Najbolje se živelo za vreme Tita

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ја сам лепо написала, ко жели да чита, да је било разлике током периода '45-80, као и да је највише репресије било одмах по завршетку рата и успостављању власти.

Али, генерално, славити славу је, дакле, у највећем делу тога времена било сасвим слободно, и ко је славио славио је.

Увек подсећам да лажи данас шире, из интереса, управо они који су тад били највећи Титови полтрони, и који нису славили, да оперу своју прљаву савест, и данас се прикажу као бољи него што су били.

Остали, наивни и неупућени, дају се завести тим лажима.

Hajde da ponovim, jer ti izgleda ne želiš da pričamo i istini, već nekoj utopiji. Nakon 1980. godine, u velikim gradovima, naročito u oblestima u kojima su bili stanovi policije, vojnih lica i državnih službenika, nije se smelo pokazati bilo kakavo versko raspoloženje. Ljudi su, oni koji su imali rodbinu na selu, išli kod njih i tamo slavili Božić, Uskrs i slavu. Oni koji bi dozvolili da budu viđeni, snosili su posledice. To je bila realnost u Srbiji, ali ne i u ostalim republikama.

- - - - - - - - - -

За Ђинђића си у праву.

Ne znam ko može o njemu lepo da govori, osim onih nekoliko iz LDP i žena u crnom. Zanimljivo je da današnja vlast nije vratila staro ime bulevaru koji nosi njegovo ime.
 
kapa-i-crvena-marama-tko-se-ponosi-a-tko-to-srami-pionira-504x335-20141248-20141201171408-57e0bcf21fc3d9199dda81b8d2092710.jpg
 
Poslednja izmena:
Hajde da ponovim, jer ti izgleda ne želiš da pričamo i istini, već nekoj utopiji. Nakon 1980. godine, u velikim gradovima, naročito u oblestima u kojima su bili stanovi policije, vojnih lica i državnih službenika, nije se smelo pokazati bilo kakavo versko raspoloženje. Ljudi su, oni koji su imali rodbinu na selu, išli kod njih i tamo slavili Božić, Uskrs i slavu. Oni koji bi dozvolili da budu viđeni, snosili su posledice. To je bila realnost u Srbiji, ali ne i u ostalim republikama.
Не, ја управо инсистирам на изношењу чињеница.

А ти си склон да их кривотвориш.

Ко уопште и говори о полицији и војним лицима?

Говорим о обичним грађанима, који су итекако славили славу, и по градовима, и по селима.

Они, који су славили, и никад нису то прекидали, наравно.

- - - - - - - - - -

П. С.

Врло је занимљиво да неки, који иначе увиђају зло које је оличавао Ђинђић, нису у стању то да повежу с опасношћу које носи замка некритичког антикомунизма, и некритичког антиСФРЈ-изма, да га тако назовем, која нам је потурена управо од стране газда таквих као што је био он.
 
Штета што не видиш.

Оно о чему заправо све време говорим, и покушавам да још увек наивнима "нацртам" шта је суштина, да се не би дали повести олаким закључцима и судовима, који воде управо тамо где би наши непријатељи желели.

Битна је слободарска идеја. А она је заједничка за све национално свесне, у ком се год покрету стицајем околности налазили.

Кад будете неки од вас коначно направили ту танану разлику, можда ће најзад бити нешто од ове нације.

Kakve veze ima slobodarska ideja i pomenuti bratanc, tj. ideja komunizma? Komunisti su izveli krvavu revoluciju, uz pomoć zapada zbacili monarhiju i zaveli diktaturu, sa sve logorima za neistomišljenike, sa maltretiranjem, otimačinom privatnog vlasništva, unižavanjem Crkve... sramota je bilo koga iz te grupe ljudi poistovetiti sa bilo čim pozitivnim.
 
Не, ја управо инсистирам на изношењу чињеница.

А ти си склон да их кривотвориш.

Ко уопште и говори о полицији и војним лицима?

Говорим о обичним грађанима, који су итекако славили славу, и по градовима, и по селима.

Они, који су славили, и никад нису то прекидали, наравно.

- - - - - - - - - -

П. С.

