Najbolja horor igra

Ć

Ćale

Gost
GrimReaper:
Nema je ni na cemu sto si naveo. Iskljucivo za Game Cube.
Game Spot pise da je napravljena verzija i za PS2:
http://www.gamespot.com/ps2/adventure/residentevil4/

Veliki sam fan celog serijala,odigrao sam sve delove nebrojeno puta(sem gun survival :x ) ali bas da kupujem GC ili PS2 zbog rezija...

Ostaje mi samo da se nadam da ce se smilovati armiji obozavalaca koji ne poseduju konzole i napraviti verziju za PC.

Dr Grozozo

Obećava
Poruka
74
definitivno najjaci utisak na mene osatavio je resident evil 1.to je prva igra tog tipa koju sam igrao pa mozda zato.svaki drugi rezi za mene je ako se tako mogu izraziti u fade out-u.
ipak silent hill je moj omiljeni serijal.
da li ova tema aludira na survival horor zanr?

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
Anak1n:
Kosan_Punk:
Silent Hill svi delovi!

Resident evil je bio zakon dok nije dosao Silent Hill,evo razlike...

Resident Evil je one igra u kojoj ti od nikuda izleti zombi i ti se kao "AAAAAAAAA",i kad zavrsi kazes:"Jao,sto je ono bilo strasno!" i zaspis.
kazeh idi bre u p.m. i razneshes mu glavu..
Ja sam u System Shock 2 imao slicne dogadjaje:
1. Pojavi se zombi tj inficirani clan posade
2. Ja napunim gace, skocim od stolice uz nekoliko desetina psovki u minutu.
3.Ucitam ponovo poziciju jer me "zombi" masakrirao (kako ne bih kada je mis pao ispod stola)
4. Ubijem "zombija" (uz nekoliko desetina psovki, ali ovog puta pominjem i siru rodbinu)i overim ga u glavu sa 3-4 metka.Sto je sigurno- SIGURNO JE! :)

somebody

Obećava
Poruka
59
GrimReaper:

da igrao sam je na GAME CUBE-u i najbolja je iz serijala:)...igrao sam takodje sve ostale i ni jedan deo me nije razocarao ....sve i jedan deo od 0-4 su odlicni i ne ponovljivi:).... jedino jos nisam igrao Outbrake 1&2 na PS2... i "veronica code koji su za ps2 i cini mi se da ima jos neki deo za ps2 koji nisam siguran kako se zove ,ali kad budem imao priliku i vremena paniram da odigram sve sto sam propustio .....jel kao sto rekoh do sada me nijedan deo nije razocarao:)

ko nije igrao resident preporucujem da pocnu da igraju o nutog kako bih igreli celu pricu od pocetka:)

somebody

Obećava
Poruka
59
GrimReaper:

da igrao sam je na GAME CUBE-u i najbolja je iz serijala:)...igrao sam takodje sve ostale i ni jedan deo me nije razocarao ....sve i jedan deo od 0-4 su odlicni i ne ponovljivi:).... jedino jos nisam igrao Outbrake 1&2 na PS2... i "veronica code koji su za ps2 i cini mi se da ima jos neki deo za ps2 koji nisam siguran kako se zove ,ali kad budem imao priliku i vremena paniram da odigram sve sto sam propustio .....jel kao sto rekoh do sada me nijedan deo nije razocarao:)

ko nije igrao resident preporucujem da pocnu da igraju o nutlog kako bih igreli celu pricu od pocetka:)

NTT

Zainteresovan član
Poruka
372
Serious Sam ti je vrsta igre tipa : Aha, vratio sam se iznerviran sa posla (naravno, gazda je choban), sad moram na nechemu da iskalim bes. A da ne bi nastradao neki nasumichan deo pokutjstva, ispraznitju svu isfrustriranost kroz kliktanje misha...

A Undying je strashan koliko i Doom 3... Posle pola sata se vishe ne trzash ni na shta... Moj mali buraz od 10 god je preshao.. pfff.

