Najbolje jelo...

Ja bih jela, ali bi naišlo na otpor kod ostalih ukućana koji ne vole patlidžan, ni tikvice osim pohovane ili kao uštipke, eventualno u potažu.
sa druge strane kad malo bolje razmislim jbg ne moz naterati nekog ko nije navikao da pojede nesto malo avanturistickije ;)

sta bi bilo da sam predlozio punjene cvetove tikvica ?
(a da to kod nas nema ni u najavi)

• Ironija
Reactions: Red
A jel posle sečeš isto na kolutove i ređaš?
Da, skuvam ga kao za kr. salatu, malo tvrđi
Oljuštim
Tepsiju malo nauljim, i odmah u nju sečem krompir na kolutove, posolim, pobiberim, sipam red izdinstanog mesa, opet krompir pa meso.Gornji red krompir.
Umutim jaja sa mlekom, ako imam dodam i kiyele pavlake i odnah prelijem musakzu, poklopim, ili prekrijem folijom i u vruću rernu.
Pred kraj skinem poklopac ili foliju i još malo zapečem.
Nije hrskav kao sirovi kada se peče ali je musaka preukusna i topla i hladna.

sa druge strane kad malo bolje razmislim jbg ne moz naterati nekog ko nije navikao da pojede nesto malo avanturistickije ;)

sta bi bilo da sam predlozio punjene cvetove tikvica ?
(a da to kod nas nema ni u najavi)
Oni u principu probaju i svako ima pravo da nešto ne voli, ali kad se poklopi da se nikom ne svidi, ja ne insistiram. Samo imamo pravilo da sve mora da se proba, ne može da se kaže ne sviđa mi se, ako nisi probao.

Svako danas ume da spremi razna jela, isprobavamo nove recepte, eksperimentišemo sa začinima i sastojcima...
Ali ako biste morali da izaberete jelo koje najbolje umete da spremite i ako bi to moralo da bude samo jedno jelo, koje bi to bilo? Može i recept, može samo opis ili ime.

Ja mislim da izaberem piletinu u sosu od meda i limuna. Nisam je poslužila nikome da mu se nije dopalo, čak i osobama koje imaju predrasude prema slatko-slanim kombinacijama, a starije dete kad god pitam šta da spremim, pita da li imamo belo meso za tu piletinu.
Šta birate vi?
Pad Thai.

Naučeno na Tajlandu, jedno od onih jela koje mogu da jedem na dnevnoj bazi i toliko obožavam da sam morao da ga spremam od 0 jer ovde ga nema baš često na meniju u restoranima :lol: Tajlandsko jelo sa piletinom, nudlama, tamarind sosom, jajetom, tofum kikirikijem....
Mislim da sam ovde kačio već recept i to sa fotografijama.

Pad Thai.

Naučeno na Tajlandu, jedno od onih jela koje mogu da jedem na dnevnoj bazi i toliko obožavam da sam morao da ga spremam od 0 jer ovde ga nema baš često na meniju u restoranima :lol: Tajlandsko jelo sa piletinom, nudlama, tamarind sosom, jajetom, tofum kikirikijem....
Mislim da sam ovde kačio već recept i to sa fotografijama.
moze moze moze --- sve te tamo kuhinje :) mljac :)
(samo da nije ljuto)

U šerpici pomešati 2 kašike ulja, 2 kašike meda, 2 kašike soka od limuna i 1 kašiku senfa, plus so i biber. Rerna na 200 stepeni Kad se pomeša i skoro provri, preliti preko dva bela mesa, ja stavim foliju oko desetak minuta, pa skinem i zapečem do kraja uz prelivanje i okretanje dok meso ne porumeni, a sos postane gušći.
Spremaću noćas, imam pileće grudi. Nisam samo razumela da li ja to sve nalijem na meso ili dolivam postepeno kako ide pečenje ?

Svako danas ume da spremi razna jela, isprobavamo nove recepte, eksperimentišemo sa začinima i sastojcima...
Ali ako biste morali da izaberete jelo koje najbolje umete da spremite i ako bi to moralo da bude samo jedno jelo, koje bi to bilo? Može i recept, može samo opis ili ime.

Ja mislim da izaberem piletinu u sosu od meda i limuna. Nisam je poslužila nikome da mu se nije dopalo, čak i osobama koje imaju predrasude prema slatko-slanim kombinacijama, a starije dete kad god pitam šta da spremim, pita da li imamo belo meso za tu piletinu.
Šta birate vi?

Kod mene su to mahom kolaci, hlebovi, testa...