Врло је занимљиво да неки, који иначе увиђају зло које је оличавао Ђинђић, нису у стању то да повежу с опасношћу које носи замка некритичког антикомунизма, и некритичког антиСФРЈ-изма, да га тако назовем, која нам је потурена управо од стране газда таквих као што је био он.

Hajde ovako, da uzmemo za primer najveću opštinu u Srbiji i bivšoj SFRJ - Novi Beograd. Tu je većina stanovništva pripadala baš pomenutim grupama, tj. policiji, vojsci, SIV-u, ambasadama i raznim državnim organizacijama. E, baš tu, u toj najmasovnijoj grupi nije bilo dozvoljeno označiti bilo koji verski praznik. Hoćeš li da mi kažeš kako je proslava Nove godine po Julijanskom kalendaru bila dozvoljena u Srbiji? Objasni mi zašto je moj prijatelj, 1989. godine, u sred Beograda dobio šamar od milicajca, jer mu je rekao svoje prezime - Sinđelić? Da ponovim, ti imaš svoje doživljaje, ja svoje. Ja svoje mišljenje pravim na iskustvu iz Srbije, ali i i iz drugih republika, naročito SR Hrvatske. To su dve suprotne priče, kao da su dve države i dva zakona bila. A zanimljivo je što niko ovde da odgovori, zašto je sve to uvek bilo loše po Srbiju u odnosu na ostale republike?
 
Kakve veze ima slobodarska ideja i pomenuti bratanc, tj. ideja komunizma? Komunisti su izveli krvavu revoluciju, uz pomoć zapada zbacili monarhiju i zaveli diktaturu, sa sve logorima za neistomišljenike, sa maltretiranjem, otimačinom privatnog vlasništva, unižavanjem Crkve... sramota je bilo koga iz te grupe ljudi poistovetiti sa bilo čim pozitivnim.
То нису били комунисти, као прво.

У нашем случају, конкретно, они су титоисти. И Титови полтрони, популарно знани као - комуњаре.

Разлика није само формална, напротив.

Срамота је управо све оне часне људе погинуле за слободу поистоветити с комуњарама.

И срамота, и, како рекох већ - опасно је и штетно.

Неки од вас управо раде оно шта наши непријатељи највише желе.

Време је крајње да се најзад освестите куда води повођење за површним, некритичким антикомунизмом.

Сем ако, извин'те на сметњи, нисте и сами у служби тих непријатеља, па пишете из интереса...
 
Pa nece bas da bude tako. Da to tako ide jos bi privreda kraljevine bila takva ali nazalost nije. Kapitalizam sam po sebi vuce neravnopravnost i probleme a ne resava ih. A sto se tice kredita opet se vuku podatci koji nemaju trunke istine. Za vreme SFRJ ukupno je dignuto negde oko 50 milijardi kredita a pri raspadu ostalo je nevracenih manje od 18. S time da je tih 50 predstavljalo tek trecinu investicija. Red bi vec jednom bilo da se ovde barata sa cinjenicama a ne insinuacijama poluistinama i neistinama.

Краљевина није имала финансијску ињекцију коју је Европа добила од стране Америке након Другог Светског Рата.

Као што је нису имале ни Грчка, Португал, Италија, који су добили неопходни капитал којим су унапредили свој квалитет живота почев од 1945.

Исто би се догодило и Краљевини.

Узгред, економија и животни стандард Србије унутар СХС уопште нису били толико лоши колико воли да се прича.

То је део комунистичке пропаганде који полако попушта пред реалном историјском перспективом.

Наравно, Југославија јесте била међу најгорим земљама континента, али нити је СХС била толико лоша, нити је СФРЈ била толико добра.

Болнице, Путеви и Макарске изграђене америчким парама би се свакако догодили.

- - - - - - - - - -

То нису били комунисти, као прво.

У нашем случају, конкретно, они су титоисти. И Титови полтрони, популарно знани као - комуњаре.

Разлика није само формална, напротив.

Срамота је управо све оне часне људе погинуле за слободу поистоветити с комуњарама.

И срамота, и, како рекох већ - опасно је и штетно.

Неки од вас управо раде оно шта наши непријатељи највише желе.

Време је крајње да се најзад освестите куда води повођење за површним, некритичким антикомунизмом.

