Quantcast

Na Kosovu stabilno, na severu potencijal za nasilje

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
Ja sam nesto slicno pisao vise puta, ali se to nekima nije dopalo. ne verujem ni sada da ce im se dopasti, ali moje je da prenesem vest.

Biler: Na Kosovu stabilno, na severu potencijal za nasilje
Tanjug | 09. 03. 2011. - 22:46h | Foto: AFP | Komentara: 0

PRIŠTINA - Komandant Kfora general Erhard Biler izjavio je danas da je opšte stanje na Kosovu stabilno i da je malo verovatno da će doći do značajnih nemira, ali je dodao da na severu postoji "potencijal za nasilje i kriminal".

"Bezbednosna situacija na severu Kosova je nešto drugačija. Iako ogromna većina ljudi u ovoj oblasti predstavlja ljude koji poštuju zakon i žele da žive u bezbednosti i miru, i dalje postoji potencijal za nasilje i kriminal zbog nekih radikalnih struja i kriminalaca", rekao je Biler.

Kako se navodi u saopštenju Kfora, Biler je je ambasadorima nacija koje svojim snagama doprinose misiji Kfora preneo da su međunarodne vojne snage i dalje spremne da se nose sa kriminalom na severu i pored svoje nove strukture koja je uspostavljena 1. marta 2011. godine.
General Biler je objasnio transformaciju nove strukture snaga Kfora, naglasivši visoku spremnost Kfora, fleksibilnost, i operativne mobilne strukture zasnovane na dve multinacionalne borbene grupe koje mogu biti raspoređene bilo gde na Kosovu.

Kfor će, kazao je Biler, nastaviti da podržava razvoj Kosovskih bezbednosnih snaga, da bi ta organizacija dostigla punu operativnu sposobnost tokom 2012 godine.

Regionalnu odgovornost je preuzelo pet združenih regionalnih odreda. Svaki od njih se sastoji od nekoliko timova za vezu i monitoring, koji su odgovorni za opštine.

Njihov osnovni zadatak je da prate učesnike političkog i društvenog života, kao što su nastavnici ili privrednici, i da slušaju i razgovaraju sa stanovništvom gradova i sela. Oni predstavljaju elemente za vezu sa Glavnim štabom u slučaju da se negde pojavi potreba za Kforom.

Biler je kazao ambasadorima zemalja koje podržavaju Kfor da buduće odluke u vezi s veličinom snaga i strukturom te vojne formacije treba da uzmu u obzir bezbednosnu situaciju na Kosovu.

One, takođe, treba da razmotre i "izvodljivost daljih prenosa zadataka Kfora na Kosovsku policiju", rekao je Biler i ocenio da Kfor može dodatno smanjiti svoje prisustvo odvraćanja samo nakon analize zadataka koju bi zajednički trebalo da obave Kfor, institucije Kosova, Kosovska policija i političari svih nivoa.
Biler je dodao da je optimističan i da veruje da će se to dogoditi, navodeći da se svi učesnici kreću pravim putem.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/240471/Biler-Na-Kosovu-stabilno-na-severu-potencijal-za-nasilje

Пресретач

Buduća legenda
Poruka
36.417
Ja sam nesto slicno pisao vise puta, ali se to nekima nije dopalo. ne verujem ni sada da ce im se dopasti, ali moje je da prenesem vest.
Када ће бити омогућено стотинам хиљада протераних у етничком чишћењу, безбедан повратак у њихове куће и станове?

gost 186661

Elita
Poruka
24.157
Када ће бити омогућено стотинам хиљада протераних у етничком чишћењу, безбедан повратак у њихове куће и станове?
Класика, виђена толико пута.Прво побију, протерају и попале а ондак се куну у стабилност, мир и демокрацију.
Ал пошто постављач има овде фанова, да не сметамо, нек уживају у бајкама.....