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
Pa ako izuzmemo da je igra pateticna kopija System Shocka 2, moze se pronaci jos nekoliko "sitnica" :

-bedne 2d sprajt ekplozije (UZAS!!!)
-nema recall-a od metaka u zidu (netsane posle par sekundi)
-tela nestaju posle 5 sec (ajde da progutam demone,kao vracaju se u pakao pa nesto kao "ZAMISHLJAM" STA SE DESILO sa njima ali zar i ljudi da nestaju ????)
-fleke krvi takodje
-sve se sablonski odigravaju napadi (ulazis u porstoriju i cim cujes nesto a ne vidis znaci da je iza tebe)
- pogodis lika u nozni palac (ovo sam probao) i on pada mrtav na zemlju posle 1 metka iz pistolja
-idiotska ideja sa bater-lampom
-kros resetkaste texture se ne moze pucati (pucam u bure kroz resetku a metak pogadja nevidljivu teksturu)
-mutne teksture
-linearno, linearno, LINEARNO
-modeli se cakle kao da su od stakla ili plastike, kao da si ih izvadio iz ambalaze :)

Fanatic_Kv

Primećen član
Poruka
860
El Muerte:
Pa ako izuzmemo da je igra pateticna kopija System Shocka 2, moze se pronaci jos nekoliko "sitnica" :

-tela nestaju posle 5 sec (ajde da progutam demone,kao vracaju se u pakao pa nesto kao "ZAMISHLJAM" STA SE DESILO sa njima ali zar i ljudi da nestaju ????)
-fleke krvi takodje
-sve se sablonski odigravaju napadi (ulazis u porstoriju i cim cujes nesto a ne vidis znaci da je iza tebe)
- pogodis lika u nozni palac (ovo sam probao) i on pada mrtav na zemlju posle 1 metka iz pistolja
-kros resetkaste texture se ne moze pucati (pucam u bure kroz resetku a metak pogadja nevidljivu teksturu)
-mutne teksture
-modeli se cakle kao da su od stakla ili plastike, kao da si ih izvadio iz ambalaze :)

Dobro svi znamo da igrica nije za cistu desetku i da su je dizali u nebesa a kad se pojavila pala je direktno u vodu....Ali moras da priznas da je igrica sa svojom atmosferom usla u prvi red horor SF pucacina... osim onih s*anja sa baterijskom lampom...

Fanatic_Kv

Primećen član
Poruka
860
El Muerte:

-fleke krvi takodje
-mutne teksture

Dobro svi znamo da igrica nije za cistu desetku i da su je dizali u nebesa a kad se pojavila pala je direktno u vodu....Ali moras da priznas da je igrica sa svojom atmosferom usla u prvi red horor SF pucacina... osim onih s*anja sa baterijskom lampom... i osim toga da su nivoi malo smoreni... mislim ono Alfa Labs 1, Alfa labs 2, alfa labs 3, Alfa labs 18407646..... Ali igrica mi je, ruku na srce, zahvaljujuci atmosferi, zaokupila paznju na odredjeno vreme....

Fanatic_Kv

Primećen član
Poruka
860
Ma igra je fenomenalna samo je sema sto sam je terao na VRLOOOOOOOO slaboj konfiguraciji i ucitavanje izmedju nivoa mi je trajalo dugo........................................................................................................................................................................................................... I onda :evil: BUG :evil: i onda sam prs'o iizbrisao igricu.....Ako neko zna resenje na ovaj bug neka javi...PLEASE!!!!!!!!!!!!

Fanatic_Kv

Primećen član
Poruka
860
Jeste li culi za onu HOROR PUCACINU F.E.A.R.

