Nagnjecenje

enala

Obećava
Poruka
55
Nagnjecila sam stopalo prilikom udara i imam bolove, to je malo oteklo, modro i boli...mrzi me da idem kod doktora jer cu cekati citav dan pregled, ili ce mi reci da dodjem za par dana...kazu da je led dobar, tj. hladne obloge??? sta da radim?
 
Shit happens...
Mozes sacekati par dana pa ako je neki ozbiljniji problem otici doktoru kada shvatis da bol ili otok ne prolazi. Ili mozes odmah otici doktoru tj. sacekaj pa ujutru... :D Meni je ruka tako bila otekla i posle sedam dana odem ja na snimanje kad ono prelom. Ima tu neka doktorica na forumu valjda ti odgovori! Mada mislim da ne bi trebale da se otvaraju teme zbog ovakvih pitanja.
 
Shit happens...
Mozes sacekati par dana pa ako je neki ozbiljniji problem otici doktoru kada shvatis da bol ili otok ne prolazi. Ili mozes odmah otici doktoru tj. sacekaj pa ujutru... :D Meni je ruka tako bila otekla i posle sedam dana odem ja na snimanje kad ono prelom. Ima tu neka doktorica na forumu valjda ti odgovori! Mada mislim da ne bi trebale da se otvaraju teme zbog ovakvih pitanja.

Pa zasto da ne?Ovako ce sigurno dobiti savete.;)
 
Odmah po povredjivanju trebala si da stavis hladne obloge (led u krpu pa na povredu,nikako direktno led na kozu).
Burove obloge su obloge koje se prave tako sto krpu namocis u rastvor koji napravis sama.Kupe se u apoteci tablete koje se rastvore u vodi.Voda je plave boje posle rastvaranja tableta.

Cekamo analiticara da nam kaze hemijski sastav burovih obloga i kako one deluju na spadanje otoka :)
 
Odmah po povredjivanju trebala si da stavis hladne obloge (led u krpu pa na povredu,nikako direktno led na kozu).
Burove obloge su obloge koje se prave tako sto krpu namocis u rastvor koji napravis sama.Kupe se u apoteci tablete koje se rastvore u vodi.Voda je plave boje posle rastvaranja tableta.

Cekamo analiticara da nam kaze hemijski sastav burovih obloga i kako one deluju na spadanje otoka :)

Evo ovako...U pakovanju ipostoje 2 tablete:

bela tableta sadrži:
aluminijum kalijum sulfata
plava tableta sadrži:
olovo acetata
INDIKACIJE
Lečenje zapaljivih procesa kože, a naročito edema usled raznih kontuzija,
zapaljenja tetiva, zglobova, kopita i papaka.
DOZIRANJE
Na promenjena, odnosno bolesnamesta na koži stavlja se tkanina, namočena
u rastvor Najpre se jedna plava tableta (uz stalno mešanje) potpuno rastvori u 200 ml mlake vode, a zatim se doda još 200 ml mlake vode i jedna bela tableta. Tek posle
rastvaranja i druge tablete, i dobijanja bistrog rastvora, odnosno stvaranja
0,5% rastvora aluminijum-monobaznog-acetata ili Burove vode, tkanina se
natopi istom, iscedi i (u obliku obloga) stavlja na bolesna mesta na koži. Čim
se tkanina osuši, postupak se ponavlja, a lečenje traje do izlečenja.
NAČIN PRIMENE
Lek se indikovanim ljudima i životinjama aplikuje spolja, lokalno (u obliku obloga).
UPUTSTVO ZA PRAVILNU UPOTREBU LEKA
Tablete se moraju u potpunosti rastvoriti u vodi i pri tome voditi računa o
redosledu rastvaranja tableta.
KONTRAINDIKACIJE
Kontraindikovana je primena leka na otvorene rane, kao i kod preosetljivih ljudi i zivotinja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
NAČIN PRIMENE
Lek se indikovanim životinjama aplikuje spolja, lokalno (u obliku obloga).
UPUTSTVO ZA PRAVILNU UPOTREBU LEKA
Tablete se moraju u potpunosti rastvoriti u vodi i pri tome voditi računa o
redosledu rastvaranja tableta.
KONTRAINDIKACIJE
Kontraindikovana je primena leka na otvorene rane, kao i kod preosetljivih zivotinja.

