Najbolja tema

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
drage kolege forumasi..........koju biste temu na PDF POLITIKA izdvojili kao najbolju u poslednjih nekoliko meseci
Bilo bi lepo kad biste stavili i link teme i obrazlozenje..zasto je to tako..tj..zasto je ta tema po vama bila najbolja:D
 
Мени је добра она о политичком стриптизу Томе Николића, аутор је кисела бомбона. Свашта се о њему скупило у једној теми, просто вреди то сачувати за будуће генерације.

Није била лоша ни једна расправа о оном закону о дискриминацији али мислим да је отишла под кључ.
 
Најближе срцу су ми оне о маскрима америчких војника и оне које су пуне несрећних вапаја либералних мислилаца.
 
"шо не спавате?"

зато што ту нема оне приче коју заступнии партија врте сваки дан
и дешавало се на почетку да буде забавно

на тој ттеми до изражаја долази оно лепше у нама
за разлику од свих осталих, то јест

хвалаа
 
Mladic Vs. Tadic !

... "ne mogu" (jok, ti mozes LOL) da verujem da 2/3 ljudi podrzava gen. Mladica pored predsednika/premijera Tadica :hahaha: , a i za tu 1/3 glasova "gospodin" Tadic treba da zahvali svim narodima i narodnostima sirom Balkana :hahaha: ...

... Toliko od Srba za Mr. Tadica ... :mrgreen:
 
bilo koja gde zesovci pate shto ih europa ne razume,dljeliceve prognoze o belom shengenu,kukumavka nad jugom titom ili expertske analize zashto MORAMO u NATO
ima toliko toga...prosto ne znam shta da odaberem
svojevremeno je ovde bio serial tema o zlom retrogradnom DSS-u koji kochi nashu saradnju sa prosperitetnim i naprednim zapadom
i to je bio vrh
sve teme tipa "DOKLE cemo vishe da troshimo energiju oko nekog tamo kosova?"
ili "tijanicu lopove!" teme koje su zatajile kako su zuti zajahali istog
decisions,decisions...
 
aaaaaaaaaa znam znam znam
ona o fakiltetskom takmichenju u besednishtvu na pravnom
i oda europi
evo i sad se raznezim kad se setim tih britkih stihova ponniklih iz pera mladog i naprednog zutog profe
 
aaaaaaaaaa znam znam znam
ona o fakiltetskom takmichenju u besednishtvu na pravnom
i oda europi
evo i sad se raznezim kad se setim tih britkih stihova ponniklih iz pera mladog i naprednog zutog profe

Е да, та беше добра, још знам мученог човека који је изрецитовао то писаније...
 
Е да, та беше добра, још знам мученог човека који је изрецитовао то писаније...

el imash mozda text?
bilo bi super ovde okachiti na onoj temi bensendina:mrgreen:
il zna mozda neko da li ta tema josh postoji...tako mi sad poljuljanog samopouzdanja trebaju te ohrabrujuce rechi nade u srecan svrshetak nasheg evropskog razvojnog puta...
 
"шо не спавате?"

зато што ту нема оне приче коју заступнии партија врте сваки дан
и дешавало се на почетку да буде забавно

на тој ттеми до изражаја долази оно лепше у нама
за разлику од свих осталих, то јест

хвалаа

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
 
Како не бих имао, чувам колегине умотворине као очи у глави.

Jedno za drugo

Znaš dobro da smo stvoreni jedno za drugo, ali ti si ipak otišla. Pitam se zašto? Da li zato što si i sama velika, pa hoćeš sa velikim, ili možda voliš bogatije? Da li je problem to što si starija od mene? Starija si mnogo više od onog moćnog Amerikanca u koga si trenutno slepo zaljubljena. Pamtiš li, dušo moja, da za njega niko i nije znao dok ga ti nisi slučajno otkrila, dala mu ime, odgajila ga. Oteo ti se tvoj Pigmalion, prezreo te, bez griže savesti i manje problematične prošlosti brže se razvio, i sad luduješ za njim.


Pre ti ni kod mene ništa nije smetalo. Ni što sam seljak, ni što sam zaostao. Divila si se mojoj hrabrosti kada sam zbog tebe kidisao na jače od mene. Kada sam kao David tamanio Golijate na tvoj mig. Kada sam krvario da bih sačuvao tvoju slobodu i da bih te bio dostojan. Sećaš se kako sam te branio kad je onaj Turčin bacio oko na tebe. Toliko sam uporan bio, da te na kraju ostavio, a na meni se iživljavao čitavu moju mladost. Još me Turčinove rane bole. Nije mi dao da se obrazujem, izučim škole, budem svoj. A ti si u miru napredovala i sve više se udaljavala od mene. I posle sam svet pomerao zbog tebe. I krenuo goloruk na onog bahatog Nemca koji je silom hteo celu da te uzme, da mu budeš samo jedna od više konkubina. Tada si me hvalila, iako me ni tada nisi volela, ali bila si uz mene. Kao što Laub reče: U ljubavi i politici čovek je veran, samo kad ne može ništa drugo.

