Najbolja zastita protiv "zero day,hour or zero min" virusa

pošto sam malopre popio C1 , zbog "posta" dotičnom koji je postao "persona non grata" , tj sveznalici koja prosipa pamet po svemu , sada više neću da se obraćam nikome , pustiću Vas da vas ubeđuje sa svojim neznanjem materije , koje je pokazao na zavidan način , pogotovu znanjem o windowsima , kada mi je predložio da koristim dds i combofix na windows 2003 čime je diskreditovao sebe potpuno , jer da ima neko znanje onda bi znao da DDS i combofix ne mogu da se otvore na windows 2003 i 2008 , tj serverima.
Toliko o te dve moćne alatke kao i o znanju dotičnoga.
Inače Hijjack This se i dalje koristi po svim tech support forumima , pa je i to svojevrsna LAŽ dotičnoga da se ne koristi , zadnja vezija HJT-a je izašla krajem aprila ove godine.
Inače HJT ne služi za detekciju virusa već samo za detekciju pokrenutih procesa unutar windowsa , tako da ko nema osnovno znanje o procesima taj ni ne zna kako se on koristi.
Toliko i prijatan dan.

Sto bi prosecan korisnik podizao servere, sta ce mu to. Da u pravu si, ne funkcionisu na serverima, trebalo ti nedelju dana da skapiras, rade OTM, OTL ... eto da znas ako ti zatreba za fix z:mrgreen:

Inače HJT ne služi za detekciju virusa već samo za detekciju pokrenutih procesa unutar windowsa

Po tebi znaci malware ne moze da kreira proces ili cvshost recimo.

Inače Hijjack This se i dalje koristi po svim tech support forumima

Ne koristi se na svim, a znas li zasto se koristi na pojedinim uz DDS ili OTL? U te forume ubrajam samo clanove ASAP, ostalo je basibozluk.

Prijatelju, nisi ti uopste u toj prici, zato nemoj da zalazis u nesto u sta se ne razumes i nemas adekvatne informacije za nesto sta tvrdis.

Poslednja izmena:
I te zero day-eve možeš da pokupiš jedino ako ih sam namerno tražiš i trpaš u komp.Još nikad nisam pokupio ni približno neki tako svež malwer a ne 20-30 komada u roku od 10 min. :D

Nisu u pitanju sami zero-day virusi,nego SVI nepoznati virusi koje neki AV nema u svojoj bazi,a njih je na hiljade,mogu oni da budu i od pre mesec dana,nema to nikakve veze.Ako AV ima virus u svojoj bazi,prepoznace ga i blokirati,AKO GA NEMA:tu nastupa dodatna zastita (koju 70% AV nema), pokusavajuci da prepozna doticni fajl.Ako AV nema dodatnu zastitu od nepoznatih virusa(proactiv security),onda ce virus pustiti lagano u sistem i to je to...THE END

Nisu u pitanju sami zero-day virusi,nego SVI nepoznati virusi koje neki AV nema u svojoj bazi,a njih je na hiljade,mogu oni da budu i od pre mesec dana,nema to nikakve veze.Ako AV ima virus u svojoj bazi,prepoznace ga i blokirati,AKO GA NEMA:tu nastupa dodatna zastita (koju 70% AV nema), pokusavajuci da prepozna doticni fajl.Ako AV nema dodatnu zastitu od nepoznatih virusa(proactiv security),onda ce virus pustiti lagano u sistem i to je to..THE END

Nemoj me shvatiti pogrešno ali mislim da će dobiti slom živaca iz straha od nepoznatih virusa i od silne želje da pronađeš program koji će te zaštititi 1000%.

Ja vec mjesecima nisam naletio ni na kakav virus, a kamoli zero-day. Ja se znam cuvati, ali ovaj moj komp koriste jos i otac i sestra koji nemaju blage veze o virusima i cuvanju i koji posjecuju svakakve nebulozne sajtove i opet nisam se zarazio. Stvarno nema potrebe za tolikom brigom. Stavis neki normalan av, mbam i povremeno uradis scan i to je to.

Slažem se, isto mislimo....

Nemoj me shvatiti pogrešno ali mislim da će dobiti slom živaca iz straha od nepoznatih virusa i od silne želje da pronađeš program koji će te zaštititi 1000%.

