Quantcast

Na svaka 2 sata Brufen/ Diklofenak zbog glavobolje

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
13.504
Pij to sta ti odgovara,jer ti organizam prihvata to.Da imas problema sa diklofenakom,osetila bi jako peckanje pri mokrenju i to bi bio znak da bubrezi ne mogu da ga prerade.Licno pijem Diklofenak Duo uz Trodon od 50mg vise od 15 godina,a nemam tih problema.Akokojim slucajem imas neke tgobe,onda uvece obavezno popi caj od Sipurka,Nane,ili kamilice i to ce pomoci bubrezima da preradi te lekove.I kada pijes i Brufen i Diklofena,pij vise vode,jer takvi lekovi zahtevaju vise tecnosti i brze pocnu da deluju,jer se bolje se razloze

• Podržavam
Reactions: DUH

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
13.504
Niko mi nije odgovorio za ono gde sam napisala da mi pomaže led na teme. Teme mi je vrelo kad imam te glavobolje.
To je dobro da bilo sta pomaze.I za slepocnice,a i za strane kada boli glava,ne bi bilo lose da vezes nesto natopljenom hladnom vodom i da pritegnes malo jace,pa kada se ugreje,ponovo.sami nemoj izlaziti ni na terasu ni na prozor u tim momentima.

• Podržavam

DUH

Iskusan
Poruka
5.873
To je dobro da bilo sta pomaze.I za slepocnice,a i za strane kada boli glava,ne bi bilo lose da vezes nesto natopljenom hladnom vodom i da pritegnes malo jace,pa kada se ugreje,ponovo.sami nemoj izlaziti ni na terasu ni na prozor u tim momentima.
To mi je kako da kažem "dozvoljeno", hladan peškir na primer.
Inače ovi moji ukućani kad vide led, otimaju. Čak su mi u bolnici neke sestre rekle da to ne radim.
Konačno neko da kapira da hladno pomaže, znači i tebi?
P.S. bila je nekad mast "Tigrova mast", sećam se, to mi je nekako davalo osećaj "hlađenja".

Hvala puno, idem da odmorim oči, glava me nekad zaboli od previše "buljenja u ekran"

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
13.504
To mi je kako da kažem "dozvoljeno", hladan peškir na primer.
Inače ovi moji ukućani kad vide led, otimaju. Čak su mi u bolnici neke sestre rekle da to ne radim.
Konačno neko da kapira da hladno pomaže, znači i tebi?
P.S. bila je nekad mast "Tigrova mast", sećam se, to mi je nekako davalo osećaj "hlađenja".

Hvala puno, idem da odmorim oči, glava me nekad zaboli od previše "buljenja u ekran"
Kad god te zaboli glava,uvek gledaj da stavis tu krpu oko glave i stavi peskir na jastuk i lezi,jer se tada i oci smire,a znam da i pomeranje ociju hoce da poveca bol u glavi.nemoj da lezis otvorenih ociju vec obavezno zatvor,pa ako zaspis jos bolje,ako ne odmorices se od bolova.

• Podržavam

georgejune

Starosedelac
Poruka
162.961
Dešava mi se često.
Juče ceo dan.
Na svakih 2 sata Brufen od 600mg i "Diklofenak ili Diklofen od 100mg.

Jedino tako mogu da "preživim dan".

Probala sam i druge tablete- ništa ne pomaže.
Inače često me boli glava, a konkretno pitanje je da li ima neko ovakvo iskustvo sa celodnevnom glavoboljom gde ne pomaže ništa sem ovako na svaka 2 sata čisto da mi glava ne eksplodira?
P.S. teme mi je vrelo
Pomaže (baš dosta pomaže) ako stavim hladan peškir i nekako "rashladim" glavu...
Ne moze nista da se pije nonstop i da pomaze,na cafetinu pise koje su posledice ,ne mogu nepismenoj kevi da dokazem

Rayela

Legenda
Poruka
63.227
Ja iskreno se ne usudjujem sa ledom na potiljku,ali ponekad sebi izmasiram glavu i potiljak,meni su rekli da rashladjujem podlaktice
A sto se ne bi stavljao led na teme?
Ako se stavlja na glavu, na ledja, na koleno, zasto ne i na teme?
Batalite ljudi te uzasne kolicine lekova, upropasticete jetru, bubrege, a glavobolja ce ostati.

DUH

Iskusan
Poruka
5.873
A sto se ne bi stavljao led na teme?
Ako se stavlja na glavu, na ledja, na koleno, zasto ne i na teme?
Batalite ljudi te uzasne kolicine lekova, upropasticete jetru, bubrege, a glavobolja ce ostati.
To i ja pitam, pa neću dobiti zapaljenje mozga...
Najgore što su i medicinski radnici u fazonu "Osuši kosu fenom!" A kamoli led na glavu.
"Ti si to videla u američkim filmovima".
Mislim, i jesam videla u američkim filmovima, ali pomaže.

doktorka

Primećen član
Moderator
Poruka
647
Jednom u srednjoj školi bolela me glava skoro svaki dan par meseci.
Na kraju mi je doktorka opšte prakse prepisala tablete vitamina C i uspelo je.
Međutim, sada mi to više ne pomaže, intenzitet bukvalno svih bolova se pojačao.
Za menstruacije koristim Diklofenak injekcije, ako nekim čudom 1 mesec prođe bez injekcija, to je čudo.
Izgleda da imam glavobolje koje su nekako povezane sa ciklusom, a i glavobolje "druge vrste", skoro stalno me boli glava, niko ništa nije "našao".
Treba da odeš onda kod neurologa. Postoje terapije za migrenozne glavobolje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.