mladjo82
Primećen član
- Poruka
- 847
Да ли је на подручју бивше Југославије поново на помолу окрутни национализам (под плаштом клерофашизма) и етничка натрпељивост?
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Nije ni nestajalo. Skrivajući se iza nacije, balkanska plemena i njihove vođe proturaju svoje prljave ideje.
Nije ni nestajalo. Skrivajući se iza nacije, balkanska plemena i njihove vođe proturaju svoje prljave ideje.
Да ли је на подручју бивше Југославије поново на помолу окрутни национализам (под плаштом клерофашизма) и етничка натрпељивост?
Nacionalizam ovde više nije toliko usko vezan sa šovinizmom kao u vreme ratova , već više predstavlja nesnalaženje balkanske kvazidesnice u savremenom svetu i nedostatak bilo kakve razumne ekonomske ideje i programa za konkretno poboljšanje života gradjana , nešto slično kao što kvazilevica koristi liberalizam , mondijalizam i "Eu vrednosti" , a i jedno i drugo je prazna ljuštura bez sadržine i koristi .
Mislim da nije. U vreme cvetanja ljudskih "prava i sloboda" svako ima dobar zaklon za svoje postupke.Шта мислиш на који начин доћи крају томе...да ли је могуће искоријенити ту појаву?
Šta nije? Gde je razlika? Ljudi ne drže više puške u rukama, ok... Još neka razlika?Nacionalizam ovde više nije toliko usko vezan sa šovinizmom kao u vreme ratova ,
Ne znam, mogo bi narod malo sad da se privati posla umesto toga. Doduse, malo vise netrpeljivosti prema nasoj 'vladajucoj politickoj eliti' ne bi bilo naodmet.
Свједоци смо ових дана, а рекао бих и задњих 15 година, понављање слике с почетка деведесетих, гдје емоције а не здрав разум претежу и намећу се као једино реционално средство за рјешавање проблема свакодневнице.
Mislim da nije. U vreme cvetanja ljudskih "prava i sloboda" svako ima dobar zaklon za svoje postupke.
Haha, devedesete ce se ponoviti samo ako zapadni bogovi odluce da se ponove. Oni su ratove izazvali i mogu to uraditi opet. Ali nece jer su od nas napravili upravo to sto su i hteli. Ta prica je gotova za sada.
Decace ti pravis neko istrazivanje ili se trudis da vodis debatu? Nacionalizam na ovim prostorima nikada nije nestajao, samo je modifikovan kroz desetine godina kako bi se priblizio sirokim masama nedovoljno pismenih ljudi... Na tu kartu je politika uvek igrala i igrace i dalje... slusaj radio Fokus ili idi na forum.hr pa ce ti sve biti jasno...
Да ли је на подручју бивше Југославије поново на помолу окрутни национализам (под плаштом клерофашизма) и етничка натрпељивост?
Sto se tice nacionaliznma,...on je dobar i pozitivan i ne treba ga mesati sa netrpeljivoscu prema drugima.
Nacionalizam je voleti svoj narod i svoju zemlju i biti uz nju kad je tesko.
Kod svakog naroda (osim sroskog) bila izrazena zelja da stvore svoju drzavu, sto su i uradili.
Posledji su to uradili crnogorci referendumom. Srbija je postala samostalna voljom crnogoraca.
Sad kad nema vise SFRJ, SRJ, SCG i drugih vestackih tvorevina strasti se smiruju, jos pomalo se zatalasaju mase kad stigne neka presuda iz haga.
Generalno gledano ima mnogo manje netrpeljivosti.
Sto se tice nacionaliznma,...on je dobar i pozitivan i ne treba ga mesati sa netrpeljivoscu prema drugima.
Nacionalizam je voleti svoj narod i svoju zemlju i biti uz nju kad je tesko.

Jel ti to ozbiljno?![]()
Здраво Картман,
нисам баш добро схватио, ти када говориш о национализму мислиш на патриотизам или сам ја то лоше протумачио?
Твој опис национализма више личи на патриотизам.
Наравно, када су ствари у нормалним дозама све је ок, проблем настаје тамо гдје исте измакну контроли.
Jel ti to ozbiljno?![]()
Postoje razlicite vrste nacionalizma. Mi idemo iz krajnosti u krajnost.
Kod nas je nacionalizam poprimio krajnje negativan kontest. I uz nacionalistu se lepi etiketa mrzitelja i nekog ko zeli da pobije sve ostale narode. Sto naravno nije istina. Osim ako ne govorimo o ekstremnim slucajevima.
Ali opet takve extreme bi radije nazvao sovinistima, nacistima, fasistima,.......... pre nego nacionalistima.
Ali da ispostujemo evropsku definicuju nacionalizma i da kazemo da su samo patriote OK.
Šta nije? Gde je razlika? Ljudi ne drže više puške u rukama, ok... Još neka razlika?