Сем ако, извин'те на сметњи, нисте и сами у служби тих непријатеља, па пишете из интереса...

Ти си особа изникла из породице која се угнездила као део естаблишмента, па ти је ваљао Тито.

То је најједноставнији опис свих твојих ставова.

Према комунизму се мора бити изразито критичан, јер је то један болеснички систем.
 
Ја све време тврдим да би Краљевина далеко догурала да се није десио проклети пуч, 27. марта, и рат 1941.

Али, на жалост, тако се догодило, шта да се ради.

Но, то ионако нема много везе с оном истом чињеницом да се, упркос свему, у време СФРЈ, укупно гледано, боље живело него што се сада живи. У сваком погледу.

А узрок што се сада лоше живи није стање у СФРЈ, већ управо растурање СФРЈ, изазазвано глобалним геополитичким померањима, чији је главни узрок криза неолиберал-корпоративног капитализма.
 
Ја све време тврдим да би Краљевина далеко догурала да се није десио проклети пуч, 27. марта, и рат 1941.

Али, на жалост, тако се догодило, шта да се ради.

Но, то ионако нема много везе с оном истом чињеницом да се, упркос свему, у време СФРЈ, укупно гледано, боље живело него што се сада живи. У сваком погледу.

А узрок што се сада лоше живи није стање у СФРЈ, већ управо растурање СФРЈ, изазазвано глобалним геополитичким померањима, чији је главни узрок криза неолиберал-корпоративног капитализма.

A šta se to tačno promenilo martovskim pučem?
 
К
Ти си особа изникла из породице која се угнездила као део естаблишмента, па ти је ваљао Тито.

То је најједноставнији опис свих твојих ставова.

Према комунизму се мора бити изразито критичан, јер је то један болеснички систем.
Ти лично, иначе ниси вредан никаквих одговора овде, али, понекад морам чак и таквима, из принципа, на овакве лажи да реплицирам.

Врло се добро зна, и лако да проверити, да се моја породица уопште није "угнездила као део естаблишмента". напротив.

Све време смо се против тога режима борили.

Дакле, још једна је твоја глупост да је мени "Тито ваљао".

Ја овде, као и свуда и увек само износим пуке историјске чињенице.

А проблем твој и теби сличних је што и чињенице кривотворите, само да би се уклопиле у ваше лажи и полуистине.
 
Kak ose bolje živelo? Imali smo crno bele televizore sa katodnim cevima, jedan i po program, automobile koji su puno trošili i zagađivali, a malo snage davali, grejali smo se mahom na drva, farmerke su bile švercovane i skupe... a danas? LCD i plazme, pa čak i OLED. Kablovska TV, moderni automobili sa preko 100 KS iz malih motora, centralno grejanje svuda, džinsa na svkom koraku...
Šalu na stranu, šta je merilo dobrog života? Po meni je na prvom mestu sloboda, a nje je bilo najmanje u vreme komunista. Privatno vlasništvo... ono je otimano u isto vreme.
 
Ти си особа изникла из породице која се угнездила као део естаблишмента, па ти је ваљао Тито.

То је најједноставнији опис свих твојих ставова.

Према комунизму се мора бити изразито критичан, јер је то један болеснички систем.

Vi to pokušavate da oslobodite komuniste krivične odgovornosti?
 
A šta se to tačno promenilo martovskim pučem?
И теби сам већ рекла ономад на оној теми: ако хоћеш да ти одговорим, уозбиљи се.

Ако уопште умеш, и желиш

Био си лењ да прочиташ мало дужи текст, о др Драги Љочић, за који сам била поставила везу, а и овде сад постављаш неумесна питања у вези с пучем.

- - - - - - - - - -

Kak ose bolje živelo? Imali smo crno bele televizore sa katodnim cevima, jedan i po program, automobile koji su puno trošili i zagađivali, a malo snage davali, grejali smo se mahom na drva, farmerke su bile švercovane i skupe... a danas? LCD i plazme, pa čak i OLED. Kablovska TV, moderni automobili sa preko 100 KS iz malih motora, centralno grejanje svuda, džinsa na svkom koraku...
Šalu na stranu, šta je merilo dobrog života? Po meni je na prvom mestu sloboda, a nje je bilo najmanje u vreme komunista. Privatno vlasništvo... ono je otimano u isto vreme.
Сада има заправо далеко мање слободе, и у Србији, и у свету, управо захваљујући помахниталом капитализму, у неолиберал-корпоративној фази.
 
