"Na kraju ću se zaljubiti u tebe"

Mislim da je to rečeno u smislu "Nisam očekivao, a ni pretpostavljao da ću se ikada zaljubiti u tebe iz tog i tog razloga, a ipak, na kraju se ipak zaljubljujem".
Uprkos svemu u šta neko veruje, dešava se suprotno i tako se to kaže.
Bar se meni tako čini.
Mada jeste malo cudno kad to kaze neko sa kim si u duzoj vezi, ono izvini gari, a sta je bilo ovo do sad, tonska proba? :lol:
 
Mada jeste malo cudno kad to kaze neko sa kim si u duzoj vezi, ono izvini gari, a sta je bilo ovo do sad, tonska proba? :lol:
Istina. Veoma mi je neobično da se to izgovori u dugoj vezi jer, šta ćeš u dugoj vezi ako nisi zaljubljen. Nema smisla. Ali, ako govorimo o periodu muvanja, zatim početak veze, onda je to pravi period za ovu rečenicu.
 
na kom kraju :lol: ?

šta znaci ova recenica koju izgovori neko sa kim ste u dužoj vezi
kako može da se planira ljubav ?
Do sad te je tretirao kao stoku i seksualno zadovoljavao tobom, a sad kad si još jedina ti mu ostala koja ga trpiš, shvatio je da je bolje prazan burek u ruci, nego reklama za pečenu jagnjetinu na pečenjari.
Jedna koleginica s posla mi kaže da se rastala posle sedmogodišnje veze od momka. Pitam je, toliko dugo ti je trebalo da se upoznate, a ona: Ne, toliko je njemu trebalo da upozna samoga sebe.
Vidiš, ona je očigledno planirala ljubav.
Da, moguće je planirati istu.
 
Do sad te je tretirao kao stoku i seksualno zadovoljavao tobom, a sad kad si još jedina ti mu ostala koja ga trpiš, shvatio je da je bolje prazan burek u ruci, nego reklama za pečenu jagnjetinu na pečenjari.
Jedna koleginica s posla mi kaže da se rastala posle sedmogodišnje veze od momka. Pitam je, toliko dugo ti je trebalo da se upoznate, a ona: Ne, toliko je njemu trebalo da upozna samoga sebe.
Vidiš, ona je očigledno planirala ljubav.
Da, moguće je planirati istu.
Loše je isplanirala.
Vidiš, moguće je planirati istu i sa ne tako srećnim ishodom.
Kakva je to planirana ljubav ako nema nečeg tragičnog u sebi?
 
na kom kraju :lol: ?

šta znaci ova recenica koju izgovori neko sa kim ste u dužoj vezi
kako može da se planira ljubav ?
Zaljubljenost nije odnos zasnovan na poznavanju stvarnosti. Pošto zaljubljena osoba ne poznaje drugog kakav je on u realnosti,zaljubljenost je odnos privida u kome osoba ulazi u relaciju sa sopstvenom nesvesnom predstavom koju je "zalepila" preko osobe u koju se zaljubila.
Objekt zaljubljenosti je doživljen kao pravi ili idealni partner.
Mehanizmi kojima se održava projektovana predstava ne mogu trajati večno, jer će nužno doći momenat kada projektovana
slika počinje da popušta i bledi i kada se drugi pojavljuje onakav kakav zaista jeste. Kako u svest zaljubljene osobe prodiru
delovi realne slike o drugom, tako zaljubljenost prestaje. Suočena s drugim onakvim kakav on jeste u stvarnosti, osoba je prisiljena da zauzme odreden stav prema takvoj realnosti.
 

Back
Top