Najbolja veština za borbu u..

Koje su irealne veštine? 🤔
Kao prvo, ja cenim svaki sport i vestinu. Podvig je ako neko trenira bilo sta, to je velika stvar u zivotu, otklon od poroka, disciplina, zdravlje. Ali opet ako pricamo o upotrebljivosti nekih vestina onda mora da se kaze da su neke relalnije i upotrebljivije a neke ne.
Klinac mi trenira karate, ja apsolutno nisam hteo da uticem na njega sta ce da izabere. Bio sam i gledao njihove treninge i ne mogu da ne primetim koliko su udarci, kretanje a posebno odbrana neprimenjivi u praksi. Ja ne znam kako oni sa onim blokadama mogu realno da se odbrane od udarca...

Trenirao sam svasta, najvise klasicni boks naravno amaterski. I sad sam u solidnom treningu za jednog 48 godisnjaka.
8 rundi na dzaku, jaki kruzni treninzi, dead lift preko 200kg, cucanj blizu, benc 140 :D
Ti prvi treba da napises da razdvoje ulicu i sport. Imas decu u klubu. Daj primer. Bez obzira sto su ovi u temi onesvesceni. Ima dece koja naidju i citaju.

Ulicari ne prolaze dobro na sparinzima. Znam.

A sta je najbolje za ulicu.
Najbolje je da nisi na ulici.

Ti prvi treba da napises da razdvoje ulicu i sport. Imas decu u klubu. Daj primer. Bez obzira sto su ovi u temi onesvesceni. Ima dece koja naidju i citaju.

Ulicari ne prolaze dobro na sparinzima. Znam.

A sta je najbolje za ulicu.
Najbolje je da nisi na ulici.
Ja sam bio napisao i da je najbolje izbegavati konflikte i resavati mirnim putem.
Ko je u borilackom sportu duze i trenira, njemu nije do tuce na ulici ali ako upadne u situaciju znace bolje da se odbrani od onog ko ne trenira.

Kao prvo, ja cenim svaki sport i vestinu. Podvig je ako neko trenira bilo sta, to je velika stvar u zivotu, otklon od poroka, disciplina, zdravlje. Ali opet ako pricamo o upotrebljivosti nekih vestina onda mora da se kaze da su neke relalnije i upotrebljivije a neke ne.
Klinac mi trenira karate, ja apsolutno nisam hteo da uticem na njega sta ce da izabere. Bio sam i gledao njihove treninge i ne mogu da ne primetim koliko su udarci, kretanje a posebno odbrana neprimenjivi u praksi. Ja ne znam kako oni sa onim blokadama mogu realno da se odbrane od udarca...
Da li si ikada razmišljao zbog čega bi narodi koji su ratovali do besvesti celu istoriju kreirali potpuno nepraktične veštine?
A sa druge strane, savremeni čovek je danas u vremenu kada realno više ni ne postoje borbe na život i smrt, jelte, kreirao superiorne veštine borbe.
Čudna logika.

Kao sto postoji razlika izmedju karate-jutsu (prava borilacka vestina) i karate-do (borilacka vestina pretvorena u sport), i ju-jutsu i njena sportska varijanta ju-do,
tako je velika razlika izmedju borbe po pravilima, i borbe bez pravila (ulica, rat )
Za borbu bez pravila treba malo ubilackog instinkta, i razumevanje da ona druga strana ima nameru da te ubije, i da bilo koji oblik fer pleja, samilosti, sentimenta nema smisla.
Oci, grkljan, jaja su najbolje tacke da se protivnik obori na patos i zgazi

Da li si ikada razmišljao zbog čega bi narodi koji su ratovali do besvesti celu istoriju kreirali potpuno nepraktične veštine?
A sa druge strane, savremeni čovek je danas u vremenu kada realno više ni ne postoje borbe na život i smrt, jelte, kreirao superiorne veštine borbe.
Čudna logika.
Džudo je postojao u Japanu kao način odbrane ukoliko ostaneš bez oružja, kao poslednji način odbrane na ratištu. Da ga možeš baciti, oboriti, prići mu, razoružati ga.

