Quantcast

Na svaka 2 sata Brufen/ Diklofenak zbog glavobolje

DUH

Iskusan
Poruka
5.886
Jolemisa, bila sam i to.
Ne znam šta nisam uradila. Izgleda ipak da je do hormona, odnosno "sve žene boli glava", a naročito sad kad nisam ni baba ni devojka, čini mi se da su glavobolje sve jače sa godinama.
I menstruacija je užas. Trpim bolove preko injekcije.
Zato sam rekla da jedva čekam da postanem baba, i to sam pitala kad sam skoro išla kod specijaliste za nuklearnu medicinu zbog nekih cista u dojkama, on mi je dao za početak "Femisan A" i rekao da je manje više normalno za moje godine sve što mi se dešava.
E jbg ako je ovo "normalno"...imam 44
A ciklus može da potraje i do 52.
Ne smem ni da zamislim šta će biti za recimo 3 godine, ovo ne misli prestajati, koliko ja vidim.
:(

4thman

Aktivan član
Poruka
1.251
Da ronim.
Kad sam bila mala nisam zelela uopste na povrsinu 😂
Nisam ni sad mnogo drugacija, mada sada osecam i obracam paznju na neke stvari na koje nisam kao dete, npr u vodi nema tezine, nema gravitacije i taj neverovatni osecaj slobode.
Eh nemaš akvarijum dovoljno velik u kuci, stanu.
Gde ronis, samo na moru ili ima jos negde da si ronila?
Kakva su jezera? Danas prokomentarisao nekom liku fotku sa jezerom, i rekao da cuti i sedne ako nije ronio. Otkrih nedavno scuba diving, pre sam samo snorkelovao, jedva čekam slobodu i da ronim isto. Scuba sto sam radio je samo osnovno plitko. Snorkelovao sam na mnogim mestima.

Odavno tvrdim da žene nisu ljudi, nego nadljudi ili super ljudi. Radjaju ljude, podnose bolove koje muska jedinka ne može ni da zamisli, ali su i domen dame.
No, i babe vrede, koliko i devojke, sve svoje na svome. Žene odnosno majke su posebna vrsta ljudi.

• Voli
Reactions: DUH
Poruka
9.172
Teško.

1. oko protoka, da nema nešto u vratu, ja sam davno bio snimao neku "eletriku" na vratu (iako sam imao drugačije i blaže simptome).

2. za eventualno uklještenje, kiropraktika (ali kod ozbiljnijih, ne šarlatana)

3. od alternative, možda i refleskoterapija (tabani). Nekad daje spektakularne rezultate, nekad nikakve.

4. akupunktura

Bioenergija- rijetko, sumnjam.

Možda provjeriti alergije na nešto specifično, pogledati tip prehrane (neke se glavobolje olakšavaju promjenom prehrane).

Samopomoć- automasaža glave tipa do-in; također nešto na liniji autogenog treninga.

• Podržavam

Enina

Veoma poznat
Poruka
12.183
Dešava mi se često.
Juče ceo dan.
Na svakih 2 sata Brufen od 600mg i "Diklofenak ili Diklofen od 100mg.

Jedino tako mogu da "preživim dan".

Probala sam i druge tablete- ništa ne pomaže.
Inače često me boli glava, a konkretno pitanje je da li ima neko ovakvo iskustvo sa celodnevnom glavoboljom gde ne pomaže ništa sem ovako na svaka 2 sata čisto da mi glava ne eksplodira?
P.S. teme mi je vrelo
Pomaže (baš dosta pomaže) ako stavim hladan peškir i nekako "rashladim" glavu...
Ja sam cula od doktora ovo:napraviti limunadu i sto vise secera i popiti.To ti je migrena u tebe.

• Podržavam

DUH

Iskusan
Poruka
5.886
Kad imam glavobolju pijem gorku kafu u koju iscedim limunov sok , bzv , ali pomaze.
Tad izbegavam slatkise i sve cokoladno . Jesi probala caj od maticnjaka.
Nisu to takvi bolovi, znam šta pričaš, to pomaže ako te boli na lestvici od 1-10 negde 3
Mene razvaljuje
I menzis (a to je povezano, i sve mi je gore)
Probala sam sve te alternative, kad meni Brufen od 600mg PLUS Diklofenak od 100mg samo ublaže da mogu funkcionisati, zamisli...

Poruka
9.172
Ne podnosim vutru, isparanoišem jbg
Hmmm...

Glavobolje su teška stvar.

Ima više kategorija, iako se preklapaju:

1) anatomsko-fiziološke (uklještenje živca, loše držanje tijela i glave- terapija često alternativna kao Alexanderova tehnika, zatim nešto oko cirkulacije u krvožilnom sistemu vrata, pa alergijske, pa oko bioloških procesa (češće žene), pa zbog slabije dioptrije ili sl. oftalmološke, pa kao posljedica traume glave, pa znak hipertonije, pa tumor, pa osjetljivost na duhan i sl (kao vid alergija), ..)