Brate,ako cemo da se vredjamo,onda ok,mozemo i to,samo kazi...
Kakav slom zivaca,pa nisam ja neki neuroticar ili sizofrenicar!
I ne tragam za idealnim AV resenjem,ja samo uporedjujem jedne sa drugima,i naravno postoje oni koji su efikasniji i manje efikasni.
Svi AV umeju da zaustave one viruse za koji se napravi signatures koji se posalje putem update-a,ali ne moze svaki AV da zaustavi puno virusa koji su nepoznati i koje nema u bazi.Av koji zaustavi preko 90% tih nepoznatih virusa(ne mislim samo na zero-day) je za mene masinerija od antivirusa,a takvih je mozda najvise 3 na trzistu.

Brate,ako cemo da se vredjamo,onda ok,mozemo i to,samo kazi...

Brate, svima je ovdje poznato da sam uvijek bježao od vrijeđanja i nemam namjeru ni tebe a ni nekog drugog da vrijeđam...Samo sam ti rekao da se suviše opterećavaš tim stvarima....Evo, kod mene je sada Avast 5.1.889, Malwarebytes AntiMalware Pro verzija i MCShild i uopšte ne razmišljam o tim stvarima... Koristim ovu zaštitu ali ne potenciram da je najbolja i boli me neka stvar ako je Norton bolji....

Fobija od virusa je skroz naduvana i preterana kao ona priča za svinjski grip,kao da će kraj sveta spremaju se silne vakcine a na kraju ispade da je više ljudi zaraženo sa običnim svake godine.Ako na netu otvaraš stranice koje posećuješ redovno i ne klikaš na svaku trepćuću reklamu što piše klikni ovde iznedadiš se kad naidješ na neki virus.Druga je stvar kad namerno naguraš brdo virusa u komp da vidiš dali će sistem izdržati a u stvarnosti te viruse nećeš verovatno nikad ni pokupiti pošto ne čačkaš bez potrebe.Koji god AV da se preporučuje uvek se kaže kako je dobro povremeno skenirati komp sa Malwarebytes ili nečim drugim pa je tako skroz nebitno dali je Avast,Avira,Nod,Kaspersky ili nešto drugo pošto uvek skeniraš sa još nečim.Više je to stvar prestiža kao i kola koja su bolja a manje troše.

Brate, svima je ovdje poznato da sam uvijek bježao od vrijeđanja i nemam namjeru ni tebe a ni nekog drugog da vrijeđam...Samo sam ti rekao da se suviše opterećavaš tim stvarima....Evo, kod mene je sada Avast 5.1.889, Malwarebytes AntiMalware Pro verzija i MCShild i uopšte ne razmišljam o tim stvarima... Koristim ovu zaštitu ali ne potenciram da je najbolja i boli me neka stvar ako je Norton bolji....

Ne opterecujem se ni ja,ne znam zasto mislis da se opterecujem,kad ja ne koristim nista sem MCShield-a od zastite?
Sve sto radim je da uporedjujem dobre,bolje i najbolje antiviruse,kao sto se uporedjuju patike iz kineske,sa pijace, i iz Italije...

Uvek sam vuko stranu čika nortonu,i zadovoljan sam njime.Pored njega još rade Malwarebytes' Anti-Malware i Spybot - Search & Destroy i naravno NIS2010.
E sad prosto me zabole dali imam na kompu neko njesra koje će te kasnije postati neki gabor ili bilo šta drugo,ali mislim da neće stići da se razvije jer OS reinstaliram svakih 6mesci jer sumnjam i u sam njinjdovs da je virus.A dok radi kako treba i dok neklikćem na prvi tange i koliko ima IQ čovek sa jedan zub,nemenjam programe za zaštitu.
I sobzirom na obzir da je moj obzir najobzirniji obzir među svim obzirima,tako da tvoj obzir ne dolazi u obzir,I tačka naravno.

Značaj koji se pridaje takozvanim “zero-day” ranjivostima je precenjen, tvrde stručnjaci Microsoft-a u najnovijem izveštaju koji analizira registrovane opasnosti na internetu i to u periodu od januara do jula tekuće godine.

Manje od 1%, tačnije svega 0,12% infekcija računara potiče od zero-day ranjivosti, i ovaj izveštaj navodi dve takve ranjivosti koje su odgovorne za najveći broj ovakvih infekcija i obe su povezane sa Adobe Flash Player.

U čak 90% zabeleženih napada koristile su se ranjivosti čije su zakrpe bile dostupne za preuzimanje najmanje godinu dana pre infekcije računara.

Затезањем и полирањем безбедносних сетовања на системском и хардверском нивоу са ажурирањима..
Па након тога тек може да се разговара о којекаквим антивирусима и фајерВоловима и детекцијама клинцима и палцима.

Poslednja izmena:

Back