Najbolja veština za borbu u..

Pištolj je odavno zamenio pesnicu.
Jeste.

Ali čizmom u međunožje... Taj ne zna da se brani. Napasnik i budala. Nije borac...
Onda ne govorimo o realnoj borbi nego o fer fajtu sa pravilima. Slično borbi u ringu. Tradicionalne borilačke veštine nisu kreirane sa tom svrhom već sa svrhom da ti sačuvaju glavu na ramenima pre nekoliko stotina i hiljada godina.

Jeste.

Onda ne govorimo o realnoj borbi nego o fer fajtu sa pravilima. Slično borbi u ringu. Tradicionalne borilačke veštine nisu kreirane sa tom svrhom već sa svrhom da ti sačuvaju glavu na ramenima pre nekoliko stotina i hiljada godina.
Ti treniraš karate, recimo. I dodje ti neko ko trenira BJJ. Realna situacija, tuča posle škole. Sačeka jedan momenat, uleti u tebe, uhvati te, baci te dole i gotov si.
Videh dovoljno.

Dve budale u ringu.
Gledah dokumentarac onog...
:rotf:
S tobom se ne može diskutovati o bilo čemu.
Nije u ringu. U realnoj borbi se preferira.
već sam ti odgovorio na to. Ljudi nisu džak, pomeraju se. Nije to tako lako izvesti.

Ti treniraš karate, recimo. I dodje ti neko ko trenira BJJ. Realna situacija, tuča posle škole. Sačeka jedan momenat, uleti u tebe, uhvati te, baci te dole i gotov si.
U redu. Samo primenjuj BJJ na ulici. Tvoje pravo. Kad završiš sa sjebanim mudima, iskopanim okom ili polomljenim prstima jer si krenuo u parter u borbi bez pravila onda možda i shvatiš šta je realna borba, a šta sport.
već sam ti odgovorio na to. Ljudi nisu džak, pomeraju se. Nije to tako lako izvesti.
Još je teže pogoditi vilicu.

U redu. Samo primenjuj BJJ na ulici. Tvoje pravo. Kad završiš sa sjebanim mudima, iskopanim okom ili polomljenim prstima jer si krenuo u parter u borbi bez pravila onda možda i shvatiš šta je realna borba, a šta sport.

Još je teže pogoditi vilicu.
Da li znaš o čemu pričaš? Jedini način da neko ko zna borbu u parteru izgubi je da se neko drugi umeša od njegovih drugara. Već sam radio sparinge sa ljudima koji treniraju BJJ. Pa čak i kada sam ih prvi oborio, odmah me je nekim trikom preturio i došao preko mene i tu sam nemoćan.

:rotf:
S tobom se ne može diskutovati o bilo čemu.

Hm.. Ne nego sa tobom.
UFC je sport. MMA.
https://www.ufc.com/about/sport

Jer biras protivnika? Tek kad si šampion te franšize do tada te sport selektira.
Ali je istina da trebaš biti vešt, da ne bi bio brzo zaboravljen..

Da li znaš o čemu pričaš? Jedini način da neko ko zna borbu u parteru izgubi je da se neko drugi umeša od njegovih drugara. Već sam radio sparinge sa ljudima koji treniraju BJJ. Pa čak i kada sam ih prvi oborio, odmah me je nekim trikom preturio i došao preko mene i tu sam nemoćan.
Druže već sam pisao na drugoj temi. Sparingovao sam bratancem koji trenira MMA. Krenuo da mi napravi neku kragnu. Ja ga lagano mlatnuo po mudima jer su mi na gotovs na 20 cm daljine. Uhvatio se za njih i kuka kako to nije dozvoljeno. E jbg...
BJJ je delotvoran za ono što je napravljen. Borbu u parteru sa pravilima.
Misliš da su BJJ smislili parter borbu? Svaka tradicionalna borilačka vestina ima u svom repertoaru i tehnike borbe na zemlji. Ali ono što je iskustvo hiljade i hiljade godina klanja i ratovanja pokazalo je da je borba na zemlji nužno zlo. U realnoj borbi ostani na nogama kako znaš i umeš.

Poslednja izmena:
Druže već sam pisao na drugoj temi. Sparingovao sam bratancem koji trenira MMA. Krenuo da mi napravi neku kragnu. Ja ga lagano mlatnuo po mudima jer su mi na gotovs na 20 daljine. Uhvatio se za njih i kuka kako to nije dozvoljeno. E jbg...
Misliš da su BJJ smislili parter borbu? Svaka tradicionalna borilačka vestina ima u svom repertoaru i tehnike borbe na zemlji. Ali ono što je iskustvo hiljade i hiljade godina klanja i ratovanja pokazalo je da je borba na zemlji nužno zlo. U realnoj borbi ostani na nogama kako znaš i umeš.
Manem78 ti je sve objasnio.