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
Ja mislimda ce to biti veoma brzo, iako su neki, oni hrabriji,stalno doalzili, ali to je veoma mali broj u odnosu na one koji su napustili Kosovo. Videt cemo sta ce se desiti nakon ovog sastanka izmedju predstavnika Srbije i Kosova.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.242
Надам се да ће ускоро КРЕНУТИ ИСТРАГА У ВЕЗИ УЛОГЕ БОНДСТИЛА У УБИЈАЊУ И КАСАПЉЕЊУ СРБА ЈЕР ЈЕ ЈОШ ПРЕ НЕКОЛИКО ГОДИНА ОБЈАВЉЕНО ДА СЕ КАСАПЉЕЊЕ ЉУДИ РАДИ УЗИМАЊА ОРГАНА ОБАВЉАЛО У ЊИХОВИМ ПОДЗЕМНИМ БОЛНИЦАМА КОЈЕ СУ НА САВРШЕНОМ НИВОУ ЗА ТЕ ПОТРЕБЕ ........

Пресретач

Buduća legenda
Poruka
36.417
Ja mislimda ce to biti veoma brzo, iako su neki, oni hrabriji,stalno doalzili, ali to je veoma mali broj u odnosu na one koji su napustili Kosovo. Videt cemo sta ce se desiti nakon ovog sastanka izmedju predstavnika Srbije i Kosova.
Па чекај, овај командант КФОР-а каже да је стање стабилно, а из твог поста видим да још нису обезбеђени услови за несметан повратак насилно протераних у етничком чишћењу 1999. године и погрому 2004. године?

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.781
Па чекај, овај командант КФОР-а каже да је стање стабилно, а из твог поста видим да још нису обезбеђени услови за несметан повратак насилно протераних у етничком чишћењу 1999. године и погрому 2004. године?
Ma kakvi stabilno.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
Da ti nesto kazem. I ovome sam se ja uvek cudio. Ja sam na sever Kosova bio dvadesetak i vise puta. Bio sam u Zvecanu nekoliko puta, u Zubinom Potoku, Leposavicu, Gracanici. O seevru mitrovice da ne govorim. Znam Mitrovcance koji su hrabri, bili u UCK od pocetka do kraja, ali da im das pare ne bi smeli otici do "Poleta", cisto da prosetaju. A da ga pitas da li bi smeo da se pobije sa tri Srbina, odgovorio bi potvrdno bez razmisljanja.
Isto tako sam "upoznao" par Srba, fini mladici, kojima sam ja cinio neke male usluge, kad im je trebalo nesto sto tamo nemaju, oni ne bi ni za zivu glavu smeli krociti u juzni deo, iako sam i ja garantovao, a bogami neki su imali i drugove koji rade sa ovim stranim organizacijama, i znaju da oni svakodnevno setaju bez problema po mitrovici, ali ne smeju i tacka. Znaci nije stvar u tome da li je nesto opasno i koliko je opasno, stvar je u tome, sto kazu nasi, lek za sve se moze naci, ali protiv straha nikako. To ti je kao kad vidis nekoga kako se igra sa zmijama otrovnicama ili aligatorima, ali ti ga gledas, vidis da mu nije nsita, ali ti ne smes. Nadam se da si shvatio poentu posta.

gost 191696

Elita
Poruka
16.583
Da ti nesto kazem. I ovome sam se ja uvek cudio. Ja sam na sever Kosova bio dvadesetak i vise puta. Bio sam u Zvecanu nekoliko puta, u Zubinom Potoku, Leposavicu, Gracanici. O seevru mitrovice da ne govorim. Znam Mitrovcance koji su hrabri, bili u UCK od pocetka do kraja, ali da im das pare ne bi smeli otici do "Poleta", cisto da prosetaju. A da ga pitas da li bi smeo da se pobije sa tri Srbina, odgovorio bi potvrdno bez razmisljanja.
Isto tako sam "upoznao" par Srba, fini mladici, kojima sam ja cinio neke male usluge, kad im je trebalo nesto sto tamo nemaju, oni ne bi ni za zivu glavu smeli krociti u juzni deo, iako sam i ja garantovao, a bogami neki su imali i drugove koji rade sa ovim stranim organizacijama, i znaju da oni svakodnevno setaju bez problema po mitrovici, ali ne smeju i tacka. Znaci nije stvar u tome da li je nesto opasno i koliko je opasno, stvar je u tome, sto kazu nasi, lek za sve se moze naci, ali protiv straha nikako. To ti je kao kad vidis nekoga kako se igra sa zmijama otrovnicama ili aligatorima, ali ti ga gledas, vidis da mu nije nsita, ali ti ne smes. Nadam se da si shvatio poentu posta.
prvi ne idu u sjevernu mitrovicu jer su teroristi, drugi ne idu u juznu jer je juzno ozakonjen terorizam, rusenje i paljenje crkvi, kamenovanje naroda i sl. nema tu nikakve misterije

