Najbolja zastita protiv "zero day,hour or zero min" virusa

Ne mogu da verujem da svako ko je nov ili zna malo vise od proseka ili soli pamet ili je budala za vecinu...
A cime sam ocistio,to je za tebe nepoznanica,i moja stvar...Ne mozes ti mene da vredjas,jer tebi niko nista lose nije rekao...
Nikoga nisam vredjao prvi,mnogo sam dobar covek,nisam UOPSTE nafuran,ali ko me dira branim se svim sredsvima...
Mogao bi i ti sundjerasu da nam odgovoris na bar 3 od onih 10 pitanja,da vidimo ko je sundjeras i metlas a ko nije?

Pa da mi je u opisu posla da čistim kompjutere možda bi ti i odgovorio....Nema niko ništa protiv novih članova foruma ali nemoj nikome nametati svoje mišljenje....Pusti nas da živimo i dalje u zabludi kao i milioni drugih koji koriste kasperskog, avasta, aviru itd.......biće nam malo zanimljivije...

Ne mogu da verujem da svako ko je nov ili zna malo vise od proseka ...
To da znaš više od proseka su samo tvoje reči mi to ovde još nismo primetili :D sem tvog hvalisanja kolko si računara očistio nekad,negde,nekom i priče ja pa ja malo ima konkretnog za videti.I da si toliko priznat nebi ti bilo potrebno da kao cigan koristiš svaku temu sa virusima da okačiš link sa tvojim testovima

To da znaš više od proseka su samo tvoje reči mi to ovde još nismo primetili :D sem tvog hvalisanja kolko si računara očistio nekad,negde,nekom i priče ja pa ja malo ima konkretnog za videti.I da si toliko priznat nebi ti bilo potrebno da kao cigan koristiš svaku temu sa virusima da okačiš link sa tvojim testovima

Pa on ovde nije stavio nikakav link, sta se palis ko baba na penziju :mrgreen:

Dosta bre vise sa ovim diskusijama, samo da podjebavate nekog,
svako ima pravo da koristi sta hoce ako se nekom ne svidja
sta drugi preporucuje ne morate odmah da pljujete ovde po forumu.
Ovo bi trebao da bude ozbiljan forum a ne zajebancija gde se svi vredjaju :poludeo:
Tebi silovski nista niko nije rekao zato cuti kad nemas nista pametno da kazes !

Ja ne volim da se hvalim i ne diram nikoga,ovde su mene poceli prvi da prozivaju da trebam da se najedem pasulja i da ne kakim i da sam balavac...
Posto me je demikelis vukao za jezik onda sam mu rakao koliko sam do sada ocistio i postavio mu neka pitanja cisto da vidim ko je ovde balavac kada je u pitanju av zastita...
A to sto pokazujem svoje testove,ne radim to jer cu dobiti pare,ja ot toga nemam NISTA ,ali bas nista,jedino kome moze pomoci su ljudi koji gledaju test i realnu sliku svog av programa koji je placen ili koji eventualno treba da se kupi ili ne treba da se kupi mozda jer bi to bilo bacanje para...

Brate,pitanja su ti glupa i njima ništa ne dokazuješ..........i ja sada mogu na netu naći na hiljade pitanja iz raznih oblasti života,pa ih lupati drugim ljudima,ali šta tim dobijam.....ništa!

Dosta bre vise sa ovim diskusijama, samo da podjebavate nekog,
svako ima pravo da koristi sta hoce ako se nekom ne svidja
sta drugi preporucuje ne morate odmah da pljujete ovde po forumu.

Pa tvoj "drug" je počeo pljuvati nas koji koristimo kasperskog,Avasta,Aviru...Da je malo drugačije pristupio ovoj diskusiji tema ne bi otišla u ovom pravcu..

Ma kakav kaspersky ljudi,sta pricate to...Ako mislite da imate najjacu zastitu ako koristite Kasperaky,onda ste u velikoj zabludi...
Cak i avast...

Poslednja izmena:
Ta pitanja su namenjena onima sto su me prozivali cisto da pokazemo ko je klinja u ovim stvarima...
Ne moze niko mene da vredja i ponizava...Posto on vredja i kaze da mi treba jos puno da ga stignem,ja sam mu postavio ovih nekoliko pitanja cisto da vidimo ko je iza koga kad me vec proziva i vredja...
I ne kazem ja da sam najbolji u ovome,daleko od toga,ja sam dosao da pomognem svakome kome treba pomoc,i da mozda naucim nesto,jer imam i ja jos dosta toga da ucim...