Kak ose bolje živelo? Imali smo crno bele televizore sa katodnim cevima, jedan i po program, automobile koji su puno trošili i zagađivali, a malo snage davali, grejali smo se mahom na drva, farmerke su bile švercovane i skupe... a danas? LCD i plazme, pa čak i OLED. Kablovska TV, moderni automobili sa preko 100 KS iz malih motora, centralno grejanje svuda, džinsa na svkom koraku...
Šalu na stranu, šta je merilo dobrog života? Po meni je na prvom mestu sloboda, a nje je bilo najmanje u vreme komunista. Privatno vlasništvo... ono je otimano u isto vreme.



Tako je kolega,...:ok:


P.S
Drugarica Milunka opet prenebregava moj post o srušenim Crkvama ili o ubistvu i utamničenju krstonoša...Pitam se zašto?
 
P.S
Drugarica Milunka opet prenebregava moj post o srušenim Crkvama ili o ubistvu i utamničenju krstonoša...Pitam se zašto?
И за тебе важи исто: добићеш одговор ако се најзад уозбиљиш и упристојиш основну комуникацију.

Нисам ја теби никаква другарица, хвала Богу.

П. С.

Не можеш ти (не знам ко) мене, чији је један од ујака, Равногорац, био у титовском казамату 14 година, учити о титовским злочинима и причати ми о ономе што далеко боље од тебе знам

Сад сте се нашли да откривате топлу воду...
 
И теби сам већ рекла ономад на оној теми: ако хоћеш да ти одговорим, уозбиљи се.

Ако уопште умеш, и желиш

Био си лењ да прочиташ мало дужи текст, о др Драги Љочић, за који сам била поставила везу, а и овде сад постављаш неумесна питања у вези с пучем.

Ne, stvarno...

Pučistička vlada se obavezala da će poštovati sve međunarodne ugovore Kraljevine Jugoslavije, uključujući i one sa Osovinom.

Pa u čemu su se, onda, sastojale te sudbonosne promene koje je doneo puč?
 
П. С.

За данас сам доста губила време с вама, слугама вољним и невољним (то сте, док не докажете супротно) неолиберал-корпоративног капитализма...

До виђења.

Sad biste, vala, mogli i da očistite ribe i zakiselite krompir-salatu... :roll:
 
И за тебе важи исто: добићеш одговор ако се најзад уозбиљиш и упристојиш основну комуникацију.

Нисам ја теби никаква другарица, хвала Богу.

П. С.

Не можеш ти (не знам ко) мене, чији је један од ујака, Равногорац, био у титовском казамату 14 година, учити о титовским злочинима и причати ми о ономе што далеко боље од тебе знам

Сад сте се нашли да откривате топлу воду...



Neće da bude Milunka...ti stalno pričaš o slobodi veroispovesti i slavljenju slave a kad ti lepo napišem da ti mogu u svako doba pokazati mesto gde je bila Crkva srušena 1948-e ti to ignorišeš.
Zašto?Zato što su je srušili komunisti...baš oni komunisti koji su se borili protiv Boga i Crkve a ti tvrdiš da nisu...(ili oni koji su pucali u krstonoše da spreče narod u obavljanju verskog obreda)

A onda mi pričaš o ''pristojnosti komunikacije''?

I šta ti to ''daleko bolje od mene znaš''?

P.S Hvala Bogu i nisi,drugarica sam ti napisao jer pretpostavljam da te muči nostalgija za takvim obraćanjem...
 
Tito je umro pre 35. god.,tako da je ova tema za pdf. istorija.
Kada sam ja otvorio temu pod nazivom :" Najbolje se živelo za vreme cara Milutina",ona je ekspresno obrisana.

Kolega,ne sumnjam u vašu dobronamernost ali previđate da su teme o Brozu iako istorijske zapravo teme o onom najgorem delu našeg naroda onom koji je u janičare stupao bez ikakve prinude tj o onom izdajničkom ološu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top