Na svaka 2 sata Brufen/ Diklofenak zbog glavobolje

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
Dešava mi se često.
Juče ceo dan.
Na svakih 2 sata Brufen od 600mg i "Diklofenak ili Diklofen od 100mg.

Jedino tako mogu da "preživim dan".

Probala sam i druge tablete- ništa ne pomaže.
Inače često me boli glava, a konkretno pitanje je da li ima neko ovakvo iskustvo sa celodnevnom glavoboljom gde ne pomaže ništa sem ovako na svaka 2 sata čisto da mi glava ne eksplodira?
P.S. teme mi je vrelo
Pomaže (baš dosta pomaže) ako stavim hladan peškir i nekako "rashladim" glavu...
 
Dešava mi se često.
Juče ceo dan.
Na svakih 2 sata Brufen od 600mg i "Diklofenak ili Diklofen od 100mg.

Jedino tako mogu da "preživim dan".

Probala sam i druge tablete- ništa ne pomaže.
Inače često me boli glava, a konkretno pitanje je da li ima neko ovakvo iskustvo sa celodnevnom glavoboljom gde ne pomaže ništa sem ovako na svaka 2 sata čisto da mi glava ne eksplodira?
P.S. teme mi je vrelo
Pomaže (baš dosta pomaže) ako stavim hladan peškir i nekako "rashladim" glavu...
Korona.
 
  • Haha
Reactions: DUH
Ma ne, to mi se dešava u poslednjih 10 godina, samo nisam postavljala temu jer glavobolje nisu bile tako učestale.
Salim se, moze biti mnogo stvari. Evo sta je najverovatnije. Problem u kicmi (neki pesljen ili nerv i to se resava kod kiroprakticara), problem sa crevima (ako neredovno odlazis u wc), problem sa ishranom (ako jedes dosta mesine i preradjenih proizvoda), itd. Eto Aleks pa ti vidi 😃
 
@daco9633
Da izbacim kafu?
Obično kažu obrnuto, da popijem kafu kad me boli glava.
Mada mi to nikad nije pomoglo.
To kazu ljudi koji ne znaju. Kafa je jako stetna, ona ti digne vestacki pritisak i posle se on sroza ubrzo. A i stvara zavisnost. Izbacis je, na pocetku ce malo da te boli glava i bices umorna ali posle par nedelja se telo oporavi.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Ima ovo logike.
Itekako. Post postoji iz tog razloga. Nisam posan, ali bih voleo da jesam...

Jedem ko orao..Sta mi daju ili ulovim... Isto izbaci ili barem minimiziraj otrove koje unosiš koliko možeš.

Možda probaj i sa biljnim preparatim, čajevima i tinkturama, i proveri ostatak nervnog sistema, svuda po telu je. Nema gde nema nerva ili ti živca.
Mozak, nadji hobi i balans, Um se igra previse sa stresom, veruj znam sta bih voleo da ne znam. Ali moraš znati da bi razumeo.

Drž se sestrice sa krstarice. Kriza je tek začeta.

pS
Nikad kafu nisam pio, svega nekoliko u celom životu a kažu da sam 1984to... I nikad glavobolju nisam imao. Mada, hvala Svevišnjem, nisam žensko.
 
kod zena glavobolja tipa migrenoznih glavobolja moze da bude uzrokovana oscilacijom estrogena koji je utice na vazokonstrikciju i dilataciju kranijalnih krvnih sudova
i tu nema neke pomoci, osim da cekas klimaks i odmoris dusu
ja bih pokusala sa bioenergetskim tretmanima i sacuvala zeludac i bubrege od tolikih analgetika
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
kod zena glavobolja tipa migrenoznih glavobolja moze da bude uzrokovana oscilacijom estrogena koji je utice na vazokonstrikciju i dilataciju kranijalnih krvnih sudova
i tu nema neke pomoci, osim da cekas klimaks i odmoris dusu
ja bih pokusala sa bioenergetskim tretmanima i sacuvala zeludac i bubrege od tolikih analgetika
Pa ja sam joj preporucio biljnu formulu 'Zenska formula' koja je najbolja sto se tice zenskih hormona. I slazem se da izbegava lekove ali i da izbegava bioenergiju, jogu, meditaciju, i slicne stvari
 
Pa ima jer sam ja to istrazivao. Takodje bi trebala da izbacis skroz kafu, cigare, gazirane sokove, da biras ribu pre ostalog mesa, vise integralnih zitarica, povrca, voca i orasastih plodova. Kod tebe moze pomoci i tinktura Zenska Formula i Nervi 1, ima na guglu da se nadje. Eto valjda sam ti pomoga Aleks
Sada si i istrazivac , doktor , nutricionista ... wtf is wrong with you ?
 
Mada, hvala Svevišnjem, nisam žensko.
To bi moglo da objasni 80-90% razloga zašto žene boli glava.
Prvo imamo onu "običnu" migrenu 2 dana pred menzis.
Drugo je stres, što si pomenuo. Nekad mi se glava "usija" od konstantnog "zezanja". Kako kad.
Nekad sve kuliram, a nekad na jednu rečenicu u šali koja se redovno dobacuje ženama dobijem napad glavobolje.
 
kod zena glavobolja tipa migrenoznih glavobolja moze da bude uzrokovana oscilacijom estrogena koji je utice na vazokonstrikciju i dilataciju kranijalnih krvnih sudova
i tu nema neke pomoci, osim da cekas klimaks i odmoris dusu
ja bih pokusala sa bioenergetskim tretmanima i sacuvala zeludac i bubrege od tolikih analgetika
To su mi rekle mnoge doktorke.
Ženski pol ima migrene u pubertetu, migrene u produktivnom periodu s tim što "glava boli pre nego dođe i kad prođe"
I ja jedva čekam da budem baba.
Da odmorim dušu kako kažeš, ne mogu više da budem žena, "živote teško ovo ****.te"
Imam 44.
 
To bi moglo da objasni 80-90% razloga zašto žene boli glava.
Prvo imamo onu "običnu" migrenu 2 dana pred menzis.
Drugo je stres, što si pomenuo. Nekad mi se glava "usija" od konstantnog "zezanja". Kako kad.
Nekad sve kuliram, a nekad na jednu rečenicu u šali koja se redovno dobacuje ženama dobijem napad glavobolje.
bioenergetski tretman sam ti preporucila bas zbog tog simptoma usijane glave jer se to desava kad se poremeti rad cakri..po simptomima rekla bih da su tvoje preenergizovane i treba da se ociste i izbalansiraju
 
  • Podržavam
Reactions: DUH

Back
Top