Najbolje se živelo za vreme Tita

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ти си барем искрени комуниста јесте да ми ниси симпатичан због тога, али овај је гори од тебе јер је лицемер. Зато си добио репку.

Ja imam više razumevanja za one koji su folirali da su komunisti zarad materijalne koristi koju je članstvo u toj partiji odnosno odanost režimu donosilo nego za kako kažeš iskrene komuniste.Iskreni komunista nije ni u najužem medicinskom smislu normalna ili razumna ličnost.
 
Poslednja izmena:
nego ciji je brate,ti se zalazes za monarhiju a ovaj ti je kralj!
jel tebi uopste jasan princip monarhije i nasledjivanja?

Кажем, не само да си лажов него и тешка незналица. Па нису само Карађорђевићи српска династија, имаш и других. Толико се династија у историји српској променило.

Монархија је принцип који се не може сводити на једног човека или на једну породицу.

Да ли си толико ограничен да не можеш ово да схватиш? Па можда ја више подржавам Обреновиће, знаш колико монархиста има који цене Обреновиће, рецимо, а Карађорђевиће не могу да смисле. Монархиста не значи обавезно да волиш и подржаваш Александра. Само твој мозак то не може да схвати. Јер зе тебе, све и историје почињу од 1945. Нажалост. Твој мозак је испран и мени је искрено жао због тога.

Уосталом, Александар ни по чему није Краљ. Ни по чему. Опет ти понављам, уместо што лажеш и подмећеш, научи бар српску историју. Бар мало.
 
Poslednja izmena:
Истина је, да су '90, пред растурање Југославије, кредити били практично враћени.

Уосталом, они никада нису били онолики, нити онакве природе како се стално кривотворено износи.

Ја се заиста чудим да данас, нарочито после случаја с Гадафијем, има још увек оних који не схватају о чему се ту све време ради.
Kakve vi koleginice, gluposti pišete.Nadmašićete i Pometenog i Pećinka zajedno.:zelenko3::zelenko3:
 
Ja imam više razumevanja za one koji su se folirali da su komunisti zarad materijalne koristi koju je članstvo u toj partiji odnosno odanost režimu donosilo nego za kako kažeš iskrene komuniste.Iskreni komunista nije ni u najužem medicinskom smislu normalna ili razumna ličnost.

Niko tu nikad i nije bio komunista.
Biti komunista je nesto kao verovati u zemlju Dembeliju u kojoj padaju pečeni pilići sa neba.

Tito je pobio sve te zanesenjake pre nego sto se dočepo kormila sekte.
 
1966894_772643812771456_5796271316530308913_n.jpg


- - - - - - - - - -

1900132_770147233021114_7757997005410776294_n.jpg
 
Пазите, живело се или не, та времена су неповратно прошла.

Глави аргумент у корист комунизма био је тај да је тада изграђена држава и да су постигнути велики резултати у борби против сиромаштва, неписмености, бескућништва, индустријски развој и томе слично.

То је несумњиво тачно, али слична судбина је задесила целу Европу након Другог Рата, када су наши амерички пријатељи финансирали опоравак ратом разрушеног континента.

Дакле, све те болнице, школе, електрификација, асфалтирани сеоски путеви и сличне Макарске због којих држите Титове слике по кући би се догодиле и да је Југославија остала демократска држава.

Залет сличан југословенском доживеле су многе друге традиционално бедне земље континента, захваљујући америчком кеш манију. Причамо о Португалу, Грчкој, јужној Италији, Сицилији. Наравно, све су ово много озбиљнији државни ентитети од несрећне Југославије, и веома је лако то сметнути с ума, јер Срби су генерално склони томе да преувеличавају свој значај и своја достигнућа. Грчка је, рецимо, доживела економско чудо након рата, али не треба заборавити да су Грци, упркос свим својим грешкама и шарлатанској репутацији на континенту, један озбиљан државотворан народ, који је током 1860их био у монетарној унији са Италијом и Швајцарском, док смо ми јурили кнез Михаила по Кошутњаку да га закољемо.

Дакле и поред тога што је уз Албанију била најгора држава континента ван совјетског утицаја, Југославија би постигла исте резултате да је остала демократско друштво.

Заправо, постигнути резултати би можда били и много бољи, јер би неко нормалан креирао економску политику земље.

