Na ovoj temi mozete postavljati pitanja iz Biblije...

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
39.453
Vec 33 god proucavam bibliju redovno i preko 15 god ucestvujem na diskusijama po forumima.
Sa time sam kompetentan da mojim znanjem dajem odgovore u vezi sa biblijom i dam svoj doprinos u vezi sa ovom divnom Bogom nadahnutom knjigom.
Cilj ove teme je da to bude na slavu Bogu i nasem spasitelju Isusu Hristu.
Videcemo da li postoji interesovanje za pitanja?
A sa time cu dati jos jednu sansu ovom forumu koji bez nas koji poznajemo tematiku izumire.
Neka nas na ovoj temi vodi onaj koji je zaduzen za Bozju rec, Duh sveti.
I neka nas tako vodi spasitelju koji je prolio svoju krv za nas.
Ali uz uzajamno postovanje.
Niko ne mora da veruje u Boga ako nece, a svako je pozvan.
Stime sto svako odlucuje sam za sebe.
Amin.
 
Kako je došlo do toga da ima različitih verzija Biblije?

Biblija nije božja reč iz prostog razloga što su ljudi iz nje izbacili između 35 i 60 jevanđelja koja govore o Isusovom 17-godišnjem boravku u Indiji, njegovom braku sa Marijom Magdalenom i njegovom potomstvu. Najnoviji primer prekrajanja Biblije je ovo što sledi...


Prevod Daničić-Karadžić:

Novi zavet, Prva poslanica Jovanova, 5:7-8.

7. Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti Duh; i ovo troje je jedno.
8. I troje je što svjedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Prevod Lujo Bakotić, Emilijan Čarnić i Novi Svet:

7. I troje je što svjedoči na zemlji:
8. duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Ovo je lako proveriti.


Prevod Daničić-Karadžić:

Jevanđelje po Luci, 23:43

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.


Prevod Lujo Bakotić, Čarnić i Novi Svet:

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju.


Ovo su mali, ali i veliki, primeri ljudskog prekrajanja Biblije samo u XX i XXI veku. A koliko se vekova Biblija prekraja?

Ovo nijedan hrišćanin ne može da pobije. Razmislite malo više o tome.
 
Sto se tice postojanja Boga ili ne.
To nije ovde tema.
Pozvao bih sve ateiste ili ne verujuce da zaobidjemo ovo pitanje.
Jer je ovo tema religije.
I da se skoncentrisemo na to sta biblija stvarno kaze o nekim pitanjima.
Ne da li Bog postoji ili ne.
To je vasa licna stvar da li verujete ili ne.
Nema potrebe da se ubedjujeme da li postobi ili ne ili da li ce te verovati ili ne.
Dovoljno smo o tome.
Neka to bude privatno pravo svakoga od nas.
 
Nema razlicitih verzija biblija vec razlicitih prevoda. Postoje preko 100.000 probadjenih starih tekstova biblije iz raznih perioda i raznih mesta i podrucja koji svi zajedno sacinjavaju izvorni tekst.
Pa na osnovu njih znamo da imamo ispravan tekst.
Jer stariji tekst potvrdjuje ispravnost novijeg.
Onda imamo Stari zavet na osnovu kojeg mitemo da proverimo Novozavetne izvestaje koji se u velikoj meri baziraju na starozavetno. Tekstu.
Stari zavet je temelj novi nadogradnja.
 
Зашто си живот утрошио на проучавање јеврејске књиге у којој се говори скоро само о Јеврејима, њиховој историји и њиховом Богу?

Nije to jevrejska knjiga vec Bozja. Nisam ja samo citao. Radim i druge stvari. Ali mesto da gledam TV i parove ja proucavam bibliju.
Ali ovo nije tema ovde.
Nema veze sa temom.
 