Od slanih stvari uvek biram gostima da napravim ragu, sporo kuvani sos sa mesom i povrcem u paradajzu. To ne omane nikada, uz ovcji kackavalj i hleb ili pastu, crno vino. Kada cujem "gosti", ako me sve mrzi i nista mi ne ide znam sta je kec iz rukava.

Druga stvar su snicle lososa na podlozi od pecene paprike sa drugim povrcem ili fahita piletinu, nju najcesce pravim jer sam to prvo naucila da pravim kao klinka.

• Voli
Reactions: Red
Spremaću noćas, imam pileće grudi. Nisam samo razumela da li ja to sve nalijem na meso ili dolivam postepeno kako ide pečenje ?
Da, naliješ sve, posle vadiš iz rerne i prelivaš kašikom, ja i okrećem piletinu. Evo original recepta, s tim da ja uvek prvo malo pokrijem folijom.
Screenshot_2019-06-24-12-51-22__01.png

Da, naliješ sve, posle vadiš iz rerne i prelivaš kašikom, ja i okrećem piletinu. Evo original recepta, s tim da ja uvek prvo malo pokrijem folijom.
Hvala Red.
Što se teme tiče, mislim da najbolje pravim slatkiše , recimo saher tortu ( ekstra čokoladna torta) koju serviram sa sladoledom.
Nisam loša kad pripremam roštilj i jela od krompira jer je najvažnije odabrati pravi krompir , vrstu za jelo. Džaba sve ako on nije dobar.

Za musaku obarim krompir u ljusci.
Ne zbog brzine, nije tako brže, musaka je mnogo ukusnija.
I ja tako pripremim ali obarim na kratko. Dovoljno je pet šest minuta i meso pripremim posebno jer meso bude pre gotovo od krompira - ako idu zajedno neprerađeni. Svakako ako se zalije vodom - opet se bari isto u rerni takoreći.
Naređam , dodam malo vode , prekrijem folijom , pa kasnije zapečem.

Ono što sam pokupila od mog brata kao taktiku jeste da se ne priprema na visokoj temperaturi a kraće - vezano za jela koja se peku. Smanjiš toplotu, i ostaviš to duže da se obradi , tada svi sokovi i ukusi budu izražajni i svakii sastojak mekan i fin.

Sarmu i musaku volim i ja i svi ostali. Krompir za musaku rezem na kocke (brze mi tako a i ne prljam drugu posudu) pa ga dodam uprzenoj smesi. Pred kraj pecenja prelijem jajima, mlekom ili slatkom pavlakom, pa red rendanog kackavalja i susam odozgo :njam:

I ja tako pripremim ali obarim na kratko. Dovoljno je pet šest minuta i meso pripremim posebno jer meso bude pre gotovo od krompira - ako idu zajedno neprerađeni. Svakako ako se zalije vodom - opet se bari isto u rerni takoreći.
Naređam , dodam malo vode , prekrijem folijom , pa kasnije zapečem.
Naravno, neso propržim na luku , posolim, pobirem, krompir oljuštim i ređam kolutiči - meso
Ne sipam vodu, ulupam jaja u mleku ,dodam malo kis. pavlake i odmah zalijem musaku
I ja kuvam i pečem na slabijoj temperaturi

Sarmu i musaku volim i ja i svi ostali. Krompir za musaku rezem na kocke (brze mi tako a i ne prljam drugu posudu) pa ga dodam uprzenoj smesi. Pred kraj pecenja prelijem jajima, mlekom ili slatkom pavlakom, pa red rendanog kackavalja i susam odozgo :njam:
Ranije sam pravila nešto slično. Krompir isečem na sitne kockice , vrlo kratko prodinstam , a onda slupam dva jaja u to, dodam začine . Narendam kačkavalj na kraju, recimo dođe kao musaka bez mesa. Da dodam , ne pečem to , sve u tiganj.

Ranije sam pravila nešto slično. Krompir isečem na sitne kockice , vrlo kratko prodinstam , a onda slupam dva jaja u to, dodam začine . Narendam kačkavalj na kraju, recimo dođe kao musaka bez mesa. Da dodam , ne pečem to , sve u tiganj.
Sve prodinstam kao za musaku al me mrzi da redjam krompir, nego u istom plehu i dinstam i pecem. Mnogo mi brze tako jer svi nestrpljivo cekaju rucak.
Ovo tvoje bez mesa u tiganju dodje mu kao spanska tortilja od krompira :D
1708266489057.jpeg

Back