve nadogradnje sistema i aplikacija.
najveca slabost im je MIUI mada za ovih 6 meseci (jos) nisam imao problema
Не знам чему кукњава на МИУИ. Ја га користим од 5 или 6 верзије а сад је 13-та.
Генерално, покомдаје пуно за мало пара.
Имати процесор Snapdragon из серије 8 и меморију ufs3.1 за те новце ретко ко да даје.
Интересантно, многима је важније име које ће бити на телефону него хардвер у телефону.
За годину дана коришћења, мој поко (8/256) ни једном није штуцнуо. Ради глатко и брзо. Чак и када би показао неку ману, за паре за које сам га купио, било ни некоректно.
 
a da ne pricam da bi ga svaki trenutni telefon iz srednje klase ubio sa specs. Danas je npr. 5g i 120hz osvezenje maltene postalo standard
ma daj.. .sta ce ti bolje specifikacije?
sta toliko radis na telefonu da ti treba svake dve godine top model.
a 5g ti bas treba u zemlji gde imamo sve skupa jednu (i brojevima 1.) 5G antenu.
a sta ce ti 120hz osvezavanje? sem ako ne igras neke moderne igrice, a ko uopste igra igrice na telefoncicu.
ljudsko oko ima rifres rejt od 100Hz
ti prakticno sem u glavi neces osetiti razliku izmedju 90 i 120Hz
to je sve u nasim glavama kao bolje je jer znamo da je bolje i delovace ti bolje, ali realno neces osetiti kao prosecan korisnik neku razliku.
 
Poslednja izmena:
Не знам чему кукњава на МИУИ. Ја га користим од 5 или 6 верзије а сад је 13-та.
kazem, ja nisam imao problema ali znam neke koji jesu na xiaomi telefonima
Генерално, покомдаје пуно за мало пара.
Имати процесор Snapdragon из серије 8 и меморију ufs3.1 за те новце ретко ко да даје.
Интересантно, многима је важније име које ће бити на телефону него хардвер у телефону.
За годину дана коришћења, мој поко (8/256) ни једном није штуцнуо. Ради глатко и брзо. Чак и када би показао неку ману, за паре за које сам га купио, било ни некоректно.
za sada, stojim iza tvojih reči. jedini problem je to što ponekad izbacuje sa wifi mreže ali ne sa svake.
 
a sta ce ti 120hz osvezavanje? sem ako ne igras neke moderne igrice, a ko uopste igra igrice na telefoncicu.
ljudsko oko ima rifres rejt od 100Hz
ti prakticno sem u glavi neces osetiti razliku izmedju 90 i 120Hz
to je sve u nasim glavama kao bolje je jer znamo da je bolje i delovace ti bolje, ali realno neces osetiti kao prosecan korisnik neku razliku.
hehee ja ga držim na 60hz osim kad ponekad igram igrice. ne primećujem neku bitnu razliku a baterija duže barem 20%. i 120hz mi secka na chromu na skrolu
 
Svima preporucujem samsung x-cover pro. Kosta oko 300, ima sve sto trazis osim 5G, ali je zato neunistiv.
Ako volis kampovanje, avanturu u divljini, vrhunski telefon je za to. Jedna od prednosti je sto ima i odvojivu bateriju.
Ja sam kupio 2 rezervne, i kada sam bio na kampovanju proslog leta, 7 dana bez struje, te dve rezervne plus njegova originalna baterija su mi potrajale :)
Plus, sto mi je 300 put ispao na beton/kamen/stenu/ u vodu i nista :)

5G ti ne treba, realno, ja imam sluzbeni sa 5G mrezom, i imam mrezu ovde, ali jedina razlika je sto za nijansu brze uploaduje veliki video snimak preko vibera. Znaci, zanemarljivo.
 
kazem, ja nisam imao problema ali znam neke koji jesu na xiaomi telefonima

za sada, stojim iza tvojih reči. jedini problem je to što ponekad izbacuje sa wifi mreže ali ne sa svake.
Ako je uključen wifi assistant, hoce da pravi takve probleme. Kod njega je fora da može da te prebaci sa jedne mreže na drugu ako na osnovu nekog svog algoritma odluči da je ta druga mreža bolja. Ja sam to isključio, više me nije otkačilo nikad osim ako ja ne iniciram.

Ja sad koristim xiaomi 11T, pre toga sam koristio mi 9 lite, i sa oba sam i više nego zadovoljan, ni najmanji problem nisam imao, iako su se neki ljudi žalili da oni jesu

Najveća mana na 11T je što ima dva zvučnika, gornji je odmah iznad slušalice, pa moraš da stišavaš jačinu poziva skoro do minimuma jer se razgovor preglasno čuje zbog otvora za gornji zvučnik. A ovako što se tiče performansi za igrice i slično, besprekorno, a ni naznaka o bilo kakvom grejanju telefona

Mi 11 lite se uklapa u ovaj cenovni rang, ali mislim da nije 120Hz. Mada sam ja eksplicitno na 11t prebacio na 60Hz jer mi znači da uštedim bateriju. Pošto ne bira dinamički frekvenciju, ili radi samo na 120 sve vreme, ili na 60
 
Poslednja izmena:
on je baš top ali je skuplji stotinak evra od ovog mog x3pro, ima super amoled ekran itd... ja sam u fazonu da nikad ne dajem za telefon više od 250 evra i naleteo sam u novembru na ovaj x3pro 8/256 za 200 evra a dvoumio sam se izmedju njega i realme8. ovako je korektan samo sto ima vece dimenzije da ne kazem cigla ali meni ne smeta. brz je kao munja, sve otvara u momentu a za igrice mislim da ne postoji bolji telefon iz nize klase

Па не баш, може да се нађе ако му је буџет 300 евра.

Pozdrav drustvo. Hteo sam sestricu da kupim telefon na poklon, pa se razmisljam sta bi bilo best buy u tom cenovnom rangu... pretpostavljate sta je deci bitno kod telefona (surf, igrice, kamera, drustvene mreze itd). Idealno bi bilo da je displej 120hz, memorija bar 6/128gb, neki iole čestit procesor da to sve potera. Bilo bi dobro u tu cenu upakovati i 5g cisto da se pokrije za ubuduce... sto se tice marke ne mora da bude nista brendirano, moze i neki kinez, samo da moze izgurati bar godinu, dve... sta bi ste vi preporucili? Gledao sam dosta recenzija i samo se jos vise zbunio.

Poco F3 основни! Нема бољи!

-OLED 120Hz
-128GB
-6G RAM
-моћан процесор
-5G
-буџет 300 евра

https://www.mobilnisvet.com/mobilni/8454/Poco/F3
 
Poslednja izmena:
Па не баш, може да се нађе ако му је буџет 300 евра.



Poco F3 основни! Нема бољи!

-OLED 120Hz
-128GB
-6G RAM
-моћан процесор
-5G
-буџет 300 евра

https://www.mobilnisvet.com/mobilni/8454/Poco/F3
To je to.... idem sutra da pazarim
Screenshot_20220419-213047_MediaMarkt.jpg
 

Back
Top