Nadarenost za programiranje

Da li treba biti nadaren za programiranje?

• Da- moras imati talenat.

glasova: 6 42,9%
  • Ne- svako moze da nauci da programira.

glasova: 8 57,1%

• Ukupno glasova
    14
Poruka
5.973
Sta da mu kazem : Sve ti je loshe, ceo kurs, sranje, ne umes da predajes, zao mi je da mu rusim sneska.

Opcija 2: ja sam glupa,
a ni to ne iskljucujem
Ако нисам нешто погрешно схватио, ти си потпуни почетник у томе, а курс је ипак намијењен онима који некаквог искуства већ имају? Ако је то, онда наравно да све запиње јер се подразумијева да знаш оно што као потпуни почетник нити знаш нити можеш знати док ти то неко не објасни. Ако је то нека „бигинерс” варијанта, види постоји ли и „апсолут бигинерс”. Не зајебавам се, нпр. колико год било просто збрајање до 10, дијете прво мора научити бројеве од 1 до 10, ако подразумијеваш да их зна, а оно их не зна, ето белаја.

Nona2

Ističe se
Poruka
2.516
Ако нисам нешто погрешно схватио, ти си потпуни почетник у томе, а курс је ипак намијењен онима који некаквог искуства већ имају? Ако је то, онда наравно да све запиње јер се подразумијева да знаш оно што као потпуни почетник нити знаш нити можеш знати док ти то неко не објасни. Ако је то нека „бигинерс” варијанта, види постоји ли и „апсолут бигинерс”. Не зајебавам се, нпр. колико год било просто збрајање до 10, дијете прво мора научити бројеве од 1 до 10, ако подразумијеваш да их зна, а оно их не зна, ето белаја.

namenjen je pocetnicima

Poruka
5.973
namenjen je pocetnicima
Онда мијењај тог Индијца. Нисам гледао да ли тих курсева има по нету слободних за скидање/гледање, то ће знати ови који се тиме активно баве, и то би могла бити згодна варијанта за учење.

Poruka
24.908
Nona2, ma nije do tebe ni Indijca, ovaj JS je tesko djubre od programskog jezika, ovo je uzas sta ljudi rade. Ja sam ucio C i python i mucim se da ukapiram nesto sto nema nikakve logike.
Da li je ovo normalno?

Primer:
let x = 6 + 5 + "Rec"; // Rezultat 11Rec
let x = "Rec" + 5 + 6; //Rezultat Rec56

Primer2:
sum = x + y;
console.log("Value of x is: " + x + "Value of y is: " + y + "Sum of numbers is" + sum );
var sum, y = 2, x = 5;

U svakom normalnom jeziku bi ovo bacilo gresku, u JS ovo radi.

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.734
Nona2, ma nije do tebe ni Indijca, ovaj JS je tesko djubre od programskog jezika, ovo je uzas sta ljudi rade. Ja sam ucio C i python i mucim se da ukapiram nesto sto nema nikakve logike.
Da li je ovo normalno?

Primer:

Primer2:
sum = x + y;
console.log("Value of x is: " + x + "Value of y is: " + y + "Sum of numbers is" + sum );
var sum, y = 2, x = 5;

JS bad parts :)
ma jok.

PERL:

use 5.010;
my $x = 6 + 5 + "rec"; # daje 11
say($x);

promeni liniju 2 u:
my $x = 6 + 5 . "rec"; # dobijes potpuno isto kao i u JS

isto vazi za PHP (sa istom modifikacijom).
u JS '+' je malo vise overloadovan

Poruka
24.908
U JS ladno mozes da nazoves varijablu _10 ili $10. :hahaha: Kome je to palo na pamet?
Zamisli ti ovo bude prvi jezik koji naucis. Pa ti ima da se okozis da ispravis sve brljotine koje te je JS naucio. Verujem da je JS kod uzasan za pracenje.
Kad sam video da mozes da dobijes slova i brojeve koristeci ovo !+[ ] umro sam od smeha.

Da, ovo je program u JS. :hahaha:

1_z3BerKUBVV0-_pM818zBKQ.png

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.734
U JS ladno mozes da nazoves varijablu _10 ili $10. :hahaha: Kome je to palo na pamet?
Zamisli ti ovo bude prvi jezik koji naucis. Pa ti ima da se okozis da ispravis sve brljotine koje te je JS naucio. Verujem da je JS kod uzasan za pracenje.
Kad sam video da mozes da dobijes slova i brojeve koristeci ovo !+[ ] umro sam od smeha.

Pogledajte prilog 1208937
"_ime" varijabile dolazi iz C kompajlera kad jezik ne daje mehanizam za skrivanje varijabila a programeru trebaju.
takodje Python to radi u klasama. Po konvenciji _var je 'privatna' variabla
dobar deo jezika koristi _ kao validni znak za variable, neki insistiraju da ne moze na pocetku imena, neki ne.
inace slazem se da je JS grozan za ucenje. Plus, iz istorijskih razloga ne fiksaju ocigledne bagove jer se istorijski kod naslanja na taj 'bagoviti' princip. Jes shebano :) Al sta je tu je, to je. Velika industrija ga odrzava, tako dok ne dobijemo nesto bolje, drndacemo se s ovim. Cesto kazem kako smo mi u kamenom dobu jos uvek.

Poruka
24.908
ne znam za C, ali mislim da u python ne mozes da kucas brojeve i znakove kao ime varijabli na pocetku naziva varijable.
koliko se secam, ne bi smelo da se nesto nazove:
1person = "Pera"
1x = 5
_4 = "stagod"
!konstant = 3.145667

i sl. Ali dozvoljavaju valjda da se nesto nazove:
person1 = "Pera"
x1 = 5
itd.

Msm stvarno, sta bi varijabla $10 ili _5 trebalo da predstavlja? :hahaha1: Zamisli imas 1000 linija koda i neko je bio pametan da tako nazove neku varijablu.
Pa tacno da ga ubijes. :lol: Verujem da niko ne bi znao sta to treba da predstavlja i znaci.

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.734

Pogledajte prilog 1208937
Sto ovog drugog dela tice. Slicna sala je bila skovana za C svojevremeno. Ono, ako otkucas neki tekst koji se sastoji od nasumicnih slova brojeva i interpunkcijskih znakova, C ce nesto da izkompajlira iz toga.

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.734
ne znam za C, ali mislim da u python ne mozes da kucas brojeve i znakove kao ime varijabli na pocetku naziva varijable.
koliko se secam, ne bi smelo da se nesto nazove:
1person = "Pera"
1x = 5
_4 = "stagod"
!konstant = 3.145667

i sl. Ali dozvoljavaju valjda da se nesto nazove:
person1 = "Pera"
x1 = 5
itd.

Msm stvarno, sta bi varijabla $10 ili _5 trebalo da predstavlja? :hahaha1: Zamisli imas 1000 linija koda i neko je bio pametan da tako nazove neku varijablu.
Pa tacno da ga ubijes. :lol: Verujem da niko ne bi znao sta to treba da predstavlja i znaci.
dobro je da postavljas pitanja oko sintakse, tako se uci bolje. Ako budes nastavio tim putem u jos detalja, pocece da ti treba leksicka analiza (gramatike). A tu ima svasta.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.269
Da li je ovo normalno?

Primer:

Primer2:
sum = x + y;
var sum, y = 2, x = 5;

Dinamicki tipovi...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.