Nema razlicitih verzija biblija vec razlicitih prevoda. Postoje preko 100.000 probadjenih starih tekstova biblije iz raznih perioda i raznih mesta i podrucja koji svi zajedno sacinjavaju izvorni tekst.
Pa na osnovu njih znamo da imamo ispravan tekst.
Jer stariji tekst potvrdjuje ispravnost novijeg.
Onda imamo Stari zavet na osnovu kojeg mitemo da proverimo Novozavetne izvestaje koji se u velikoj meri baziraju na starozavetno. Tekstu.
Stari zavet je temelj novi nadogradnja.

Nisi mi odgovorio na ovo?

Prevod Daničić-Karadžić:

Novi zavet, Prva poslanica Jovanova, 5:7-8.

7. Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti Duh; i ovo troje je jedno.
8. I troje je što svjedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Prevod Lujo Bakotić, Emilijan Čarnić i Novi Svet:

7. I troje je što svjedoči na zemlji:
8. duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Ovo je lako proveriti.


Prevod Daničić-Karadžić:

Jevanđelje po Luci, 23:43

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.


Prevod Lujo Bakotić, Čarnić i Novi Svet:

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju.


Ovo su mali, ali i veliki, primeri ljudskog prekrajanja Biblije samo u XX i XXI veku. A koliko se vekova Biblija prekraja?

Još jedno pitanje. Zašto vernici ponižavaju boga tako što veruju da je bog govorio kroz magarce? :rida:

Brojevi 22:21-35

22:21 Ustane Bileam ujutro, osamari svoju magaricu i ode s
moapskim knezovima.
22:22 No Božja srdžba usplamtje što je on pošao. Zato anđeo Jahvin
stade na put da ga spriječi. On je jahao na svojoj magarici, a pratila ga
njegova dva momka.
22:23 Kad magarica opazi anđela Jahvina kako stoji na putu s
isukanim mačem u ruci, skrene sa staze i pođe preko polja. Bileam
poče tući magaricu da je vrati na put.
22:24 Anđeo Jahvin tada stade na uskom prolazu, među
vinogradima, a bijaše ograda i s ove i s one strane.
22:25 Magarica, spazivši Jahvina anđela, stisne se uza zid i o zid
pritisne Bileamovu nogu. On je opet poče tući.
22:26 Anđeo Jahvin pođe naprijed te stade na usko mjesto gdje nije
bilo prostora da se provuče ni desno ni lijevo.
22:27 Kad je magarica ugledala Jahvina anđela, legne pod
Bileamom. Bileam pobjesni i poče tući magaricu štapom.
22:28 Tada Jahve otvori usta magarici te ona progovori Bileamu:
Što sam ti učinila da si me tukao tri puta?
22:29 Bileam odgovori magarici: Što sa mnom zbijaš šalu! Da mi je
mač u ruci, sad bih te ubio!
22:30 A magarica uzvrati Bileamu: Zar ja nisam tvoja magarica na
kojoj si jahao svega svoga vijeka do danas? Jesam li ti običavala ovako?
- Nisi! - odgovori on.
22:31 Tada Jahve otvori oči Bileamu i on opazi anđela Jahvina kako
stoji na putu s golim mačem u ruci. Pognu on glavu i pade ničice.
22:32 Onda će mu anđeo Jahvin: Zašto si tukao svoju magaricu
već tri puta? Ta ja sam istupio da te spriječim, jer te put meni naočigled
vodi u propast.
22:33 Magarica me opazila i preda mnom se uklonila sva tri puta.
Da mi se nije uklanjala, već bih te ubio, a nju ostavio na životu.
22:34 Onda će Bileam anđelu Jahvinu: Sagriješio sam! Nisam znao
da ti preda mnom stojiš na putu. Ali sad, ako je zlo u tvojim očima, ja ću
se vratiti.
22:35 Ali anđeo Jahvin odvrati Bileamu: Idi s tim ljudima, ali samo
ono govori što ti ja kažem. Tako Bileam ode s Balakovim knezovima.



Sve počinje “božjom srdžbom”. I bog progovara iz magarice. Strašno. Eto dokaza da su i onda radile halucinogene droge baš kao i danas. I nije problem što su ti ljudi tada bili na drogama, već što im današnji ljudi koji nisu na drogama neizmerno veruju. Dno dna.