Ali u tome i jeste bit problema,ovim pitanjima ništa ne možeš postići,čak si se omalovažio i njihovim postavljanjem spustio na veoma nizak nivo diskutovanja o ovoj problematici.

Ma kakav kaspersky ljudi,sta pricate to...Ako mislite da imate najjacu zastitu ako koristite Kasperaky,onda ste u velikoj zabludi...
Cak i avast...
Ovo sto je rakao rundjer-Norton,mozda F-secure onako,comodo,i bluepoint security mogu da vam pruze zastitu od svega nepoznatog,dok standardni AV kao avira,avast,kaspersky,nod,avg itd,to su antivirusi koji se jedino oslanjaju na signitures,heuristics i po neki od njih na behaviour analizu,sto ni u ludilu nije dovoljno da bi se izborilo sa 55000 novih virusa svakog dana...

Inače sve ovo što si napisao ne vredi ni 5 para ako ti se zalepi novi novcati virus.
Kao što sam napisao samo obrazovano surfovanje vam može doneti neku sigurnost , inače ako ste baš toliko manijakalno plašite virusa instalirajte ili virtual PC ili WmWare klijenta pa koristite neki od preinstaliranih OS-eva ili napravite sopstvene instalacije virtuelnih windowsa , zatim iskopirajte fajl virtuelnog windowsa da ga imate u rezervi za nedaj bože ako se desi nešto sa originalom i uživajte u surfu i downloadu bez antivirusa slobodno , a ako pokupite išta na netu pa bože moj ,delete na hostu radi veoma lepo :)

Jel si 100 % siguran da ni jedan antivirus ne moze da zaustavi bilo koji nov novcijati virus od pre 5 min????
To sto pricas nije istina...
Samo sam hteo da kazem da ja ta pitanja nisam postavljao da bih omalovazio ikoga,to je bilo upuceno iskljucivo onom demikelisu,posto je poceo da me ponizava kako treba da se najedem pasulja da bih mogao da diskutujemo o zastiti,vredja me tu da sam balavac i da ne kakim...pa sam samo hteo da mu pokazem da nisam klinja i da u stvari on treba da se najede pasulja i kacamka jer nije znao da mi odgovori ni na jedno prosto pitanje od 10...
Kada me neko napadne,*** uzvracam,necu nikome da cutim,bio on stariji 20,40 ili 1800 godina od mene.
E vidiš , moje petogodišnje iskustvo kao administratora mreža na sistemu koji svakodnevno ima online preko 2000 korisnika meni govori drugačije , ali uvek postoji način borbe sa nepoznatim virusima a jedan je i obrazovan surf.

E vidiš , moje petogodišnje iskustvo kao administratora mreža na sistemu koji svakodnevno ima online preko 2000 korisnika meni govori drugačije , ali uvek postoji način borbe sa nepoznatim virusima a jedan je i obrazovan surf.
Slazem se za surf,samo sam hteo da dodam da nije net jedino mesto gde se skupljaju virusi,fleske i mem.kartice npr mogu da inficiraju komp gadno.
I postoji nacin zastiti se od SVEGA sto postoji,bio taj virus od pre sat vremena ili pre 1 min...
Evo nekoliko resenja:
-NIS 2011 hvata (provereno) 99,99 svih virusa koje download-ujete zato sto ima fenomenalnu reputation i file insight tehnologiju,uz to i odlicnu bazu virusa(oko 33 000 000 virusa)
-BluePoint security-ima veliki whitelisting i fenomenalan cloud scanner tako da sve sto nije na whitelist-i salje se na cloud na analizu i dobija se povratna informacija ubrzo,tako da je u stanju da uhvati 100 % pretnji bile one od danas ili pre mesec dana...
-HIPS software kao npr. DefenceWall ili Geswall zaustavljaju SVE sto postoji bez izuzetka...
-I na kraju moji omiljeni Comodo Internet Security 5-antivirus + cloud scanner,HIPS + sandbox + whitelisting + Behaviour analiza + firewall...
Ako se nauci kako funkcionise taj ceo sistem,ne moze ni muva da proleti,to vam garantuje acafaca :)