Skoro je izasao demo a prica se da ce to biti kandidat (jedan od nekolicine)za najbolju igricu godine.... Tokom cele igrice imate neke uvrnute flesbekove i prividja vam se mala devojcica koja je cas tu cas nije (neverovatno podseca na malu samaru iz prstena!) Mislim da ce igrica biti pravo osvezenje.....i bice PRAVI HORROR (sa dva R) :twisted:

qridza

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
127
Kad vec pricate o D00M-u, da li ga je neko preso,
ja sam preso nivo Hell i mislio da je kraj,
kad ono prc u bulju pa jos mucenja,
da bi stigao do nekog debila koji je od mene
primio pozamasnu sumu olova(i drugih radioaktivnih
supstanci :D ) on stojao na nogama :shock: ,
probao sam i sifre ali ne pomaze... :evil:

Fanatic_Kv

Primećen član
Poruka
860
ako si tamo gde ja mislim da jesi...moras da ubijes onog malog dzina!!!! fora je u tome da ga ubijes gadjajuci ga onim oruzijem koje se naziva "soul cube"(mislim da se tako zove) i moras da ga pogodis 3-4 puta.... Soul Cube ces napuniti ubijajuci cudovista koja izadju iz one veeeeeelike rupe na sred nivoa.... :twisted: ili ti pakla :twisted: .... probaj....

milospv

Iskusan
Poruka
5.292
1. Silent hill 1,2,3,4 Još ako se igra na hard... Znam u jednom, čini mi se u trojci, mora pročitati Hamlet na engleskom zbog stihova, da bi se prošao dio... Ovo doduše ima samo na hardu
2. Resident Evil serijal
3. Alone in the dark serijal ( najbolji mi je bio onaj sa porodicom Morton, zaboravio sam podnaslov, davno je to bilo...)

dino.

Zainteresovan član
Poruka
243
Rezident evil the best horor game :D znaci davno sam igrao ali to mi je omiljena igra znaci nema bolje od njee igrao sam sve delove i najzajebaniji je 1 pa 2 pa 3 pa 4 .. mislim kada bih jos napravili na kompu rezident u multi playery da ljudi mogu zajedno da igraju to bi biloo wauuu ....

Poruka
19.925
Moj post sa teme Shivers, gde je neko trazio slicnu horor avanturu:

Shivers je ako se dobro secam (nisam je igrao samo video), uredjena dosta u maniru interaktvnog filma?
Anyway i ako nije, probaj Harvestera i Phantasmagoria (1 i 2). E to su pravi horori: bolesni, morbidni i psiholoski opterecujuci do maximuma. Oni sto znaju da strecnu shockantnim scenama! Inace obe su starije igre, iz recimo '97!
Harvester je uradjen na foru MYSTa, dakle slide show avantura, i zbog kvaliteta grafike ostavlja jak utisak. Na 2 CDa je cini mi se.
Phantasmagoria je komplet uradjena kao interaktivni film, zbog cega stvarno treba imati stomak odigrati je. Dvojka je bila na cak 7 CDova, a za keca nisam bash siguran tacno.
Inace, igre su popile vrtoglav broj cenzura i zabrana po svetu.
Pored njih ne znam vise da li je iko napravio nesto slicno. A sto se tice ostalih, ostaje preporuka za fenomenali Alone in the Dark, pa moze i Resident Evil, Nocturne... tja... i nema ih bash nesto. Ove ostale su vise lepe nego strasne! :lol:
Toliko :twisted:

Realno pravih horora je malo bilo u vidu igara. Ove kasapske pucacine ne racunam tu mnogo. Doom i Quake su bili dobri kad su se pojavili jer su prvi progurali u FPS-ove horor elemente iskakanja karakondzula i sl.

System Shock je imao isto izvanrednu atmosferu, onda Half-Life, Resident Evil... ovo ostalo je sve bilo na provaljen shablon i maximalno neinventivno.

Avanture kao Shivers, Harvester i Phantasmagoria su jedine takve uz Alone in the Dark kao Point & Click avanturu. A takvih nam horora fali ko 'leba!

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.