Па би тако железара била отворена у Босни, а дистилерија у Смедереву. Лесковац би остао центар текстилне индустрије, а фабрика аутомобила би била изграђена на неком нормалнијем месту, а не у граду који нема реку. Све ове фирме биле би приватне, наравно, па би Застава из Крагујевца била део Мерцедесове породице, као што је и Шкода.

Имали бисмо нормалнију, стабилнију земљу, мање градове, који би лепше изгледали, и много мање проблема.

Самоуправљање, социјализам, комунизам, бетонски блокови, лоши аутомобили, трпање проблема национализма под тепих, ускраћивање основних људских права, и испирање мозга да се неки ћопави идиот мора волети више од мајке нису рецепти за успех.

Што се и показало чим су наши амерички пријатељи ускратили финансирање тој творевини.
 
Занимљиво је да је циљ Принцип Гаврила био да уништи Аустроугарску, у којој је Србима ишло сасвим лепо, да би направио њену несрећну, сељачку верзију, звану СХС.

Тиме је уназадио, обогаљио, убио и економски, демографски, културолошки и генетски масакрирао српски народ, да би га увео у брак са три народа која тај брак нису желела.

Не знам, али мислим да би Сарајево свакако било срећније у Аустроугарској, него у НДХ, Титославији или овој пародији од сиве рупетине која се данас зове Босна и Херцеговина.

У њему би и било много више Срба, који би имали више кеша у банци.
 
Da mi odvojimo parce zemlje Srbije za ljude koji bi da zive po Titoistickim SFRJ principima...neka zabit, vukoebina, , nema veze...
Pa ako se znadju i nadju donatore, njima dobro...a ne odmah drpanje kao kod Kusturice cim je dobio medijsku paznju...

Е то не може. Нека они негде другде изводе те своје експерименте, а нека не деле Србију.
 
Е то не може. Нека они негде другде изводе те своје експерименте, а нека не деле Србију.

Комунисти су територију Србије из 1918. поделили на 5 држава.

Војводину, де факто град државу Београд, Косово, Македонију и оно између.

Као последица тога, данашња Србија одаје утисак нестабилне, лабаве конфедерације три микро државе.

Занимљиво је и да су од сваке ове регије направили неку нову имагинарну нацију.
 
Комунисти су територију Србије из 1918. поделили на 5 држава.

Војводину, де факто град државу Београд, Косово, Македонију и оно између.

Као последица тога, данашња Србија одаје утисак нестабилне, лабаве конфедерације три микро државе.

Занимљиво је и да су од сваке ове регије направили неку нову имагинарну нацију.

Па комунисти су активно радили и на стварању нових ,,нација" на штету српског народа. То је чињеница, може да прича ко шта хоће, али они су то радили. Са друге стране, присиљавали су, рецимо Буњевце, да се изјашњавају као Хрвати иако они то никада нису били.
 
Комунизам јесте мртав, и тој смрти се не назире крај.

Али тај накарадни начин размишљања, да је левица ОК, се задржао до данашњих дана.

da ali ovde se protura podvala da je komunizam i dalje na vlasti i da ce biti kriv za sve nedace do sudnjeg dana
mislim i ti tvrdis to za nedace al ipak kazes da je mrtav,znaci kapitalizam je na snazi
 
da ali ovde se protura podvala da je komunizam i dalje na vlasti i da ce biti kriv za sve nedace do sudnjeg dana
mislim i ti tvrdis to za nedace al ipak kazes da je mrtav,znaci kapitalizam je na snazi

Не, на снази је софткор левица буразерског типа.

Значи тржиште је отворено и приватна својина је де јуре дозвољена.

Али с друге стране не можеш да успеш као приватник јер су ти намети превелики.

А држава ти узима намете да би издржавала милион својих службеника.

То су све дефиниције социјализма и левице.

А од тих левичарских намета изузети су буразери људи на власти, и њихови пријатељи.

То је тај буразерски део.
 
Какве то везе има са темом и сатанисти и србоубици Титу? Иначе, да је био жив у то време, верујем да би Гаврило пуцао на Тита као што је пуцао на Фердинанда.
Има везе, итекако. Само мало мућни главом.

Гаврило је био борац за слободу, против сваке тираније, и национално и социјално свестан, могућно је да би пуцао и на краља Александра Карађорђевића, и на Тита, на свакога за кога би сматрао да гуши националну (и социјалну) слободу.
А не заборавимо и да је његов братанац Слободан био предратни скојевац, и у партизанима...