SURbel

Buduća legenda
Poruka
34.363

А поента поста је, опет, антисрпска литанија... овај пут о кукавичлуку Срба, наспрам неустрашивих Шиптара, јел' тако? :hahaha:

Ееее Адеме, ко те не зна... :roll:

Poruka
23.596
Каква смејурија од текста.Па старешине КФОР-а су још од уласка у НАТО снага на Косово и Метохију уверавали јавност како ће КФОР заштити становништво покрајине,културне и верске споменике као и имовину грађана,па колико неалбанског живља је страдало и протерано од њиховог доласка ? Колико је срушених цркава и манастира ? Како то да је припадницима албанске националне мањине омогућен повратак у покрајину док припадницима других народа није,под изговором да би њихов повратак допринео нестабилности у покрајини ? Од самог почетка је било јасно да мисија КФОРА није заштита становништва и имовине већ пружање подршке шиптарско-терористичкој иреденди.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
А поента поста је, опет, антисрпска литанија... овај пут о кукавичлуку Срба, наспрам неустрашивих Шиптара, јел' тако? :hahaha:

Ееее Адеме, ко те не зна... :roll:
Sedi jedan. Poenta je da je vecina naroda podlozna nekim predrasudama, i da ne smeju da sami provere price koje kruze. Mada ni meni nije bilo svejedno kad sam prvi put krocio kod "poleta", kada sam se vracao autobusom iz BG. Mogu reci da je put od "poleta" do mosta izgledao kao distanca od desetak kilometra i vise, iako se moze preci za pet minuta.
ps. A bas sam mislio da sam bio jednostavan, pokusao sam da post prilagodim "mladjem" narastaju.

SURbel

Buduća legenda
Poruka
34.363
Sedi jedan. Poenta je da je vecina naroda podlozna nekim predrasudama, i da ne smeju da sami provere price koje kruze. Mada ni meni nije bilo svejedno kad sam prvi put krocio kod "poleta", kada sam se vracao autobusom iz BG. Mogu reci da je put od "poleta" do mosta izgledao kao distanca od desetak kilometra i vise, iako se moze preci za pet minuta.
ps. A bas sam mislio da sam bio jednostavan, pokusao sam da post prilagodim "mladjem" narastaju.

Кад ћеш једном мушки стати иза својих намера и рећи: "Јесте, то је оно што сам хтео да кажем..." ? Једино ако си сам несвестан својих правих мотива. :think:

И зашто си константно љигав с објашњењима о својој "превеликој памети" коју, ето, мораш да прилагођаваш оним "мање паметнима"...? :lol:

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
Кад ћеш једном мушки стати иза својих намера и рећи: "Јесте, то је оно што сам хтео да кажем..." ? Једино ако си сам несвестан својих правих мотива. :think:

И зашто си константно љигав с објашњењима о својој "превеликој памети" коју, ето, мораш да прилагођаваш оним "мање паметнима"...? :lol:
Ako si ti razumela onaj post kao kukavicluk Srba i neustrasivost Albanaca, sto se onda ljutis?:dontunderstand:
ps. inace da mislim da si manje pametna, ja ti ne bih niti odgovorio na post.

