Nacisticki simboli na zidovima pravoslavne crkve u Osijeku

MikiEgzekutor

Aktivan član
Poruka
1.675
grafit_crkva2-170411horvat625.jpg


"NEĆEMO ku rve, hašiš i travu, oćemo nizozemsku glavu", grafit je kojeg je nepoznata osoba u noći s 15. na 16. travnja ispisala na pročelju pravoslavne crkve u Ulici Jove Jovanovića Zmaja u Osijeku.

Grafit je dugačak 15-ak metara i ispisan je crnim autolakom. Nepoznati počinitelj svoju je poruku "ilustrirao" i prepoznatljivim fašističkim elementima - nacističkom svastikom i istaknutim slovom "U", koje simbolizira ustaštvo.

Policija traga za nepoznatim počiniteljem.

grafit_crkva-170411.jpg


index.hr


I posle dolaze ovamo i govore nam kako su se odrekli nacisticke i fasisticke istorije, te kako danasnja drzava Hrvatska nema nikakve veze sa nekadasnjom NDH.

No znamo svi su na Antu gledali kao u Boga za vreme NDH, sad je dosao samo neki drugi Ante opet dokazani zlocinac, al njima drzavni heroj, kao nama Milos Obilic ili Karadjordje Petrovic (znam, smesno poredjenje ali tako oni njega gledaju), a tu 'Oluju', taj zlocinacki poduhvat (koji predstavlja najvece etnicko ciscenje na prostoru Evrope) oni slave kao pobedu.

Mozda oni zele da se okane ustasluka (barem po recima njihovim vidim), al nece ustasluk da se okane njih. Cak su se i Nemci odrekli nacizma i fazisma, jedino nam jos dragi susedi nisu.
 

Back
Top