Na kome je teret dokaza?

Na kome je teret dokaza?

  • Na vernicima

  • Na ateistima

  • I na vernicima i na ateistima


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
pa nema direktnih u smislu da je neko snimio bradonju i sad ce da ti pusti film, ali ja adam sam ti valjda ziv dokaz, mislim svedok od 6. dana stvaranja, popodne
Pazi veruje se da su teži atomi nastali fuzijom u Suncu. Međutim kada Sunce potroši vodonik, koji se napravi u helijum fuzija staje
i Sunce se gasi. i otkud Zemlja i planete onda i teži atomi? Ajde pre diskusije o životu, otkud mendeljejev sistem uopše?
 
Pazi veruje se da su teži atomi nastali fuzijom u Suncu. Međutim kada Sunce potroši vodonik, koji se napravi u helijum fuzija staje
i Sunce se gasi. i otkud Zemlja i planete onda i teži atomi? Ajde pre diskusije o životu, otkud mendeljejev sistem uopše?
Ko to veruje da su tezi atomi nastali fuzijom u zvezdama (zasto samo u Suncu).
Jesi li ikad procitao makar najosnovnije o zvezdama i njihovom zivotnom ciklusu?
Nije zgored prvo se malo informisati, barem ono najosnovnije, pa onda.........
 
To ne znamo da li je nastao ili oduvek postojao. Percepcija nastanka nije logicna, jer podrazumeva tvorca koji je oduvek postojao.
Sa druge strane, bez tvorca, imamo samo nistavilo koje nema motiv da nastane univerzum.
Nema tvorca on postoji samo u ljudskoj fantaziji. Pošteno je reći da niko ne zna kako je svemir nastao i mislim da to nikada nećemo ni znati.
 
Po Bibliji i Kuranu nema reinkarnacije, a i da ima to dete je nesvesno svog prošlog života.
ok po Bibliji i Kuranu nema, ali to su samo knjige koje su pisali ljudi i to što se tamo ne pominje reinkarnacija ne znači da ona ne postoji....kako duša masovnog ubice da nauči da je loše ubijati druge ako i sama u narednim životima ne proživi iskustva da je neko maltretira i ubija ?
 
ok po Bibliji i Kuranu nema, ali to su samo knjige koje su pisali ljudi i to što se tamo ne pominje reinkarnacija ne znači da ona ne postoji....kako duša masovnog ubice da nauči da je loše ubijati druge ako i sama u narednim životima ne proživi iskustva da je neko maltretira i ubija ?
A šta ako bude baš suprotno od toga? Šta ako bude najdivnija osoba na svetu?
Ko zna možda smo ti i ja bili neke masovne ubice ili zli ljudi u prošlim životima?
 
A šta ako bude baš suprotno od toga? Šta ako bude najdivnija osoba na svetu?
Ko zna možda smo ti i ja bili neke masovne ubice ili zli ljudi u prošlim životima?
ti dakle veruješ da ako Bog postoji onda je zao i surov? Ja biram da verujem da život ima smisla za svaku ljudsku dušu, da se kroz niz života prolazeći kroz pre života dogovorene događaje duša planski razvija iz života u život...karma nije kazna nego lekcija...
 
Ako verujes da je nastao, to automatski povlaci tvorca. Jedina varijanta bez tvorca je da je oduvek postojao.
Upravo. Ne moze nesto da nastane iz nicega. Pa ni sam big bang (teorija). Ili je Bog sve stvorio ili postoji oduvek ALI, opet se vracamo na nemogucnost poimanja kako nesto oduvek postoji. Mora nastati u nekom trenutku. Ide se u krug. Tvorac he najlogicniji kao objasnjenje.
 
ti dakle veruješ da ako Bog postoji onda je zao i surov? Ja biram da verujem da život ima smisla za svaku ljudsku dušu, da se kroz niz života prolazeći kroz pre života dogovorene događaje duša planski razvija iz života u život...karma nije kazna nego lekcija...
Ljudska duša ili energija svakako da postoji, ali neću da verujem ni jednoj religiji jer su sve religije prevarantske,
 

Back
Top