Kakav je to bog koji se spušta tako nisko da govori kroz magarce? Možda i danas neko kad se naduva i isprebija psa doživi to da mu se obrati pas i da taj neko umisli da mu se kroz psa obraća bog. Znam jednog tipa koji razgovara sa životinjama; znam i da nije baš normalan. Od čega se pravi religija. Dno dna.

Tišina i muk. :rida:

- - - - - - - - - -

Има везе, постоји ли неки доказ да је књига божја?

Nijedan dokaz. Pogledaj moj post iznad tvog.

Još jedno pitanje. Zašpto su hrišćani preuzeli biografiju Sidarte Gortame (Bude) i dali je Isusu?

Ceo mit o Isusu Hristu prepisan je iz budističkih svetih spisa. Ko je čitao „Tri stupa”, pali kanon „Jataka” i „Buddha-charita” zna za neverovatne sličnosti između ova dva čoveka, s tim što je ona o Budi starija između 450 i 500 godina. U budističkim svetim spisima, već pomenutom pali kanonu „Jataka” i „Buda-čarita”, kao i u obliku reljefa na zidovima mnogih starih budističkih hramova, od kojih je najpoznatiji onaj u Gandari, u današnjem Pakistanu, nalazi se priča o „božanskom”, odnosno „bespolnom” začeću i rođenju Sidarte Gotame, poznatog kao Buda. Po toj priči, starijoj od Isusa Hrista preko 450 godina, Budinu majku, kraljicu Maha-Maju, u snu „oplođuje” bog, manifestovan u obliku slona, koji joj „ulazi” u stomak, sa boka. Tu su priču plagirali pisci Novog zaveta, a potvrđivao ju je, još i pre njenog ulaska u Bibliju, i sam Isus Hrist, koji je prema nekim objektivnim istoričarima živeo u Indiji nekih sedamnaest godina, od svoje dvanaeste do dvadeset i devete godine. To je upravo onaj deo njegovog života koji nije prikazan ni u jednom od šezdesetak jevanđelja (bez obzira što većina hrišćana veruje da ih ima samo četiri). Dakle, Isus Hrist je zamenio Budu, a devica Marija kraljicu Maju. U ljudskoj istoriji bilo je puno zemaljskih žena - devica - koje su „bogovima” podarile potomstvo. I, da, Buda propoveda ravnodušnost ka putu ka nirvani, a Isus propoveda ovozemaljski, telesni, životinjski život, debelim i dugačkim lancima vezan za nečiju krv...

Isus Hrist je, dakle, samo bleda kopija Bude; ali i još nekoliko starijih „solarnih mesija:


Film je snimljen na osnovu starih zapisa, nisu zapisi napisani na osnovu filma.

Ko može u XXI veku da veruje da je Isus Hrist (ili bilo ko, recimo Muhamed), na kraju svoje „misije“ na Zemlji, ili egzistencije, svejedno, odleteo u nebo? Gde je odleteo? Nije li jedna od najvećih verskih zabluda to da „bog ima presto nad krugom od Zemlje“? Krug od Zemlje - 2D ploča, dakle Zemlja kao ravna ploča - ideja očuvana sve do XVI veka i Nikole Kopernika. Mada jedini argument kreacionista da je Zemlja okrugla - ipak je mizeran argument, jer planeta je lopta a ne krug. Dalje, nije li priča kako se Isus diže u nebo (leti uvis, iako nema krila, možda u svemirskom brodu) učinila to da se „božji presto“ u crkvama prikazuje kako se nalazi na oblacima. Onda su ljudi u prvoj polovini XX veka leteli do oblaka, u avionima, a u drugoj polovini XX veka i u orbitu planete, i nisu videli ništa, ni na oblacima ni u orbiti. I gde je onda to Isus Hrist mogao odleteti? Živo me zanima. I voleo bih da vidim taj prizor, mislim to da čovek leti... Ha ha ha... :rotf:

Pazi na svoje misli, one postaju reči. Pazi na svoje reči, one postaju dela. Pazi na svoja dela, ona postaju navika. Pazi na svoje navike, one postaju karakterne osobine. Pazi na svoj karakter, on postaje tvoja sudbina.
 