:lol:
..znachi enala, ako si indikovana, a ne preosetljiva zivotinja,
slobodno potrazi u apoteci i koristi.. :lol:

..ozbiljno - burove obloge su super i koriste se i za ljude..
 
Moj ti je savet da obavezno ideš kogd doktora. Ako te puno boli i otečeno je svuda će te primiti kao hitan slučaj. Pričam iz svog iskustva na KBC bežanijska kosa. Tako da će ti odmah snimiti i nećeš čekati ceo dan.
 
Odmah po povredjivanju trebala si da stavis hladne obloge (led u krpu pa na povredu,nikako direktno led na kozu).
Burove obloge su obloge koje se prave tako sto krpu namocis u rastvor koji napravis sama.Kupe se u apoteci tablete koje se rastvore u vodi.Voda je plave boje posle rastvaranja tableta.

Cekamo analiticara da nam kaze hemijski sastav burovih obloga i kako one deluju na spadanje otoka :)

hvala puno!!!
 
Evo ovako...U pakovanju ipostoje 2 tablete:

bela tableta sadrži:
aluminijum kalijum sulfata
plava tableta sadrži:
olovo acetata
INDIKACIJE
Lečenje zapaljivih procesa kože, a naročito edema usled raznih kontuzija,
zapaljenja tetiva, zglobova, kopita i papaka.
DOZIRANJE
Na promenjena, odnosno bolesnamesta na koži stavlja se tkanina, namočena
u rastvor Najpre se jedna plava tableta (uz stalno mešanje) potpuno rastvori u 200 ml mlake vode, a zatim se doda još 200 ml mlake vode i jedna bela tableta. Tek posle
rastvaranja i druge tablete, i dobijanja bistrog rastvora, odnosno stvaranja
0,5% rastvora aluminijum-monobaznog-acetata ili Burove vode, tkanina se
natopi istom, iscedi i (u obliku obloga) stavlja na bolesna mesta na koži. Čim
se tkanina osuši, postupak se ponavlja, a lečenje traje do izlečenja.
NAČIN PRIMENE
Lek se indikovanim ljudima i životinjama aplikuje spolja, lokalno (u obliku obloga).
UPUTSTVO ZA PRAVILNU UPOTREBU LEKA
Tablete se moraju u potpunosti rastvoriti u vodi i pri tome voditi računa o
redosledu rastvaranja tableta.
KONTRAINDIKACIJE
Kontraindikovana je primena leka na otvorene rane, kao i kod preosetljivih ljudi i zivotinja.

temeljno. hvala!!!
 
Moj ti je savet da obavezno ideš kogd doktora. Ako te puno boli i otečeno je svuda će te primiti kao hitan slučaj. Pričam iz svog iskustva na KBC bežanijska kosa. Tako da će ti odmah snimiti i nećeš čekati ceo dan.

vjeruj mi da je kod nas red za takve stvari i najhitnije slucajeve podugacak...jednom sam za obicnu sitnicu cekala 5 sati...znam da doktor najbolje zna...ali izgleda mi je vec bolje!
 
dobro, dobro....nekima je i materijalni momenat jako bitan...

nazalost da, zao mi je onih koji morau da izdvajaju ogoromne sume novca za zdravlje, jer to znaci da su veoma bolesni i da ce tesko skupiti taj novac, a za ove sitnice treba imati love...potrosimo je po kaficima i na gluposti koje su manje bitne od zdravlja:tongue2:
 

Back
Top