Nafta - misterija koja traje

Pa jes, i ja znam o princes-krofnama mnogo vise nego sto se misli. Znam kojeg su ukusa, kakav je osecaj u stomaku pri varenju istih, kad sam bio klinac saznao sam cak i na koliko sagorevaju i isparavaju ( :eek: ) ali fazon je u tome da blage veze nemam kako nastaju, niti bih ih uspeo zgotoviti.

U prevodu, rece ti mnogo, al ne rece nista relevantno za temu na kojoj si se izvoleo pojaviti.

Dakle, znas li ista o poreklu nafte?

Pa tvoj problem je sto neznas kako se pravi hrana koju volis ;) Al recimo da je fil slican kao fil za krempite ;)

Predpostavlja se da je nastala od talozenja izumrlih ( mrtvog ) planktona. Da one sicusne zivotinjice cija je ukupna masa valjda veca neka masa svih zivih bica na planeti. U nedostatku kiseonika ili uz prisustvo jako malo kiseonika dolazi do raspadanja tih istih planktona na nacin koji bi bio nemoguc u prisustvu kiseonika. Uostalom sto pitas mene? Nisam ja zapoceo temu, dao par teorija a nijednu nisam opisao... I sto si dosao na temu ako nemas neko misljenje, osim kakvog su ukusa princez krofne...
 
Predpostavlja se da je nastala od talozenja izumrlih ( mrtvog ) planktona. Da one sicusne zivotinjice cija je ukupna masa valjda veca neka masa svih zivih bica na planeti. U nedostatku kiseonika ili uz prisustvo jako malo kiseonika dolazi do raspadanja tih istih planktona na nacin koji bi bio nemoguc u prisustvu kiseonika.


Interesantno :think:


Uostalom sto pitas mene?


Pitam tebe jer si se pojavio u velikom stilu i sa takvom nadmenoscu kao da si ti licno pravio naftu, pa ja ko velim iz prve ruke da se obavestim. :cool:



I sto si dosao na temu ako nemas neko misljenje, osim kakvog su ukusa princez krofne...


Mmda :think: Ulaznica, dakle, za temu je obavezno licno misljenje.

Iskren da budem, blagog pojma nemam kako je nafta nastala, niti mi bilo koji postojeci pokusaj objasnjenja zvuci preterano validno i poverenja vredno, tako da bih se radije uzdrzao od lupetanja glede porekla nafte. :cool:
 
Interesantno :think:





Pitam tebe jer si se pojavio u velikom stilu i sa takvom nadmenoscu kao da si ti licno pravio naftu, pa ja ko velim iz prve ruke da se obavestim. :cool:






Mmda :think: Ulaznica, dakle, za temu je obavezno licno misljenje.

Iskren da budem, blagog pojma nemam kako je nafta nastala, niti mi bilo koji postojeci pokusaj objasnjenja zvuci preterano validno i poverenja vredno, tako da bih se radije uzdrzao od lupetanja glede porekla nafte. :cool:

Pa ja ti kazem ono sto smo uvili, vecinom svi. To sto postoji nekolicina naucnika ili pojedinaca koji tvrde da je nastala od ostataka ljudi nastradalih u nuklearnoj katastrofi, da najstaje u zemlji sama od sebe i ko zna sta jos, nije dokaz da se nista nezna. Svako moze da ima teoriju i da nadje jos par prisalica kako bi je ucinio validnom. To nije dokaz da se nista ne zna. Zna se himisjki sastvam, stomska struktura, boja i miris u zavisnosti od sastva nafte ( tj gde je nastala ), masa, zapremina, tacka gorenja, isparavanja. Zna se da ima 80% ugljenika ( tj ugljovodonika ), kisenika, sumpora... Znaci zna se mnogo o njoj.
Ja mogu da ti prisem o onome sto sam ucio pre vise od 10god al sta to vredi, uvek moze da dodje neko i kaze to su samo predpostavke jer Petar Petrovic kaze da to nije tako. Sta vredi da se natezes.

Pre par godina sam gledao emisiju na ne nekom kanalu gde su otac i sin ( pristalice da je zemlja stara par desetina K godina ) izveli eksperiment dobijanja uglja. Pa su pod odredjenim uslovima ( temperatura, vlaznost, pristisak, kolicina kiseonika, i svega ostalog ) drzali parce drveta dva meseca i rekli eto vidis da je moguce. Svaka cast, naucnici mogu da dobiju dijamante, da stvore zlato ( ok bice radioaktivno al *** )...

Pa kada pises o Princez Krofnama i dajes primer da nemas pojma kako se prave onda to nema smisla. Svaka ( hajde barem 90% ) zena zna kako se prave. Ja npr znam da je sil slican kao i za Krempite, znaci idu jaja, mleko, malo secera i mrvica soli, mislim da se sve to kuva ( sada dal na pari ili na otvorenoj vatri nisam siguran )... Ako zelis da znas, barem u slucaju Princez Krofni je lako, samo procitaj recept...
 
Pa ja ti kazem ono sto smo uvili, vecinom svi. To sto postoji nekolicina naucnika ili pojedinaca koji tvrde da je nastala od ostataka ljudi nastradalih u nuklearnoj katastrofi, da najstaje u zemlji sama od sebe i ko zna sta jos, nije dokaz da se nista nezna. Svako moze da ima teoriju i da nadje jos par prisalica kako bi je ucinio validnom. To nije dokaz da se nista ne zna. Zna se himisjki sastvam, stomska struktura, boja i miris u zavisnosti od sastva nafte ( tj gde je nastala ), masa, zapremina, tacka gorenja, isparavanja. Zna se da ima 80% ugljenika ( tj ugljovodonika ), kisenika, sumpora... Znaci zna se mnogo o njoj.
Ja mogu da ti prisem o onome sto sam ucio pre vise od 10god al sta to vredi, uvek moze da dodje neko i kaze to su samo predpostavke jer Petar Petrovic kaze da to nije tako. Sta vredi da se natezes.


Pa to ti kazem, zna se sve, ali niko ne moze da kaze sa apsolutnom sigurnoscu nastala je iz toga i toga. Jednostavno, previse je ima da bi bila poreklom od zivih organizama, to je neko moje misljenje.
 
Pa to ti kazem, zna se sve, ali niko ne moze da kaze sa apsolutnom sigurnoscu nastala je iz toga i toga. Jednostavno, previse je ima da bi bila poreklom od zivih organizama, to je neko moje misljenje.


Zamisli koliko je milijardi tona sicusnih planktona umrlo kroz milenijume, pogotovo ako se zna da je prvi zivot nastao u morima i okeanima. I jos ako dodas na to da je masa svih planktona veca nego masa svih zivih bica na zemlji :) Tako sam barem cuo na tv, mozda su lupili al sam siguran da im je masa ogromna :)
 
Niko ne zna sigurno od cega je nastala nafta.

Neki tvrde od praistorijskih zivotinja, neki od shkriljaca, a neki bogami kazu da je to ostatak od LJUDI koji su nekada naseljavali Zemlju i nestali u atomskoj katastrofi...

A opet ima i onih koji tvrde da je nafta neorganske prirode....

Jedna tako svakodnevna stvar, a NE ZNA SE STA JE...

Samo PUKE TEORIJE....



Kazi mi nesto vise o tome da je nafta nastala od nas.
 

Back
Top