Postoji stih u Bibliji koji kaže otprilike ovako; "Ko sluša Reč Boga taj više ne umire..." Mnogi vewruju da je sama Biblija Reč Boga ne znajući da je Reč Boga samo još jedno od desetine drugih imena za Sveti Duh. Ovo znači da onaj ko želi dosegnuti visoko razumevanje života i naravno sebe, neophodno je da se otvori prema samom Svetom Duhu, koji je Reč Boga i sluša je budući da se On (Sveti Duh) sastoji od dva pilara, Zvuka i Svetlosti koji se mogu iskusiti samo našim duhovnim čulima, nas Duša.
Pitanje glasi; Kako to da ni do danas svi oni koji proučavaju Bibliju nisu uspeli da shvate ovu samu suštinu ili srž pravog duhovnog progresa?
Drugačije rečeno; Zašto ni danas ljudi koji proučavaju Bibliju ne uspevaju da otkriju ovu najvažniju činjenicu budući da bez nje ne uspevaju da prodru u samo razumevanje sebe, života i svakako samog Kreatora?
Ne kaže li ovo da se duhovni progres ne odvija intelektualnim proučavanjem bilo koje "svete knjige" već jedino otvaranjem srca prema samoj suštini života Svetom Duhu odnosno Reči Boga poznate još kao Logos, Bani, Shadba, Melodija Sfera, Muzzika Sfera, Kalma, Ism-i-Azam, Kalam-i-Illahi, Kralj Puteva....?
 
Postoji stih u Bibliji koji kaže otprilike ovako; "Ko sluša Reč Boga taj više ne umire..." Mnogi vewruju da je sama Biblija Reč Boga ne znajući da je Reč Boga samo još jedno od desetine drugih imena za Sveti Duh. Ovo znači da onaj ko želi dosegnuti visoko razumevanje života i naravno sebe, neophodno je da se otvori prema samom Svetom Duhu, koji je Reč Boga i sluša je budući da se On (Sveti Duh) sastoji od dva pilara, Zvuka i Svetlosti koji se mogu iskusiti samo našim duhovnim čulima, nas Duša.
Pitanje glasi; Kako to da ni do danas svi oni koji proučavaju Bibliju nisu uspeli da shvate ovu samu suštinu ili srž pravog duhovnog progresa?
Drugačije rečeno; Zašto ni danas ljudi koji proučavaju Bibliju ne uspevaju da otkriju ovu najvažniju činjenicu budući da bez nje ne uspevaju da prodru u samo razumevanje sebe, života i svakako samog Kreatora?
Ne kaže li ovo da se duhovni progres ne odvija intelektualnim proučavanjem bilo koje "svete knjige" već jedino otvaranjem srca prema samoj suštini života Svetom Duhu odnosno Reči Boga poznate još kao Logos, Bani, Shadba, Melodija Sfera, Muzzika Sfera, Kalma, Ism-i-Azam, Kalam-i-Illahi, Kralj Puteva....?

Mislis na ovo mozda?

Joh 11:26 I nijedan koji živi i veruje mene neće umreti vavek. Veruješ li ovo?


Cesto ljudi izvucu samo jedan deo teksta a ne celinu.
 
Vec 33 god proucavam bibliju redovno i preko 15 god ucestvujem na diskusijama po forumima.
Sa time sam kompetentan da mojim znanjem dajem odgovore u vezi sa biblijom i dam svoj doprinos u vezi sa ovom divnom Bogom nadahnutom knjigom.
Cilj ove teme je da to bude na slavu Bogu i nasem spasitelju Isusu Hristu.
Videcemo da li postoji interesovanje za pitanja?
A sa time cu dati jos jednu sansu ovom forumu koji bez nas koji poznajemo tematiku izumire.
Neka nas na ovoj temi vodi onaj koji je zaduzen za Bozju rec, Duh sveti.
I neka nas tako vodi spasitelju koji je prolio svoju krv za nas.
Ali uz uzajamno postovanje.
Niko ne mora da veruje u Boga ako nece, a svako je pozvan.
Stime sto svako odlucuje sam za sebe.
Amin.