Džudo je postojao u Japanu kao način odbrane ukoliko ostaneš bez oružja, kao poslednji način odbrane na ratištu. Da ga možeš baciti, oboriti, prići mu, razoružati ga.
Tačno. Raslojavanje na stilove i posebne borilačke veštine je novijeg doba. Danas imaš milion kung fu stilova. A nekada je sve to potpadalo pod Južnu ili Severnu pesnicu (tj. nogu) bili su deo kompletne obuke. Golim rukama, klinč borba, oružje, borba na zemlji. MMA nije ništa novo.

Ajd sad ozbiljno: u boksu sam u neku ruku od kad sam prohodao, otac i njegov kum su me uveli u tu pricu, i amaterski sam u tome i dan danas, sa 45 godina.
I mogu reci da me je u nekoliko kafanskih tuca, vestina boksa spasila da izadjem bez ijedne modrice na licu (doduse naprsla mi je podlaktica jednom prilikom kad sam blokirao udarac stolicom) :D Na ulici je boks takodje odlican, i verujem da je jedna od najboljih vestina koja mozda nece doneti cistu pobedu u ulicnom fajtu, ali ono sto naucis u boksu (kretanje, gard, cuvanje od udaraca) ce te sigurno spasiti da ne dobijes velike batine.

Na ulici vazi pravilo da nema pravila :D Mozes biti najvestiji, kad ti pridje dasa sa ledja i zvekne daskom u glavudzu, ne pomaze nikakva vestina :D

Ajd sad ozbiljno: u boksu sam u neku ruku od kad sam prohodao, otac i njegov kum su me uveli u tu pricu, i amaterski sam u tome i dan danas, sa 45 godina.
I mogu reci da me je u nekoliko kafanskih tuca, vestina boksa spasila da izadjem bez ijedne modrice na licu (doduse naprsla mi je podlaktica jednom prilikom kad sam blokirao udarac stolicom) :D Na ulici je boks takodje odlican, i verujem da je jedna od najboljih vestina koja mozda nece doneti cistu pobedu u ulicnom fajtu, ali ono sto naucis u boksu (kretanje, gard, cuvanje od udaraca) ce te sigurno spasiti da ne dobijes velike batine.

Na ulici vazi pravilo da nema pravila :D Mozes biti najvestiji, kad ti pridje dasa sa ledja i zvekne daskom u glavudzu, ne pomaze nikakva vestina :D
11885_264970557006172_1189913379_n.png

U kafanskoj tuči je poznato da pobeđuje onaj koji ima najtežu pepeljaru. Npr. ova nije loša:
PEPELJARA-STAKLENA-ČETVRTASTA-C_9065.png

Ali ova pobeđuje
8015361204600-1.jpg

Pepeljara "12 šavova".

Ne mora biti. Evo i dokaza.
Nije ti to dokaz bato. Ovaj lik je izuzetak, a ne pričamo o talentovanim pojedincima nego pitaš koja generalno veština.

Za borbe gde se primenjuju muai tai pravila, najbolji je muai tai.

Npr. imaš letvei (lethwei) koji je ustvari muai tai sa manje restrikcija (isto kao što je i sam muai tai, iako starija veština, zapravo kik-boks sa manje restrikcija, a kik-boks je boks sa manje restrikcija). Letvei je opasnija, nepredvidivija, krvavija i teža veština, ali za muai tai pravila je dovoljno učiti muai tai.

Čudna logika.
Filozofiranje i verovanje u neku mističnu istočnjačku veštinu neće pobediti protivnika nego sirova snaga, brzina i tehnika

Ti treniraš karate, recimo. I dodje ti neko ko trenira BJJ. Realna situacija, tuča posle škole. Sačeka jedan momenat, uleti u tebe, uhvati te, baci te dole i gotov si.

:rotf:
S tobom se ne može diskutovati o bilo čemu.

već sam ti odgovorio na to. Ljudi nisu džak, pomeraju se. Nije to tako lako izvesti.
Ja treniram japanski dziu dzicu i moze biti jako korisna u ulicnoj tuci kad obalis protivnika na pod i poznajem malo tehnike rvanja kao sto je single leg obaranje i double leg obaranje(sa ove 2 tehnike moze da sjebes dosta protivnika ako si brz i odradis kako treba i kad ih obalis sa ove dve tehnike posle sa dziu dzicom davis protivnika na zemlji ili lomis ekstremitete),a za udaranje kik boks

Back