- - - - - - - - - -

da ali ovde se protura podvala da je komunizam i dalje na vlasti i da ce biti kriv za sve nedace do sudnjeg dana
mislim i ti tvrdis to za nedace al ipak kazes da je mrtav,znaci kapitalizam je na snazi
Због данашњих светских недаћа крив је искључиво неолиберал-корпоративни капитализам, оличен у САД.

То није јасно само онима који не желе, из разних интересних разлога, да схвате, као и неколицини преосталих наивних, или површних.
 
Пазите, живело се или не, та времена су неповратно прошла.

Глави аргумент у корист комунизма био је тај да је тада изграђена држава и да су постигнути велики резултати у борби против сиромаштва, неписмености, бескућништва, индустријски развој и томе слично.

То је несумњиво тачно, али слична судбина је задесила целу Европу након Другог Рата, када су наши амерички пријатељи финансирали опоравак ратом разрушеног континента.

Дакле, све те болнице, школе, електрификација, асфалтирани сеоски путеви и сличне Макарске због којих држите Титове слике по кући би се догодиле и да је Југославија остала демократска држава.

Залет сличан југословенском доживеле су многе друге традиционално бедне земље континента, захваљујући америчком кеш манију. Причамо о Португалу, Грчкој, јужној Италији, Сицилији. Наравно, све су ово много озбиљнији државни ентитети од несрећне Југославије, и веома је лако то сметнути с ума, јер Срби су генерално склони томе да преувеличавају свој значај и своја достигнућа. Грчка је, рецимо, доживела економско чудо након рата, али не треба заборавити да су Грци, упркос свим својим грешкама и шарлатанској репутацији на континенту, један озбиљан државотворан народ, који је током 1860их био у монетарној унији са Италијом и Швајцарском, док смо ми јурили кнез Михаила по Кошутњаку да га закољемо.

Дакле и поред тога што је уз Албанију била најгора држава континента ван совјетског утицаја, Југославија би постигла исте резултате да је остала демократско друштво.

Заправо, постигнути резултати би можда били и много бољи, јер би неко нормалан креирао економску политику земље.

Па би тако железара била отворена у Босни, а дистилерија у Смедереву. Лесковац би остао центар текстилне индустрије, а фабрика аутомобила би била изграђена на неком нормалнијем месту, а не у граду који нема реку. Све ове фирме биле би приватне, наравно, па би Застава из Крагујевца била део Мерцедесове породице, као што је и Шкода.

Имали бисмо нормалнију, стабилнију земљу, мање градове, који би лепше изгледали, и много мање проблема.

Самоуправљање, социјализам, комунизам, бетонски блокови, лоши аутомобили, трпање проблема национализма под тепих, ускраћивање основних људских права, и испирање мозга да се неки ћопави идиот мора волети више од мајке нису рецепти за успех.

Што се и показало чим су наши амерички пријатељи ускратили финансирање тој творевини.

Pa nece bas da bude tako. Da to tako ide jos bi privreda kraljevine bila takva ali nazalost nije. Kapitalizam sam po sebi vuce neravnopravnost i probleme a ne resava ih. A sto se tice kredita opet se vuku podatci koji nemaju trunke istine. Za vreme SFRJ ukupno je dignuto negde oko 50 milijardi kredita a pri raspadu ostalo je nevracenih manje od 18. S time da je tih 50 predstavljalo tek trecinu investicija. Red bi vec jednom bilo da se ovde barata sa cinjenicama a ne insinuacijama poluistinama i neistinama.
 
Ne vidim kakve veze ima njegov bratanac? Znači ako moj ujak, nećak, tetka ili strina, nešto ukradu i ja sam lopov, ili je nešto drugo u pitanju?
Штета што не видиш.

Оно о чему заправо све време говорим, и покушавам да још увек наивнима "нацртам" шта је суштина, да се не би дали повести олаким закључцима и судовима, који воде управо тамо где би наши непријатељи желели.

Битна је слободарска идеја. А она је заједничка за све национално свесне, у ком се год покрету стицајем околности налазили.

Кад будете неки од вас коначно направили ту танану разлику, можда ће најзад бити нешто од ове нације.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top