Поздрав Гласниче! Дуго те није било!
 
Sto se tice postojanja Boga ili ne.
To nije ovde tema.
Pozvao bih sve ateiste ili ne verujuce da zaobidjemo ovo pitanje.
Jer je ovo tema religije.
I da se skoncentrisemo na to sta biblija stvarno kaze o nekim pitanjima.
Ne da li Bog postoji ili ne.
To je vasa licna stvar da li verujete ili ne.
Nema potrebe da se ubedjujeme da li postobi ili ne ili da li ce te verovati ili ne.
Dovoljno smo o tome.
Neka to bude privatno pravo svakoga od nas.

I opet neko briše komentare. To nije u redu. Ja sam lepo odgovorio ovom diskutantu da nisam ateista i neću da me proziva za to. Zašto vernici lažu u tuđe ime (recimo ti si slagao da sam ja ateista)?

- - - - - - - - - -

Zašto vernici koji piju mleko puno kravlje krvi i gnoja - https://www.google.rs/?gws_rd=cr&ei=WFjpV6MbwZSyAfDHoMAF#q=mleko+puno+kravlje+krvi+i+gnoja - nazivaju satanistima vegane koji jedu samo voće i povrće satanistima? :rida: Pijenje bilo čije krvi (makar i iz mleka) je satanizam. :bljak:

- - - - - - - - - -

Nadalje, Biblija nije božja reč iz prostog razloga što su ljudi iz nje izbacili između 35 i 60 jevanđelja koja govore o Isusovom 17-godišnjem boravku u Indiji, njegovom braku sa Marijom Magdalenom i njegovom potomstvu.

Još jedno pitanje. Šta hrišćani dobijaju time što su izmislili da Isus nije bio oženjen i imao potomstvo? I šta bi izgubili ako bi prihvatili istinu da je bio oženjen i imao decu?

- - - - - - - - - -

Zašto biblijski bog traži krv? Šta će bogu krv? I šta će normalnim ljudima krvožedni bog? A šta ako uopšte nije bio bog, već kopija indijskog krvožednog kulta Kali Ma? Svi oni volovi, ovnovi i golubovi koje je Mojsije poklao na oltarima, i sve to lepo opoisao u Trećoj knjizi Mojsijevoj, od I do XI poglavlja , žrtvovani su... kome? Bogu sigurno nisu.

- - - - - - - - - -

Зашто си живот утрошио на проучавање јеврејске књиге у којој се говори скоро само о Јеврејима, њиховој историји и њиховом Богу?

Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta. :D :D :D
 
Zašto po Bibliji bog nije znao za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik? I zašto su autori Biblije sopstveno neznanje pripisivali bogu?

Interesantna je stvar primetiti u Starom zavetu, negde u Postanju, gde se opisuje potop, da je Mojsije nabrojao razne životinjske vrste po imenu, ali da se nigde ne spominju kenguri, koale, kiviji, australijski nojevi, dingoi, tasmanijski đavoli, kljunari i ostali australijski torbari. Pošto je glupo reći da nekakav bog nije znao da postoji taj kontinent pre Kukovog otkrića Australije iz 1780-ih godina - jedini zaključak ovog mog teksta je da su golemi delovi Biblije odraz ljudskog neznanja, odnosno tadašnjeg jevrejskog znanja. Poređenja radi, za razliku od Jevreja, stari Rimljani su pretpostavljali da se na dalekom jugoistoku nalazi kontinent kome su dali ime “Terra Australis” ili “Nepoznata Zemlja”. I iz ovoga se, dakle, može zaključiti da Biblija nije nikakva božja reč, već skup ljudskih verovanja, sklona promenama.