Postoje inače veliki problemi sa blacklistama na tim sistemima , mešaju se babe i žabe , pa tako mnogi domeni i provajderi postaju blacklisted , i tada dolazi do ogromnih problema sa korisnicima a neko ko se bavi poslom na netu to ne može sebi da dozvoli. Isto tako bilo ko ozbiljan ne može sebi da dozvoli da ceo sistem padne zbog jednoga virusa
Zato se ozbiljni serveri ne formiraju nikada kao jedan server već se izdeljuje posao na više servera da svaki server ima svoju tačnu namenu.
Što se korisnika tiče i njihovih podataka sistem mora biti uvek dostupan bilo gde on bio.
Ne možeš ti korisniku da narediš šta on da koristi na svojem računaru , ali se stvari mogu preduprediti obukama korisnika , pomoć savetima kao i daljinski pomoć oko računara , ja sam naprimer još tamo 2005 sređivao računare putem interneta koristeći daljinsko upravljanje rešavao probleme virusa kao i oštećenja OS-a.
100% - na zaštita ne postoji , a dok ti namontiraš te sve sisteme na običan kompjuter- zaklao si ga , tj. preopteretio si ga programima za zaštitu , a to ne pije vodu nigde.
Normalan , korisnički računar treba da ima:
- antivirus koji je redovno updatiran , a ne preopterećuje sistem ,
- firewall , u zadnje vreme sam firewall koji dolazi sa OS-om je zadovoljavajući inače ja preferiram nekadašnji KERIO- današnji SunBelt firewall , lako podesiv , ne smara porukama i dovoljno bezbedan
- antispywer sa aktivnom zaštitom
- i alat za čišćenje malwarea
a korisnik treba da ima osećaj za kretanje po internetu i dovoljno samosvesti da izbegavaražene stranice i ne klikće do besvesti na linkove koji iskaču.
Što se tiče fleški , one nisu problem ako imate redovno ažurirani antivirus.

Postoje inače veliki problemi sa blacklistama na tim sistemima , mešaju se babe i žabe , pa tako mnogi domeni i provajderi postaju blacklisted , i tada dolazi do ogromnih problema sa korisnicima a neko ko se bavi poslom na netu to ne može sebi da dozvoli. Isto tako bilo ko ozbiljan ne može sebi da dozvoli da ceo sistem padne zbog jednoga virusa
Zato se ozbiljni serveri ne formiraju nikada kao jedan server već se izdeljuje posao na više servera da svaki server ima svoju tačnu namenu.
Što se korisnika tiče i njihovih podataka sistem mora biti uvek dostupan bilo gde on bio.
Ne možeš ti korisniku da narediš šta on da koristi na svojem računaru , ali se stvari mogu preduprediti obukama korisnika , pomoć savetima kao i daljinski pomoć oko računara , ja sam naprimer još tamo 2005 sređivao računare putem interneta koristeći daljinsko upravljanje rešavao probleme virusa kao i oštećenja OS-a.
100% - na zaštita ne postoji , a dok ti namontiraš te sve sisteme na običan kompjuter- zaklao si ga , tj. preopteretio si ga programima za zaštitu , a to ne pije vodu nigde.
Normalan , korisnički računar treba da ima:
- antivirus koji je redovno updatiran , a ne preopterećuje sistem ,
- firewall , u zadnje vreme sam firewall koji dolazi sa OS-om je zadovoljavajući inače ja preferiram nekadašnji KERIO- današnji SunBelt firewall , lako podesiv , ne smara porukama i dovoljno bezbedan
- antispywer sa aktivnom zaštitom
- i alat za čišćenje malwarea
a korisnik treba da ima osećaj za kretanje po internetu i dovoljno samosvesti da izbegavaražene stranice i ne klikće do besvesti na linkove koji iskaču.
Što se tiče fleški , one nisu problem ako imate redovno ažurirani antivirus.

