Na Svetom Stefanu ruše crkvu s policijom

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
Na Svetom Stefanu je i ministar turizma Predrag Nenezić koji je novinarima saopštio da će nelegalno sagrađeni deo crkve biti srušen.

Investitor obnove grada hotela, firma "Adriatic properties" je ranije obavestio policiju da nepoznate osobe ulaze na njihov posed nakon čega je usledila reakcija ministarstva.

Početkom nedelje bilo je dogovoreno da obnova crkve Aleksandra Nevskog iz 15. veka bude obustavljena do dobijanja potrebnih dozvola, saopšteno je danas iz crnogorskog ministarstva turizma.

Obnovu hrama, po projektu koji je podržala Mitropolija crnogorsko-primorska, u subotu je počelo nekoliko meštana.

Crkva posvećena rođenju bogorodice je preimenovana 1937. godine u crkvu Aleksandra Nevskog, na molbu kraljice Marije Karađorđević.

Crkva Aleksandra Nevskog srušena je pre pola veka, zbog gradnje kockarnice i terase restorana elitnog hotela. Otkopana je pre dve godine tokom rekonstrukcije "grada-hotela" nakon čega su meštani odlučili da je obnove i u njoj vrše versku službu.

Zavod za zaštitu spomenika kulture ranije je saopštio da bi ostaci crkve trebalo da budu arheološka iskopina i konzervirao je ostatke hrama.

Spor oko crkve je jedan od razloga kašnjenja rekonstrukcije grada hotela Sveti Stefan koji je zatvoren za turiste od 2006. godine.

Crnogorska televizija je ovaj slučaj tretirala kao obnovu crkve Karađorevića i još jedan pokušaj nastavka velikosrpske i okupatorske hegemonije.
...................
.......................
Ах Црногорци....
Важнија им коцкарница од Српске цркве...
:per: :per: :per:
 
Poslednja izmena:
Na Svetom Stefanu je i ministar turizma Predrag Nenezić koji je novinarima saopštio da će nelegalno sagrađeni deo crkve biti srušen.

Investitor obnove grada hotela, firma "Adriatic properties" je ranije obavestio policiju da nepoznate osobe ulaze na njihov posed nakon čega je usledila reakcija ministarstva.

Početkom nedelje bilo je dogovoreno da obnova crkve Aleksandra Nevskog iz 15. veka bude obustavljena do dobijanja potrebnih dozvola, saopšteno je danas iz crnogorskog ministarstva turizma.

Obnovu hrama, po projektu koji je podržala Mitropolija crnogorsko-primorska, u subotu je počelo nekoliko meštana.

Crkva posvećena rođenju bogorodice je preimenovana 1937. godine u crkvu Aleksandra Nevskog, na molbu kraljice Marije Karađorđević.

Crkva Aleksandra Nevskog srušena je pre pola veka, zbog gradnje kockarnice i terase restorana elitnog hotela. Otkopana je pre dve godine tokom rekonstrukcije "grada-hotela" nakon čega su meštani odlučili da je obnove i u njoj vrše versku službu.

Zavod za zaštitu spomenika kulture ranije je saopštio da bi ostaci crkve trebalo da budu arheološka iskopina i konzervirao je ostatke hrama.

Spor oko crkve je jedan od razloga kašnjenja rekonstrukcije grada hotela Sveti Stefan koji je zatvoren za turiste od 2006. godine.

Crnogorska televizija je ovaj slučaj tretirala kao obnovu crkve Karađorevića i još jedan pokušaj nastavka velikosrpske i okupatorske hegemonije.
[SIZE="3"...................
.......................
Ах Црногорци....
Важнија ом коцкарница од Српске цркве...[/SIZE]
:per: :per: :per:

Шта је ту чудно? Милови ђед-црногорци су "бранитељи" Црне Горе,као хрвати и они у свему виде великосрпску четничку агресију! Они су сад Милово "пућанство" и племе,ускоро ће се закатоличити и постати прави хрвати-усташоиди! То је данас у моди тамо!
 
Шта је ту чудно? Милови ђед-црногорци су "бранитељи" Црне Горе,као хрвати и они у свему виде великосрпску четничку агресију! Они су сад Милово "пућанство" и племе,ускоро ће се закатоличити и постати прави хрвати-усташоиди! То је данас у моди тамо!

Баш тако...... исто мислим, па да не понављам........
 
btw, de je sad vlast drzhave srbije da reaguje i ne dopusti rushenje objekata koji dokazuju neke stvari u crnoj gori, ko je ko i otkada je tamo, a ne da nam brozovci prichaju svoje glupe priche i veshtachki stvaraju nacije bez proshlosti

A šta, sad to što se našla grupa idiota da doziđuje crkvu govori neke stvari u Crnoj Gori, ko je ko i otkada je tamo? Ne, to samo govori da imamo neuke divljake koji ne poštuju zakon... Te mahnite popove treba sve na granicu, pa nogom u guzicu što dalje može, da više nikad ne uđu na teritoriju Crne Gore... Isto i sa tim idiotima koji grade nelegalno i prave "živi zid"
 
A šta, sad to što se našla grupa idiota da doziđuje crkvu govori neke stvari u Crnoj Gori, ko je ko i otkada je tamo? Ne, to samo govori da imamo neuke divljake koji ne poštuju zakon... Te mahnite popove treba sve na granicu, pa nogom u guzicu što dalje može, da više nikad ne uđu na teritoriju Crne Gore... Isto i sa tim idiotima koji grade nelegalno i prave "živi zid"

То је фашизам што ти заговараш!
 
A šta, sad to što se našla grupa idiota da doziđuje crkvu govori neke stvari u Crnoj Gori, ko je ko i otkada je tamo? Ne, to samo govori da imamo neuke divljake koji ne poštuju zakon... Te mahnite popove treba sve na granicu, pa nogom u guzicu što dalje može, da više nikad ne uđu na teritoriju Crne Gore... Isto i sa tim idiotima koji grade nelegalno i prave "živi zid"

Koje popove?
 
A šta, sad to što se našla grupa idiota da doziđuje crkvu govori neke stvari u Crnoj Gori, ko je ko i otkada je tamo? Ne, to samo govori da imamo neuke divljake koji ne poštuju zakon... Te mahnite popove treba sve na granicu, pa nogom u guzicu što dalje može, da više nikad ne uđu na teritoriju Crne Gore... Isto i sa tim idiotima koji grade nelegalno i prave "živi zid"

А шта је то легално у Црној Гори :think:
 

Back
Top