Osvrnuo bih se malo na to kako praktično izgledaju propovedi ljudi koji veruju u takozvanu legendu o potopu. Meni su, naime, uvek bili simpatični ljudi koji nešto propovedaju i nikad nisam mogao da odbijem ljude koji govore o bogu. Tako sam upoznao neke propovednike iz mog kraja i sa njima stupio u kontakt. Ali naša verska diskusija za kratko vreme pretvorila se u njihove agresivne nasrtaje - i na kraju se dogodilo da sam ja njima propovedao svoja verovanja i praktično im dokazao da su oni obični lažovi i prevrtljivci. I ne samo to, već sam ih ubedio u to da se oni svesno i namerno služe lažima da bi zavodili ljude koji se nalaze na nižem nivou svesti.

Kao prvo, kada sam jednoj grupi propovednika rekao kako smatram (ne verujem, nego smatram) da je život kosmički fenomen a ne privilegija jedne planete, i da prosto buja u svemiru, govoreći im pri tom da NASA ima astronomske mape sa spiskom od preko milion galaksija, a da svaka galaksija ima preko sto milijardi (u USA biliona) zvezda; oni su se odmah skoncentrisali na Sunce. I tada mi je jedan lepo obučen i na prvi pogled obrazovan čovek sasvim smireno i samouvereno rekao sledeće: „Bog je postavio Sunce u odnosu na Zemlju tako da ako se približi Zemlji za jedan inč sve na našoj planeti bi izgorelo, a ako se udalji za jedan milimetar sve bi se zaledilo.” Da bi upotpunio svoj verski doživljaj, naglasio je ono „Samo jedan milimetar!” Ja sam istog trenutka pukao od smeha, budući da sam na fakultetu između ostalog studirao fiziku, astronomiju i nebesku mehaniku, i upustio sam se u to da mu objasnim neke stvari o odnosu između Sunca i Zemlje. Prvo sam mu rekao (da se izrazim u evropskim, preciznije francuskim merama) da srednja udaljenost između Zemlje i Sunca iznosi 149.670.000 kilometara; da Zemljina putanja oko Sunca ima oblik elipse i da se u afelu (apogelu), negde između 3. i 5. jula, Zemlja nalazi najdalje od Sunca, preko 152.000.000 kilometara; a da se u perihelu, negde između 3. i 5. januara nalazi najbliže Suncu, oko 147.500.000 kilometara; i da je to kretanje od oko 4.500.000 kilometara samo za pola godine. Ali da to nema nikakve veze sa klimom na Zemlji, jer je na severnoj Zemljinoj polulopti najtoplije kad je Sunce najdalje a najhladnije kad je Sunce najbliže Zemlji, zato što temperatura ne zavisi od udaljenosti dva nebeska tela, već od ugla pod kojim Sunčevi zraci padaju na Zemlju; da ugao pada Sunčevih zraka 22. juna iznosi 45º a 22. decembra 15º i da nam ništa ne bi falilo čak i kad bismo bili bliži Suncu za 10.000.000 kilometara. Uverio sam ih u ovo što sam im ispričao i strahovito ih ponizio, jer, primetio sam da im je bilo neprijatno što sam ih uhvatio u laži.

Kao drugo, pročitao sam u jednom njihovom časopisu „njihovu proverenu istinu”, citiram, da je „Zemlja jedina planeta u svemiru koja ima boju” i da je to rekao jedan američki astronaut. Opet sam pukao od smeha, jer mason astronaut koji ide u svemir zato što obožava Velikog Arhitektu, Neimara svih svetova, ne može da izgovori ovakvu glupost. Istina je, kada se Zemlja posmatra iz orbite, da jedino ona ima dominantno plavu boju (vidi se i Sunce koje je crvene boje, tačnije crveni patuljak); ali ako bi se Mars posmatrao iz njegove orbite, onda bi jedino on imao boju, i to crvenkasto-narandžastu; Jupiter bi bio plavo-sivo-narandžast; Saturn narandžasto-crven; Uran crvenkasto-ljubičast; Neptun plavo-žut itd; i to zato što je svemir ogroman, razdaljine su još veće - i ostala nebeska tela se vide samo kao tačke. I u to sam ih ubedio i dokazao im da namerno lažu.