Pa bato,nisam ja rekao sve sa spiska da se koristi odjednom,ja kazem jedan od navedenih programa... :)
Recimo comodo internet security 5 koji ima i firewall i antivirus i antispyware i jos mnogo mnogo vise i koji zauzima samo 15 mb rama...Kakvo gusenje kompjutera :)
I ne govorim o blacklisti web stranica nego o white listi programa sto nema veze sa tim,tako da svaki poslovni covek moze bez ikakvih problema da koristi npr BluePoint security,sto je svakako bolje resenje za zaro day viruse od nekih tradicionalnih antivirusa...

Poslednja izmena:
Ako se neko nameraci da nam ubaci virus ubacice ga i srusice server, komp ili bilo sta drugo. Mi smo sitne ribe, nama ovi antivirusi, koji se najvise spominju na ovom forumu su sasvim dovoljni.

@acafacaa, ne zelim da ulazim u neku raspravu sa tobom, ali citajuci sve ove stvari koje si napisao, mogu da ti kazem svaka cast, ako to sve stvarno znas. Ali, brate, imas 28 postova i vec si poceo da se kacis sa ljudima. Da si krenuo sa pametovanjem, jesi. ***, ako ti pored KIS-a koji stvarno jeste veoma kvalitetan antivirus, kreces da pametujes, to je ovako, zivite u zabludi, pa normalno da ce svako, ko se iole razume u racunare da ti odgovori i osetice se prozvanim. To sta ko zna i koliko zna, nije mesto za raspravu. Svako od nas je dobar u necemu, ali retko ko to ispoljava na nacin na koji si ti. Ovo sto si ti nabrojao od antivirusa, retko ko preporucuje, a to znam, jer sam na jos par foruma i gledam sta ljudi koji su strucniji od mene preporucuju.

Ako se neko nameraci da nam ubaci virus ubacice ga i srusice server, komp ili bilo sta drugo. Mi smo sitne ribe, nama ovi antivirusi, koji se najvise spominju na ovom forumu su sasvim dovoljni.

@acafacaa, ne zelim da ulazim u neku raspravu sa tobom, ali citajuci sve ove stvari koje si napisao, mogu da ti kazem svaka cast, ako to sve stvarno znas. Ali, brate, imas 28 postova i vec si poceo da se kacis sa ljudima. Da si krenuo sa pametovanjem, jesi. ***, ako ti pored KIS-a koji stvarno jeste veoma kvalitetan antivirus, kreces da pametujes, to je ovako, zivite u zabludi, pa normalno da ce svako, ko se iole razume u racunare da ti odgovori i osetice se prozvanim. To sta ko zna i koliko zna, nije mesto za raspravu. Svako od nas je dobar u necemu, ali retko ko to ispoljava na nacin na koji si ti. Ovo sto si ti nabrojao od antivirusa, retko ko preporucuje, a to znam, jer sam na jos par foruma i gledam sta ljudi koji su strucniji od mene preporucuju.

Za to si u pravu,tu sam pogresio kada sam rekao za kaspersky to...Trebalo je drugacije ali ***.Kasnije su neki poceli da me vredjaju,a ja sam grozan kada me neko prvi dira,inace sam lebac,kada bi me upoznao stvarno,video bi.
Kaspersky je dobar,kao i avast,avira,panda,avg nod,bitdefender,ali po mom misljenju nisu toliko mocni i ne mogu da pruze toliko visok nivo zastite od novih virusa kao npr Norton,comodo,geswall ili bluepoint...
To ne govorim napamet,vec iz testova koje radim na virtuelnim masinama sa novim i starim virusima svakodnevno jer to volim i uzivam u tome.

Ako se neko nameraci da nam ubaci virus ubacice ga i srusice server, komp ili bilo sta drugo. .
Vidiš ovo nije istina , ljudi koji se bave sa serverima na višim nivoima to znaju , uzmi na primer Google , uptime 100% bez padova i sl. , kako se to postiže? , lepo raspodelom posla na više servera , tj ne nalazi se sve na 1 serveru , host poseduje mnogo servera koji pokreću istu google-ovu aplikaciju , hakeri sruše 1 ili 10 a on ima možda 150 servera koji rade istovremeno sa istom aplikacijom i vade podatke iz google baze koja se redovno ažurira i updejtuje preko googlebota koji se takođe vrti na mnogo servera istovremeno , pa zatim baze se bekapuju redovno i podaci se nalaze istovremeno na više servera a ne na jednom.
Isti sistem se primenjuje i na poslovnim serverima , znači postoji postavka
host server - mnogo virtualnih mašina sa hostovima
aplikativni server - mnogo virtuelnih mašina sa aplikacijama
server baze podataka
bekap serveri u konstantnom osvežavanju koji se uključuju po potrebi .
Znaš nije lako srušiti server i kada se sve nalazi na jednom mestu, ali je skoro nemoguće srušiti multiplicirane servere i multiplicirane aplikacije.

