Najbolja veština za borbu u..

zavisi od majstorluka borca

prisustvovao sam razgovoru vrhunskog karatiste i kikboksera ne znam kog nivoa

i pita ga kikbokser * kako bi reagovao na ovo?* i pokaze poteze

karatista rece * ne znam*

i tu onda shvatis da godine treniranja dovedu do toga da telo samo radi, ne razmislja koji udarac ide

dok pomislis koji bi udarac bio dobar vec si popio patos

zavisi od majstorluka borca

prisustvovao sam razgovoru vrhunskog karatiste i kikboksera ne znam kog nivoa

i pita ga kikbokser * kako bi reagovao na ovo?* i pokaze poteze

karatista rece * ne znam*

i tu onda shvatis da godine treniranja dovedu do toga da telo samo radi, ne razmislja koji udarac ide

dok pomislis koji bi udarac bio dobar vec si popio patos
Ovo važi za bilo šta. Npr. sviranje klavira. Prvo se koncentrises, učiš precizno, prst po prst, akord po akord... Ponavljaš bezbroj puta. Do momenta kada prestaneš da razmišljaš, kada to predje u instinkt. Ako tokom sviranja probaš da razmišljas verovatno ćeš napraviti grešku.

Pod tri ne može sve zato što džudo nije dozvoljen (nema parter), kao ni BJJ, neće ti pomoći tu parter. Karate se pokazao ne efikasnim, kao i tekvondo, kapuera je neefektivna sama po sebi za profesionalne borce i tipa, bilo koja kineska veština kao kung fu je pointless.
Slažem se. Realne borilačke veštine nisu kreirane za borbu sa pravilima u ringu. Tako da je besmisleno da ih vežbaš ako ćeš ih koristiti za ring

Slažem se. Realne borilačke veštine nisu kreirane za borbu sa pravilima u ringu. Tako da je besmisleno da ih vežbaš ako ćeš ih koristiti za ring
Pa ti što udaraš jako u ringu, biješ isto i na ulici. Kad ti odvali profi muay thai fajter low kick, izbaci dušu iz tebe ako si obična osoba na ulici. Dakle, u ringu može biti sport sa rukavicama i uz neka pravila. To je za UFC i K1

Pod tri ne može sve zato što džudo nije dozvoljen (nema parter), kao ni BJJ, neće ti pomoći tu parter. Karate se pokazao ne efikasnim, kao i tekvondo, kapuera je neefektivna sama po sebi za profesionalne borce i tipa, bilo koja kineska veština kao kung fu je pointless.
Ако си мислио на борбу по правилима свака дође на исто јер се бориш са противником који примењује исту вештину... А овако, шта је најбоље? Па Mixed Martial Arts

U realnoj borbi na život i smrt nema potrebe da udaras jako već precizno i brzo.
Imaš ljude koji imaju jaku vilicu i ne možeš ih nokautirati pipkanjem nego snažnim udarcima. Koliko sam puta video lik pušta da ga udaraju svom snagom u glavu i ne biva nokautiran.

23 sekunde.

Ако си мислио на борбу по правилима свака дође на исто јер се бориш са противником који примењује исту вештину... А овако, шта је најбоље? Па Mixed Martial Arts
Pa nije sve isto. Karatisti mnogo šta fali u UFC. UFC se pokazao kao odličan za BJJ, Judo ali mora i udaranje.

Imaš ljude koji imaju jaku vilicu i ne možeš ih nokautirati pipkanjem nego snažnim udarcima. Koliko sam puta video lik pušta da ga udaraju svom snagom u glavu i ne biva nokautiran.

23 sekunde.

Pa nije sve isto. Karatisti mnogo šta fali u UFC. UFC se pokazao kao odličan za BJJ, Judo ali mora i udaranje.
Imaš ljude sa jakom vilicom kojima prosečna žena sa uvežbanom preciznoscu i brzinom lako slomi grlenu kost. Nema potrebe gađati vilicu. Šut u muda je korisniji.

Ali su kategorisani.
I nije borba na sve ili ništa, nego samo nokaut ili poeni... (zavisi od "sporta")
Normalno da su pod kategorijom, šta je tu čudno? Imaš prve UFC borbe bez kategorija gde sitni pobeđuju krupne sveejdno.
Samo toliko, samo nokaut? Pa i na ulici ako je neko nokautiran ti ga možeš ubiti ali ovde nema potrebe, kraj borbe.
Imaš ljude sa jakom vilicom kojima prosečna žena sa uvežbanom preciznoscu i brzinom lako slomi grlenu kost. Nema potrebe gađati vilicu. Šut u muda je korisniji.
To nije dozvoljeno. I nije to tako jednostavno kao što zvuči. Nije čovek džak pa da ti šutneš i to je to.

Normalno da su pod kategorijom, šta je tu čudno? Imaš prve UFC borbe bez kategorija gde sitni pobeđuju krupne sveejdno.
Samo toliko, samo nokaut? Pa i na ulici ako je neko nokautiran ti ga možeš ubiti ali ovde nema potrebe, kraj borbe.

To nije dozvoljeno. I nije to tako jednostavno kao što zvuči. Nije čovek džak pa da ti šutneš i to je to.
Da UFC je najbliži pokušaj prave borbe ljudskim veštinama borbe rukama i nogama, a najviše glavom...
..
Ali je i dalje spektakl... Šou...

Mada nije ko kečeri, to su atlete i akrobate. UFC su pored toga i ovo F...

Da UFC je najbliži pokušaj prave borbe ljudskim veštinama borbe rukama i nogama, a najviše glavom...
..
Ali je i dalje spektakl... Šou...

Mada nije ko kečeri, to su atlete i akrobate. UFC su pored toga i ovo F...
Kakav show? Ljudi grade svoju zaostavštinu kao najbolji borci u tom sportu. Nisu došli da se pipkaju tamo da bi publika aplaudirala. Nije to američko rvanje pa je sve fejk. Ovde se lome kosti, pucaju vilice, krvari. Ko to radi za show? Taj mora da je lud.

Back