Kao treće, oni javno propovedaju kako je Biblija najstarija knjiga na svetu. Kada sam im dokazao da je najstarija knjiga na svetu Ep o Gilgamešu, napisan oko 1700. godine pre naše ere, a da je Mojsije napisao prve knjige Starog zaveta između 1513. i 1473. godine pre naše ere (i da je Postanje u velikoj meri prepisano iz Gilgameša), sa čime su se oni složili, mislim na ovaj prvi deo o Bibliji, onda su se na brzinu povukli i rekli mi da se misli na to da je Biblija prva knjiga koja je štampana u formi knjige 1492. godine naše ere. Kada sam im ja rekao da je Johanes Gutenberg prvu Bibliju štampao 1455. a ne 1492. godine kad je Kolumbo „otkrio” Ameriku, ponovo su se povukli. I u to sam ih ubedio i dokazao im da namerno lažu.

Kao četvrto, kada smo diskutovali o potopu, oni su tvrdili da je Zemlja pre potopa imala drugačiji reljef nego danas, da nije imala planine, brda i doline, niti velika mora, te da je Ararat bio brdo ne veće od 50 metara, a da je nekakav bog posle potopa načinio udoline u koje je smestio okeane i tako stvorio današnji reljef. Ja sam im tada rekao da to nije tačno, da sve planete imaju neravan teren - visoke planine i velike udoline - i da nema razloga da Zemlja bude uslovno rečeno ravna; i kada bi se sva voda iz atmosfere spustila na tlo da bi se nivo svetskih mora podigao za oko 60 metara; da tu nema govora o opštem, globalnom potopu, i da ga nikada nije ni bilo. Ako bi se teoretski, samo teoretski, mogao dogoditi takav potop da iz vode viri vrh Ararata (visok 5165 m) - onda bi iz vode virile i Ande u Južnoj Americi (vrhovi – u Kolumbiji, Tolima 5215 m i Kajambe 5790 m; u Ekvadoru, Kotopaksi 5897 m i Čimborazo 6310 m; u Peruu, Huaskaran 6768 m i Koropuna 6615 m; u Boliviji, Iljampu 6388 m, Sajama 6542 m i San Pablo 6118 m; i u Čileu, Ljuljaljako 6723 m, Ohos del Salado 6863 m i Akonagva 6960 m), što bi ličilo na pravi pravcati banana-kontinent; zatim vulkanski vrhovi Popokatepetl (5452 m) i Orizaba (5747 m) u Meksiku; zatim Kenijske planine (vrhovi – Kilimandžaro, 5895 m; i Kenija 5199 m) u Africi; a o Himalajima koji imaju na desetine planinskih vrhova viših od 5500 metara ne bih ni govorio, oni bi bili ogroman kontinent. Oni nalaze dokaz o tome da su Najviši vrhovi Himalaja nekada bili pod vodom zato što su tamo neki alpinisti pronašli školjke. Ali to razumnom čoveku ne govori ama baš ništa, iz prostog razloga što je cela Indija posebna ploča i što je nekada davno bila ostrvo koje se sudarilo sa ostatkom azijskog kopna, taj sudar je izazvao tektonske poremećaje i podzemne sile koje i dan-danas uzdižu Himalaje - i tako se nekadašnje morsko dno sa sve školjkama našlo na visini od 8848 metara. Na Andama i u Meksiku na visokim planinskim vrhovima nema školjki, zato što oni nikada nisu bili pod vodom. Rekao sam im i to da je teoretski moguće da se potop odigrao na Marsu, jer na toj planeti najveći vrh Mons Olimpus, zapravo vulkan viši od 27000 metara, u slučaju opšteg potopa do koga je u prošlosti moglo doći, bio bi znatno viši od ostalih planinskih vrhova i da bi on mogao biti Ararat iz Biblije, jer je najveći vulkan u Sunčevom sistemu, a voda koja je tekla na Marsu pre oko milion godina napravila je najveći kanjon u Sunčevom sistemu, Vales Marineris; da je Noje sa Marsa pobegao na Zemlju i osnovao stare sumerske gradove i dao im imena, kao i imena rekama Tigris i Eufrat po rekama iz zavičaja. Oni su se na to nasmejali i cinički mi rekli kako ja hoću da im kažem da je reka sišla sa Marsa na Zemlju. Onda sam im ja rekao da je Pert veliki grad na zapadu Australije, ali da su ga osnovali doseljenici iz gradića Pert iz Škotske, dajući mu ime po svom zavičaju a ne noseći ga sa sobom na jedrenjaku. Kada sam im rekao da su ljudi do dvadesetog veka viđali anđele a od dvadesetog veka UFO-e i vanzemaljce, oni su mi rekli da ja verujem u svemirski brod, na šta smo se svi cinički nasmejali. I u to sam ih ubedio i dokazao im da namerno lažu.

