Naći užitak i smirenje u HOBIJU

Poli46

Stara legenda
Poruka
84.110
Ovih meseci nažalost ne mogu da se bavim stvaralačkm
radom...ali vi ste sigurno puni ideja ....
Počeću najnovijim radovima moje kćerke,..
Ona radi nakit...evo nekoliko..
IMG_20220927_203250.jpg

IMG_20220927_204023.jpg
 
Meni je hobi, šivenje, ono čemu jedva čekam da dođem kad završim sa poslom... koji mi je jednom bio isto tako divan., ali sad... je manje divan.
Volim i svoj posao, ali to da štrickam i isprobavam krojeve iz neke davno zaboravljene dekade, da otkrivam kako je matematika :rida: važna....
OMG... šivenje će me naterati da obnovim neke totalno neinteresantne lekcije sa časova matematike, jaaaao, depresija, ali me sad totalno zanimaju! Ako oduzmeš ovde dva centimetra, negde moraš i da ih dodaš!
 
Nadam se na ćete nam pokazati svoje radove :zag:
O Bože. Da si me bar to pitala pre dvajst i kusur godina, kad sam skupljala kamenčiće posebne lepote i lepila ih po kutijama da napravim nešto slično sanducima za odlaganje, ili kad sam stavljala suho cveće u prazne boce ili... Sad si me depresirala, jer sam se podsetila koliko sam volje i kreativnosti imala dok me život nije napravio ciničnom.
 
Opa!
Šta imaš tu?
Šta imaš sve?
Ispiši.
Čekaj da mi prođe ovaj mrtvi ban.
(Starks platićeš mi za ovo)
Nema veze ispiši.
I cene.
Nemoj sad da ubijaš ko oni u Maxiju. :D
Ovo je isključivo za vlastitu razodnodu, uživam u ovome u cijelom procesu rekla bi moje male proizvodnje.

Od branja i sušenja cvijetova do gotovih finalnih proizvoda.
Na slici ima ulje ruže, moj definitivno broj jedan.
Zatim kanorinovo ulje, mislim da svi znate ili ste bar čuli za njega. Ulje lipe, fino umiruje kožu.
Nevenova mast, zatim melem u ovim malenim posudicama.
Lavandino ulje, ružmarin, neven, orah..
Sa svim tim uljima se igram još i pčelinjim voskom, puterom, bijelim voskom, E vitaminom, kokosovim uljem.
Kombiniram kako mi paše, uglavnom godinu dana više ne koristim ništa osim šampona za kosu, ostalo sve samo svojih ruku djelo. Zadovoljne su i moje prijateljice i imam dobru podlogu ako bi baš htjela krenuti ozbiljno se baviti time. No uz moj posao je ovo trenutak opuštanja pa koliko uspijem.
Baš mi je ovaj hobi dobro došao, još više što tokom cijele godine ima posla sa time.
Opusta, smiruje i miriše, a koža uživa, ima li ljepše:)
 
Ovo je isključivo za vlastitu razodnodu, uživam u ovome u cijelom procesu rekla bi moje male proizvodnje.

Od branja i sušenja cvijetova do gotovih finalnih proizvoda.
Na slici ima ulje ruže, moj definitivno broj jedan.
Zatim kanorinovo ulje, mislim da svi znate ili ste bar čuli za njega. Ulje lipe, fino umiruje kožu.
Nevenova mast, zatim melem u ovim malenim posudicama.
Lavandino ulje, ružmarin, neven, orah..
Sa svim tim uljima se igram još i pčelinjim voskom, puterom, bijelim voskom, E vitaminom, kokosovim uljem.
Kombiniram kako mi paše, uglavnom godinu dana više ne koristim ništa osim šampona za kosu, ostalo sve samo svojih ruku djelo. Zadovoljne su i moje prijateljice i imam dobru podlogu ako bi baš htjela krenuti ozbiljno se baviti time. No uz moj posao je ovo trenutak opuštanja pa koliko uspijem.
Baš mi je ovaj hobi dobro došao, još više što tokom cijele godine ima posla sa time.
Opusta, smiruje i miriše, a koža uživa, ima li ljepše:)
Mislim da je to jedan od najlepših hobija...svakako.Volela bih
da sam ti negde u blizini. :zag:
 
O Bože. Da si me bar to pitala pre dvajst i kusur godina, kad sam skupljala kamenčiće posebne lepote i lepila ih po kutijama da napravim nešto slično sanducima za odlaganje, ili kad sam stavljala suho cveće u prazne boce ili... Sad si me depresirala, jer sam se podsetila koliko sam volje i kreativnosti imala dok me život nije napravio ciničnom.
Pa sad je pravo vreme za hobi.Pretraži bakine kofere,skupi šta te inspiriše..
pretraži šupe i tavane..i eto zanimacije.
 

Back
Top