2) fiziološko-psihološke (i previše ih je)

3) uglavnom psihološke (stres, trauma iz djetinjstva koja se aktivira kod nekih slučajeva,..)

4) nepoznato

Osim terapije analgeticima, nakon svih pretraga, ako se naprave- ostaje alternativa (čajevi, masaže i samomasaže, aromaterapija, eventualno hipno- i/ili psihoterapija..

Valja uzeti u obzir da je dosta tog neobjašnjivo. Ja imam Samsonov sindom, tj. neku tenziju u glavi kad se normalno ošišam (imam pravu lavlju grivu). Terapija je ispala ta da u dogovoru s frizerkom ona mi samo malo skrati kosu, jer da iole normalnije ošiša, imao bih tenzijsku glavobolju bar 15-30 dana poslije.

Dakle, eksperimentiranjem naći što je najbolje i ne ostati samo na analgeticima...

• Podržavam

DUH

Iskusan
Poruka
5.886
Hmmm...

Glavobolje su teška stvar.

Ima više kategorija, iako se preklapaju:

1) anatomsko-fiziološke (uklještenje živca, loše držanje tijela i glave- terapija često alternativna kao Alexanderova tehnika, zatim nešto oko cirkulacije u krvožilnom sistemu vrata, pa alergijske, pa oko bioloških procesa (češće žene), pa zbog slabije dioptrije ili sl. oftalmološke, pa kao posljedica traume glave, pa znak hipertonije, pa tumor, pa osjetljivost na duhan i sl (kao vid alergija), ..)

2) fiziološko-psihološke (i previše ih je)

3) uglavnom psihološke (stres, trauma iz djetinjstva koja se aktivira kod nekih slučajeva,..)

4) nepoznato

Osim terapije analgeticima, nakon svih pretraga, ako se naprave- ostaje alternativa (čajevi, masaže i samomasaže, aromaterapija, eventualno hipno- i/ili psihoterapija..

Valja uzeti u obzir da je dosta tog neobjašnjivo. Ja imam Samsonov sindom, tj. neku tenziju u glavi kad se normalno ošišam (imam pravu lavlju grivu). Terapija je ispala ta da u dogovoru s frizerkom ona mi samo malo skrati kosu, jer da iole normalnije ošiša, imao bih tenzijsku glavobolju bar 15-30 dana poslije.

Dakle, eksperimentiranjem naći što je najbolje i ne ostati samo na analgeticima...
Ajooooooooooooj!
Samo to ću reći...(pronašla sam se u većini slučajeva koje si naveo, a da ne pominjem ono pod 4) nepoznato....

A to što ti imaš nisam nikad pre čula. Nadam se da te tvoja Dalila neće terati da se šišaš. Sad ću da izguglam Samsonov sindrom.
Hvala na postu.

DUH

Iskusan
Poruka
5.886
Limunadu 1-2 dnevno. Kiselina oštećuje gleđ zuba.
Stavi malo sode-bikarbone u limunadu, bolja je resorpcija vitamina C.
A možeš i da piješ suplement. 1g dnevno. NIje svemoćan ali nekim ljudima pomaže.
Jednom u srednjoj školi bolela me glava skoro svaki dan par meseci.
Na kraju mi je doktorka opšte prakse prepisala tablete vitamina C i uspelo je.
Međutim, sada mi to više ne pomaže, intenzitet bukvalno svih bolova se pojačao.
Za menstruacije koristim Diklofenak injekcije, ako nekim čudom 1 mesec prođe bez injekcija, to je čudo.
Izgleda da imam glavobolje koje su nekako povezane sa ciklusom, a i glavobolje "druge vrste", skoro stalno me boli glava, niko ništa nije "našao".

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
13.051
Za menstruacije koristim Diklofenak injekcije, ako nekim čudom 1 mesec prođe bez injekcija, to je čudo.
Izgleda da imam glavobolje koje su nekako povezane sa ciklusom, a i glavobolje "druge vrste", skoro stalno me boli glava, niko ništa nije "našao".
Ne zna jesili probala Cafetin Menstrual tablete.Moje cerke su imale problema u ciklusu i jake bolove i stomaka i glave.Kada su pocele to da piju,bilo im je lakse.

• Podržavam

JELENA ANELEJ

Početnik
Poruka
13
Ja tako zivim godinama,nekad mi pomogne dijazepam od 1,5....nekad ne...naucila sam vec koji scenario mi sledi kada me boli leva polovina glave,koji kada je desna, a i onaj najgori kada mi cela glava bukvalno eksplodira

• Podržavam

DUH

Iskusan
Poruka
5.886
Ne zna jesili probala Cafetin Menstrual tablete.Moje cerke su imale problema u ciklusu i jake bolove i stomaka i glave.Kada su pocele to da piju,bilo im je lakse.
Jesam, probala sam maltene sve poznate lekove.
Ništa, ama osetila nisam.
Od svega meni je Brufen od 600 i Diklofenak od 100mg u kombinaciji delotvoran.
Jedino što se plašim za bubrege, pa kad dođe ciklus uzimam injekcije, brže deluju i duže drže, a i da čuvam i želudac i bubrege.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.