Kao peto, oni tvrde da je svet (ne samo naša planeta, već ceo svemir) star doslovno šest hiljada godina, što je neviđena budalaština. Poznata istorija Indije ima neprekinut kontinuitet dvanaest hiljada godina unazad od našeg vremena, ljudski rod je još stariji, a svemir je daleko stariji. I ovo ne bih uopšte komentarisao, jer bi svaki komentar na ove gluposti bio budalaština. Da kažem samo to da, ako bi svemir bio star 6000 godina, onda bi dve najudaljenije tačke u svemiru, od tačke A do tačke B, morale biti daleko 6000 svetlosnih godina, što je besmisleno, jer samo glavni prečnik naše galaksije iznosi između 80.000 i 100.000 svetlosnih godina, ili 250.000 do 300.000 svetlosnih godina u njegovom obimu. A naša galaksija je samo jedna od milijardi galaksija za koje znamo.

Nadalje, kada ih čovek uhvati u laži, oni se ponašaju kao mala deca, trepere očima i ne smeju da pogledaju sagovornika, a onda optužuju ljude koji ih razotkriju da su protiv boga zato što ne veruju nego istražuju. I meni su rekli ovako: „Ti si mason i tebe ne vredi ubeđivati u bilo šta.” I nakon toga me izbegavaju kao da sam lagao ja njih a ne oni mene.

Primera je mnogo a prostora i vremena premalo.

Prema ovakvim zabludama i namerno propovedanim lažima i glupostima ne mogu da osećam sažaljenje samo zato što „onaj koji sažaljeva bespotrebno gubi enormne količine enregije” (Richard Wagner). Mogu da osećam samo gađenje...
 
Za sada samo ovi napaceni ateisti :D :D :D(da izuzmem dragoljuba, on je covek na svom mestu :mrgreen:)

...licno ne verujem u Bibliju u bukvalnom smislu, kako je to praksa da se veruje kod nas hriscana, ali postujem druge ljude toliko da kad neko ima iskrenu veru, ne provociram i ne pokusavam na sve nacine da ga napravim budalom.

A svi dosadasnji komentati su u tom stilu :dash:

"Ovi" ce verovatno nastaviti da vode diksusiju u svom smeru koji nema veze s temom, posto to rade na svakoj religijskoj temi, tako da ignorisanje i mozda se smore i izgube zelju ako nemaju s kim da se svadjaju :aha: :lol:
 
Odgovoricu svima kako stignem.
Samo strpljenje.
A ovima bez elementarnog ce dobiti odgovor na tom nivou nista vise.

Nakupio si trolove na sebe. Ja, zapravo, imam dobro pitanje :

220px-Tetramorph_meteora.jpg


Heruvim u odnosu Astrologije. Heruvim predstavlja četiri Fiksna znaka Astrologije i u Bibliji je okarakterisan bićem koje ima glavu Orla (Škorpija), Bika(Bik), Lava(Lav) i Čoveka(Vodolija). Svaki od njih zauzima fiksno mesto u godišnjim dobima, a takođe istovremeno predstavljaju Sfingu (Glava Čoveka, telo Lava, krila Orla i poprsje Bika).

RL-000953.3L.jpg


Kako tumačiš to?

cheribim.jpg


95de14b4fedc1f3906372d5c6095fc85.jpg


 
Poslednja izmena:

Back
Top