Grešio sam i ja. Priznajem. Poneo me kavgadžijski duh. Razbio sam ceo komšiluk. Pretio i tukao se sa svima. Radio sam na mišićima, a duh sam zapostavio. Zaboravio sam na tvoju sklonost ka filozofiji. Nisam te oslušnuo na vreme. Nisam učio na tvom iskustvu.

Ali i ti si vređala mene. Nisi mi dala pravu priliku da se dokažem. Moje slabosti bacila si mi u lice i ne pokušavaš tu ljagu da spereš sa mene.

I dalje se trudim da ti ostanem blizu, da budem tu, uz tebe, ali mi ti stalno izmičeš i ne osvrćeš se na novi dom koji sam sagradio zbog tebe, za nas. Srušio sam ono svoje staro zgarište, obračunao se sa svima onima koji su mi govorili da nisi za mene, rekao zbogom oružje.

Znam, reći ćeš i novi dom sam sagradio uz tvoju pomoć. I znam, dosta sam tvoga novca proćerdao. Ne snalazim se najbolje u građevinskim radovima. Rušenje mi ide bolje od ruke. Valjda mi destruktivan horoskopski znak.

Neću odustati. Boriću se za tebe. Ja sam deo tebe, i sama to znaš. Mnogi su se mešali, hteli da te uzmu i uspeli u tome. Sada sam samo rupa na tvojoj bluzi, rupa koju treba zakrpiti. Ali, to je tvoja omiljena bluza i znam da ćeš je i sa rupom nositi. Znam da me želiš i da ćeš to brzo priznati. Možda shvatiš da i ja ovako mali i siromašan imam nešto posebno. Nešto što me diže iznad svih ostalih koji čine tvoj život. Nešto što će mi dati snage da zablistam i budem deo tebe. Samo sam te ja iskreno voleo, i uvek sam tvoje ciljeve postavljao iznad svojih. Niko sebe toliko nije izgubio u pokušaju da bude tvoj. I jednog dana kada te ostavi tvoj Amerikanac i okrene se orijentalnim lepoticama, shvatićeš da nisi jedina i nezamenljiva. I da nisi više mlada i goropadno moćna kao nekad. Tada ćeš me se ponovo setiti i ponovo hteti. Kraj sebe.

A do tada, ja ću ostati ta mala rupa na tvojoj bluzi zbog koje će ti uvek biti hladno! A ti ne želiš tu jezu kraj svog velikog srca. Čini te ledenijom nego što si.

Zato, ne beži više, čekaj me i ja ću sigurno doći, moja Evropo!


Voli te tvoja Srbija!
 
Jedno za drugo

Znaš dobro da smo stvoreni jedno za drugo, ali ti si ipak otišla. Pitam se zašto? Da li zato što si i sama velika, pa hoćeš sa velikim, ili možda voliš bogatije? Da li je problem to što si starija od mene? Starija si mnogo više od onog moćnog Amerikanca u koga si trenutno slepo zaljubljena. Pamtiš li, dušo moja, da za njega niko i nije znao dok ga ti nisi slučajno otkrila, dala mu ime, odgajila ga. Oteo ti se tvoj Pigmalion, prezreo te, bez griže savesti i manje problematične prošlosti brže se razvio, i sad luduješ za njim.
Pre ti ni kod mene ništa nije smetalo. Ni što sam seljak, ni što sam zaostao. Divila si se mojoj hrabrosti kada sam zbog tebe kidisao na jače od mene. Kada sam kao David tamanio Golijate na tvoj mig. Kada sam krvario da bih sačuvao tvoju slobodu i da bih te bio dostojan. Sećaš se kako sam te branio kad je onaj Turčin bacio oko na tebe. Toliko sam uporan bio, da te na kraju ostavio, a na meni se iživljavao čitavu moju mladost. Još me Turčinove rane bole. Nije mi dao da se obrazujem, izučim škole, budem svoj. A ti si u miru napredovala i sve više se udaljavala od mene. I posle sam svet pomerao zbog tebe. I krenuo goloruk na onog bahatog Nemca koji je silom hteo celu da te uzme, da mu budeš samo jedna od više konkubina. Tada si me hvalila, iako me ni tada nisi volela, ali bila si uz mene. Kao što Laub reče: U ljubavi i politici čovek je veran, samo kad ne može ništa drugo.

hvala kolega al posebno ovaj boldovan deo po meni je apsolutni hit
truchin izgleda voli malo grublju ljubav odpozadi:mrgreen:
 
Како љигаво ... зар људи не могу да буду за или против нечега али без тог увлакачког става? Нема везе што сам вероватно у истој странци као тај тип, мени се ово гади. Где му је самопоштовање?
Друга страна медаље - књига Војводина хашка победа - да ли је неко читао? Исто овакво губљење ...
 
hvala kolega al posebno ovaj boldovan deo po meni je apsolutni hit
truchin izgleda voli malo grublju ljubav odpozadi:mrgreen:

Лично не бих издвајао нити један сегмент, јер је дело само по себи виша уметност и може се сагледати једино у својој блиставој целости. Чудо је шта могу учинити бритко перо евроатлатиђанског професора и дрхтави, искрени глас жутог студента.
 

Back
Top