НА СУД ЗБОГ ПРОПАГИРАЊА ТЕРОРИЗМА ПРЕКО ИНТЕРНЕТА

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14982999,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss
Na sud zbog propagiranja terorizma
Preed Višim pokrajinskim sudom u Minhenu danas počinje proces protiv osmoro ljudi koji su optuženi da su preko interneta propagirali terorizam. Tužilaštvo tvrdi da su bili deo svetske propagandne mreže.
Na optuženičkoj klupi su sedam muškaraca i jedna žena, imaju između 18 i 30 godina, sedmoro su nemački građani, jedan je Turčin. Pod imenom „Svetski islamistički medijski front“ u Nemačkoj su preko interneta propagirali terorizam i nastojali da pridobiju pristalice. Tužilaštvo tvrdi da su bili deo svetske propagandne mreže.

Ta mreža nije bila deo neke terorističke grupe, recimo Al Kaide, nego je propagirala ideje islamskog terorizma. Na internetu su objavljivali video snimke terorističkih napada ili filmove o pogubljenju talaca. Neki od optuženih i sami su pisali tekstove u kojima su veličali terorizam, jedan od njih napisao je čak 788 tekstova.Na jednom od snimaka se čuje:

„Nemački vojnici i dalje okupiraju Avganistan. Ponavljamo poziv od prošle zime da Nemačka povuče svoje snage iz Avganistana. To bi samo doprinelo vašoj bezbednosti u vašoj zemlji
Očekuje se dugo suđenje
Za nemačke službe bezbednosti ta vrsta propagande posebno je opasna, jer preko interneta dospeva do velikog broja mladih ljudi i radikalizuje neke među njima.

Osmoro optuženih različito je reagovalo na optužnicu. Neki su se izjasnili o njoj, neki i dalje ćute. Problematično na suđenju moglo bi biti to što optuženi ne priznaju nemačku državu, a time ni sud, te su mogući sukobi.

U svakom slučaju biće to dugo suđenje – samo optužnica ima 462 strane, pozvani su 41 svedok i četiri veštaka. Presuda se ne očekuje pre leta

..................................
..................................
Требало је у пакету и поједице са овога форума....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
sedmoro su nemački građani, jedan je Turčin.

...

vašoj bezbednosti u vašoj zemlji

...

optuženi ne priznaju nemačku državu, a time ni sud

Kakve su ovo nebuloze. Imaju nemačko državljanstvo, a obraćaju se nemcima sa "vaša zemlja". Imaju nemačko državljanstvo a ne priznaju nemačku državu i sud? I kakve to uopšte ima veze priznaju li ili ne? Da ja sad odem tamo i čuknem neku zlataru da li bih mogao da se izvučem sa izjavom da ne priznajem nemačku državu?
 
Kakve su ovo nebuloze. Imaju nemačko državljanstvo, a obraćaju se nemcima sa "vaša zemlja". Imaju nemačko državljanstvo a ne priznaju nemačku državu i sud? I kakve to uopšte ima veze priznaju li ili ne? Da ja sad odem tamo i čuknem neku zlataru da li bih mogao da se izvučem sa izjavom da ne priznajem nemačku državu?

Мазнули форе од друга Тите.

"Ја признајем само суд моје партије!"
 
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14982999,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss
Na sud zbog propagiranja terorizma
Preed Višim pokrajinskim sudom u Minhenu danas počinje proces protiv osmoro ljudi koji su optuženi da su preko interneta propagirali terorizam. Tužilaštvo tvrdi da su bili deo svetske propagandne mreže.
Na optuženičkoj klupi su sedam muškaraca i jedna žena, imaju između 18 i 30 godina, sedmoro su nemački građani, jedan je Turčin. Pod imenom „Svetski islamistički medijski front“ u Nemačkoj su preko interneta propagirali terorizam i nastojali da pridobiju pristalice. Tužilaštvo tvrdi da su bili deo svetske propagandne mreže.

Ta mreža nije bila deo neke terorističke grupe, recimo Al Kaide, nego je propagirala ideje islamskog terorizma. Na internetu su objavljivali video snimke terorističkih napada ili filmove o pogubljenju talaca. Neki od optuženih i sami su pisali tekstove u kojima su veličali terorizam, jedan od njih napisao je čak 788 tekstova.Na jednom od snimaka se čuje:

„Nemački vojnici i dalje okupiraju Avganistan. Ponavljamo poziv od prošle zime da Nemačka povuče svoje snage iz Avganistana. To bi samo doprinelo vašoj bezbednosti u vašoj zemlji
Očekuje se dugo suđenje
Za nemačke službe bezbednosti ta vrsta propagande posebno je opasna, jer preko interneta dospeva do velikog broja mladih ljudi i radikalizuje neke među njima.

Osmoro optuženih različito je reagovalo na optužnicu. Neki su se izjasnili o njoj, neki i dalje ćute. Problematično na suđenju moglo bi biti to što optuženi ne priznaju nemačku državu, a time ni sud, te su mogući sukobi.

U svakom slučaju biće to dugo suđenje – samo optužnica ima 462 strane, pozvani su 41 svedok i četiri veštaka. Presuda se ne očekuje pre leta

..................................
..................................
Требало је у пакету и поједице са овога форума....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Само ми није јасно ШТА ОВДЕ ИМА ЗА СУД, У ЧЕМУ ЈЕ КРИВИЦА У ОВОМ ПОЗИВУ:

„Nemački vojnici i dalje okupiraju Avganistan. Ponavljamo poziv od prošle zime da Nemačka povuče svoje snage iz Avganistana. To bi samo doprinelo vašoj bezbednosti u vašoj zemlji

:roll::roll::roll:.....Хитлер је чудо...
 

Back
Top