Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

NACIONALNI STROJ-"napolje sa Romima"

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Elita
Banovan
Poruka
15.722
Znaš kako. meni djedovi bili u četnicima. To ti je najbolji istorijski izvor, od onih koji su se borili, plus što mi Kalabić dodje neki rod. Do kraja rata Draža je tražio Ljotića da ga strelja. A djed mi je znao i Djujića i nije ima baš neko mišljenje o njemu. Toliko o tome.

Ne,tvoji su bili u ustashama jer si ti hrvat,opet lazes.

mi južnjaci

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.127
Istorijski izvori potvrdjuju ovo što ja kažem. Nedić i Ljotić su bili saradnici okupatora. Ljotičć je bio antisemita, krvnik koji je ubijao Jevreje i Srbe, kako komuniste tako i četnike. Seti se samo srmti majora Vučka Ignjatovića? Za mene je Ljotić jednak ustašama.
A Draža Mihajlović je bio legalna vojska jer je bio pod komandom Kralja u izbeglišvu. Ljotić je bio pod komandom okupatora, pa ti sad vidi ko je tu dobar, a ko loš.

sa prvim dijelom posta se slažem u potpunosti. sa drugim se ne mogu složit jer je i draža bio saveznik okupatora, činio je zločin nad nesrbima, a i sam kralj ga se zbog toga odrekao.

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.520
sa prvim dijelom posta se slažem u potpunosti. sa drugim se ne mogu složit jer je i draža bio saveznik okupatora, činio je zločin nad nesrbima, a i sam kralj ga se zbog toga odrekao.

Dogodili su se zločini odmazde nad Muslimanima oko Foče, to stoji. A što se tiče ostalog reći ću ti kako je to funkcionisalo. Dodje moj djed u Posavinu i kaže Hrvatima u jednom selu da moraju da mu čuvaju rod. Ako ga ne sačuvaju od ustaša on će doći i poklaće celo selo. I oni luvali i sačuvali, ne jer su to voleli već da ne bi bilo osvete. Surovo, ali nekad stvari tako funkcionišu.

Sergian

Poznat
Poruka
9.430
Istorijski izvori potvrdjuju ovo što ja kažem. Nedić i Ljotić su bili saradnici okupatora. Ljotičć je bio antisemita, krvnik koji je ubijao Jevreje i Srbe, kako komuniste tako i četnike. Seti se samo srmti majora Vučka Ignjatovića? Za mene je Ljotić jednak ustašama. A Draža Mihajlović je bio legalna vojska jer je bio pod komandom Kralja u izbeglišvu. Ljotić je bio pod komandom okupatora, pa ti sad vidi ko je tu dobar, a ko loš.
Лоши су ти "историјски извори".... Са окупатором је сарађивао и Дража, али тек од 1943.године . А Ђујић од самог почетка.
Недићева Српска Државна Стража је била једина легална српска војска у то време (са добровољцима - СДК), и они су добро схватали ту ситуацију: да комунисти вребају да искористе ратно стање ради своје револуције!
И зато су свуда таманили ту комунистичку и бандитску гамад!

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.