Naravno, ali evo ti primer iz prakse, pre nekoliko dana, koliko se ja secam srusen je Master Card, odnosno njihovi serveri, kako to objasnjavas? Sigurno imaju i oni gomilu servera i gomilu sigurnosnih stvari, pa su ga opet oborili, a pre nekoliko meseci Google je pao od strane kineskih hakera, ne ceo, ali veci deo jeste.
Znači da je bio dostupan i dalje. A vratili su ga kompletnoga gore posle 120 sekundi :D

A serveri Master Card-a? Taj dan su oboreni jos neki jaki serveri, hakeri su, navodno, to uradili posto se protive gasenju servera Wikileaks-a. Ja sam svestan svega toga, da su to ozbiljni sistemi i da treba dosta znanja, rada, ljudi i ko zna cega da bi se na trenutak onesposobili, ali ako se neko nameraci... Skoro sam cuo za neku vest da kineska vlada angazuje neke hakere i priprema ih, navodno, za sajber ratove protiv Amerike. Amerika je priznala da se toga plasi, a svi znamo da njihove jake firme imaju i jake informacione sisteme.

pazi cvrle ja sam napisao da je "skoro nemoguće" prema tome uvek postoji onaj ,01% i to treba znati , ali i isto treba znati da se veliki sistemi mogu srušiti samo uz pomoć iznutra i nemože jedan haker to sam da uradi kao što si i sam napisao u pitanju je "grupa hakera" a nije virus . najčešće se otimaju log in stranice tako je najlakše ukrasti nečije podatke , sa kojima kasnije provaljuješ iznutra u sistem naravno ako je sistem uopšte tako orijentisan i da to uopšte i dozvoljava.

10.000 puta ces ici copy - paste linkova :eek: ,ok ginise spremi se za novi rekord

Neće ići 10.000 puta copy - paste, sve je to spakovano u rar paket......Ali Ok, mene samo zanima, pošto je tema "zero day,hour or zero min" virusi kako će pronaći i testirati te viruse jer je tema sa naslovom ""Najbolja zastita protiv "zero day,hour or zero min" virusa"" ....što se tiče kolekcije virusa koje se mogu pronaći na Hostingu pa to su AV kompanije davno sažvakale...

Добро... након свега овде изнетог, а нарочито након излагања постављача теме :worth:, даје се закључити, да је једина исправна заштита од разних а нарочито параноје зване "zero day" вируси та, да се користe искључиво Norton, BluePoint или Comodo IS и да свако ко то не уради је у великој заблуди или просто речено, нема појма. Тhanks... but, no thanks! :mazi:

Добро... након свега овде изнетог, а нарочито након излагања постављача теме :worth:, даје се закључити, да је једина исправна заштита од разних а нарочито параноје зване "zero day" вируси та, да се користe искључиво Norton, BluePoint или Comodo IS и да свако ко то не уради је у великој заблуди или просто речено, нема појма. Тhanks... but, no thanks! :mazi:

Ne znam koji antivirus koristis,niti me zanima,ali sumnjam da je neka od onih koje sam ja preporucio za najbolju zero-day zastitu,posto ocigledno za vecinu nisi nikada ni cuo...I ne stavljaj mi reci u usta,nisam ja rekao da da avast,avg itd nisu dobri,oni su super,ali kada je u pitanju zero day zastita,ili pak zastita od virusa za koji nemaju signitures koji su mozda izasli i pre 10 dana,tu ne mogu nista sem da ih puste u sistem.
Posto je tako,hocas da ti posaljem 20 svezih linkova da vidimo da li ce tvoj antivirus da ih zaustavi,moze?!Da vidimo koliko ti je jaka zastita protiv novih virusa.
Ako zaustavi sve,ja odlazim sa foruma i ne vracam se vise,i pojescu ovo moje kuciste sa sve kablama.Moze?

Poslednja izmena:

Back