Nije ni kragna/udav dozvoljena u nekim veštinama. Kontakt borbama nije.

Gledah karate borbe ovog leta. Smešno ali efektivno...

Ti polomio kičmu, ili te ostavio preturenog?
Ti ideš na blokić. Poyy.
Druže već sam pisao na drugoj temi. Sparingovao sam bratancem koji trenira MMA. Krenuo da mi napravi neku kragnu. Ja ga lagano mlatnuo po mudima jer su mi na gotovs na 20 daljine. Uhvatio se za njih i kuka kako to nije dozvoljeno. E jbg...
Misliš da su BJJ smislili parter borbu? Svaka tradicionalna borilačka vestina ima u svom repertoaru i tehnike borbe na zemlji. Ali ono što je iskustvu hiljade i hiljade godina klanja i ratovanja pokazalo je da je borba na zemlji nužno zlo. U realnoj borbi ostani na nogama kako znaš i umeš.
A da li ste dogovorili vas dvojica šta sme, a šta ne? Niste. Ti si kukavički u nadi da se izvučeš to uradio. Da aje on znao, vrv ne bi tako uradio non šalantno. Ako ti misliš da BJJ nije kvalitetan, onda ne znaš početke UFC-a bez gotovo ikakvih pravila i bez kategorija.

Ovo nije BJJ ali ti pokazuje kako se brzo protivnik može savladati:

Ti ideš na blokić. Poyy.

A da li ste dogovorili vas dvojica šta sme, a šta ne? Niste. Ti si kukavički u nadi da se izvučeš to uradio. Da aje on znao, vrv ne bi tako uradio non šalantno. Ako ti misliš da BJJ nije kvalitetan, onda ne znaš početke UFC-a bez gotovo ikakvih pravila i bez kategorija.

Goodridge.

Skoro udarac ko u muda.

Ti ideš na blokić. Poyy.

Ne kapiraš i dalje. BJJ je extra vestina u okvirima pravila za koja je i napravljena.
Već sam pisao da su čini mi se 1928. u Kini zakonom zabranjene Lei Tai borbe. To su bile borbe na život i smrt bez ikakvih pravila. Znao si da ako se popnes gore na ring da će najverovatnije samo jedan od vas dvoje sići živ sa njega. Nekada je oko ringa bilo postavljeno i oružje koje si smeo da koristiš. Da li bi smeo da se upustis u takvu borbu? Ili u borbu poput gladijatorskih borbi u starom Rimu?

Ne kapiraš i dalje. BJJ je extra vestina u okvirima pravila za koja je i napravljena.
Već sam pisao da su čini mi se 1928. u Kini zakonom zabranjene Lei Tai borbe. To su bile borbe na život i smrt bez ikakvih pravila. Znao si da ako se popnes gore na ring da će najverovatnije samo jedan od vas dvoje sići živ sa njega. Nekada je oko ringa bilo postavljeno i oružje koje si smeo da koristiš? Da li bi smeo da se upustis u takvu borbu? Ili u borbu poput gladijatorskih borbi u starom Rimu?
Pod jedan, nisam treniran za tako nešto, pod dva, nisam srednjevekovni vojnik da se znam koristiti hladnim oružjem i pod tri, nisam u bitci na Kosovu da ubijam i da budem ubijen. Ili u kakvom duelu za čast. Niko ne trenira tako nešto.

Defakto je da ljudi koji treniraju ono što je danas i sport jesu sposobnu da povrede ljude makar se borili i prljavo. Pa nisu ni oni glupi, i oni će da ti bodu oči ako ih daviš ili da te uhvate za jajca. Svako je svestan da na ulici sve je moguće. Samo što taj ko trenira ima jači udarac, precizniji je, brži je i ima dobar tajming kao i samouverenost u svoj nastup dok neko ko ne trenira, pod naletom tog adrenalina može imati i problem da se bori. No, sve su to detalji nad detaljima.

Karate je ranije bio bukvalno pravljen za borbe, posle je pretvoren u sport i osakaćen je. Kjokušinkai karate je jedini koji je brutalan još uvek i praktičan. Nekada su karatisti išli na tajland i dobijali muay thai borce. sad su baletani više. tapnem te i poen..