Andjela

Elita
Poruka
23.875
Ja ne bih da postavljam klipove koji govore o tvojoj "pravoj" demokratiji.
Cekaj malo. Da razjasnimo, pre nego sto pocnes stereotipno da "zaobilazis istinu" i "pljuckas"!
Da li se ovo desilo, posle dolaska KFOR-a?
Da li je ovo prava demokratija?
Da li su ovi ljudi, za toliko obrazovani, o kakvim se objektima radi ovde, koje unistavaju i koliko je to vazno za kulturnu bastinu, cele stare Evrope?
Da li se ovo radi u demokratiji i tamo gde ima tolerancije?
Da li u jednoj drzavi, ovo sme da se dogodi?
Da li je ovde pokazano, koliko imaju Srbi prava na svoju veroispovest?
Da li su Srbi, po dolasku KFOR-a, uradili nesto makar slicno ovome?
Da li je ovo zakonom odobreno?
Gde je bio tada KFOR?
Gde je bila kvazi vlada Kosova?

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
Cekaj malo. Da razjasnimo, pre nego sto pocnes stereotipno da "zaobilazis istinu" i "pljuckas"!
Ajde
Da li se ovo desilo, posle dolaska KFOR-a?
Da
Da li je ovo prava demokratija?
Ne
Da li su ovi ljudi, za toliko obrazovani, o kakvim se objektima radi ovde, koje unistavaju i koliko je to vazno za kulturnu bastinu, cele stare Evrope?
Ne znam. Ipak bih zaokruzio "ne"
Da li se ovo radi u demokratiji i tamo gde ima tolerancije?
Ne
Da li u jednoj drzavi, ovo sme da se dogodi?
Ne
Da li je ovde pokazano, koliko imaju Srbi prava na svoju veroispovest?
Mislim da dogadjaj nema veze sa time.
Da li su Srbi, po dolasku KFOR-a, uradili nesto makar slicno ovome?
Nisu. Ne kazem da mozda ne bi, ali znam da ne bi mogli i da su hteli.
Da li je ovo zakonom odobreno?
Nije.
Gde je bio tada KFOR?
Ovde, ali tesko je bilo uciniti bilo sta, ada dara ne prevrsi meru. ako razumes sta hocu da kazem.
Gde je bila kvazi vlada Kosova?
Mozda ne znas, ali ta drzava je osudila takvo ponasanje i apelovala da se sto pre prestane sa tim nasilnickim ponasanjem koje nije nasa karakteristika..

Andjela

Elita
Poruka
23.875
Ajde
Da
Ne
Ne znam. Ipak bih zaokruzio "ne"
Ne
Ne
Mislim da dogadjaj nema veze sa time.
Nisu. Ne kazem da mozda ne bi, ali znam da ne bi mogli i da su hteli.
Nije.
Ovde, ali tesko je bilo uciniti bilo sta, ada dara ne prevrsi meru. ako razumes sta hocu da kazem.
Mozda ne znas, ali ta drzava je osudila takvo ponasanje i apelovala da se sto pre prestane sa tim nasilnickim ponasanjem koje nije nasa karakteristika..
Mislim da nisi objektivan i da ne zelis da priznas,da nema ni "D" od drzave na Kosovu i Metohiji.
Ali, nije to najveci problem, jer je problem mrznja, neobrazovanost, losa ekonomska situacija, cenzura, plagijati, vodjenje zednih preko vode, zamazivanje ociju,falsifikovanje istorije, kriminal najgore vrste...

SURbel

Buduća legenda
Poruka
34.363
Ako si ti razumela onaj post kao kukavicluk Srba i neustrasivost Albanaca, sto se onda ljutis?:dontunderstand:
ps. inace da mislim da si manje pametna, ja ti ne bih niti odgovorio na post.

Разумела сам тачно онако како си написао, а иритантно је твоје вечито сакривање праве поенте твојих, иначе злурадих и подхебавајућих, постова.
То избија из сваке твоје речи, џабе делиш шатро-комплименте...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.