Niste ocigledno imali iskustva na ulici i u ringu. Ako si dobar u ringu, u nekoj REALNOJ vestini (boks, rvanje, bjj,..) to ne znaci sigurnu pobedu na ulici. Ali znaci da si u velikoj prednosti.
Mnogo stvari jos ima na ulici kao sto su skriveno oruzje, vise protivnika, itd... Najbolje bi bilo izbeci, ako moze, mirnim putem svaki konflikt.

Inace najbolje na ulici mogu pomoci mesovite borilacke vestine, da se znaju i udarci i parter i da se stalno trenira i sparinguje. Velika maksimalna snaga, eksplozivnost, izdrzljivost pored toga

Niste ocigledno imali iskustva na ulici i u ringu. Ako si dobar u ringu, u nekoj REALNOJ vestini (boks, rvanje, bjj,..) to ne znaci sigurnu pobedu na ulici. Ali znaci da si u velikoj prednosti.
Mnogo stvari jos ima na ulici kao sto su skriveno oruzje, vise protivnika, itd... Najbolje bi bilo izbeci, ako moze, mirnim putem svaki konflikt.

Inace najbolje na ulici mogu pomoci mesovite borilacke vestine, da se znaju i udarci i parter i da se stalno trenira i sparinguje. Velika maksimalna snaga, eksplozivnost, izdrzljivost pored toga
Naravno da je MMA neprikosnoven. Muay thai je, po meni, najbolji za borbe ALI manjka na zemlji. nemaju tu ništa. Ali dok je na nogama, to je brutalno koliko su izdržljivi i snažni.

Da, MT borci su najopasniji na nogama od svih. Mene impresionira tvrdoca njihovih kostiju, kao beton. Sparingovao sam jednom i vise nikad
Apsolutno. Neko vreme sam bio rezervisan, malo ego trip jer nisam hteo prihvatiti da ima tamo neki Muay Thai koji je najbolji na nogama. Međutim, gledao i gledao i gledao borbe i shvatio da je ono nadrealno kakvi su to borci. Pogledaj onog terminatora Buakaw. Čovek je mašina. Ima i onaj Saenchai.

1698008396503.png

Ej, 378 borbe, 327 pobede. UFC je zajebancija. Oni nemaju ovoliko borbi za života.

Pustio sam da pisete dve tri strane... Citao da vidim kako razmisljate i ko ce pokazati kakav karakter.

Ufc nije sport, vec organizacija.
cak ni ne placaju najvise, borci rade nekad i po 2 posla da bi prehranili porodice.

Ako je bilo ko ovde ozbiljno zakoracio u svet borilackih vestina, ako ovde ima pravih sportista
(nema, imate samo jednog trenera boxa sa amaterskim borbama u temi ako se ne varam i 20 fudbalera mma fanova i jednog stonotenisera rekreativca), taj bi napisao da ulicu i sport ne treba mesati. Svako u sportu se grozi ulicnih borbi.

Sport sportistima, ulica ulicarima. Cao.

Apsolutno. Neko vreme sam bio rezervisan, malo ego trip jer nisam hteo prihvatiti da ima tamo neki Muay Thai koji je najbolji na nogama. Međutim, gledao i gledao i gledao borbe i shvatio da je ono nadrealno kakvi su to borci. Pogledaj onog terminatora Buakaw. Čovek je mašina. Ima i onaj Saenchai.

Pogledajte prilog 1433353

Ej, 378 borbe, 327 pobede. UFC je zajebancija. Oni nemaju ovoliko borbi za života.
Ako dobar MT borac nauci odbrane od rusenja, ne mora ni grepling i rvanje, to je prava stvar.
Druga stvar je ako naleti na dobrog rvaca ili BJJ... I opet stvar vracamo na poceta, da je najbolje sve znati (MMA)

Ko je bilo ko ovde ozbiljno zakoracio u svet borilackih vestina, ako ovde ima pravih sportista
(nema, imate samo jednog trenera boxa sa amaterskim borbama u temi ako se ne varam i 20 fudbalera mma fanova i jednog stonotenisera rekreativca), taj bi napisao da ulicu i sport ne treba mesati.
Trenirao sam svasta, najvise klasicni boks naravno amaterski. I sad sam u solidnom treningu za jednog 48 godisnjaka.
8 rundi na dzaku, jaki kruzni treninzi, dead lift preko 200kg, cucanj blizu, benc 140 :D

Back