Na kome je teret dokaza?

Na kome je teret dokaza?

  • Na vernicima

  • Na ateistima

  • I na vernicima i na ateistima


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Leleleleel šta smo dočekali, da se ja i ti složimo s nečim....
Pa da ti netko za 35 godina kaže "Ja vjerujem u Zubić Vilu" rekao bi da baš nije čist.
Ali ako kaže "Ja vjerujem u Boga", onda je to prihvatljivo.
A razlika je točno - gdje? I o Zubić Vili su napisanje knjige.
 

Prilozi

  • 9789533023014.jpg
    9789533023014.jpg
    20,3 KB · Pregleda: 2
jel je spominju filozofija, sociologija, psihologija, teologija...?
Pod tim imenom, koliko znam, ne.
Sociologija i psihologija bi doduše mogli, pod poglavljem "odrastanje".
Bog se u društvenim znanostima navodi kao ljudska fantazija, ili kao posljedica potrebe za nečim: smislom, idejom, bezgrešnim autoritetom, univerzalnim odgovorom, utjehom itd.
Ukratko, u svim društvenim znanostima se Bog spominje kao posljedica čovjeka.
Čovjek je stvorio Boga iz vrlo jasnog i shvatljivog razloga - a ne obrnuto.
Po istom principu je stvorena Zubić Vila, Lucifer, Babaroga ili Drekavac: kao posljedica potrebe.
 
Pod tim imenom, koliko znam, ne.
Sociologija i psihologija bi doduše mogli, pod poglavljem "odrastanje".
Bog se u društvenim znanostima navodi kao ljudska fantazija, ili kao posljedica potrebe za nečim: smislom, idejom, bezgrešnim autoritetom, univerzalnim odgovorom, utjehom itd.
Ukratko, u svim društvenim znanostima se Bog spominje kao posljedica čovjeka.
Čovjek je stvorio Boga iz vrlo jasnog i shvatljivog razloga - a ne obrnuto.
Po istom principu je stvorena Zubić Vila, Lucifer, Babaroga ili Drekavac: kao posljedica potrebe.
Филозофија религије разматра питања која се тичу постојања Бога, бесмртности душе, проблема зла и патње. Она укључује све кључне области филозофије: метафизике , епистемологије , логике , етиke и теорије вредности, филозофију језика, филозофију науке, права, социологије, политике, историје итд

nema zubić vile
 
Филозофија религије разматра питања која се тичу постојања Бога, бесмртности душе, проблема зла и патње. Она укључује све кључне области филозофије: метафизике , епистемологије , логике , етиke и теорије вредности, филозофију језика, филозофију науке, права, социологије, политике, историје итд

nema zubić vile
Upravobl si potvrdio da su ljudi izmislili Boga ne bi li našli odgovore na pitanja na koja nemaju odgovore.
 
Postoji nešto sigurno. Nije ovaj svet čist materijalizam, kako bi vi materijalisti voleli...
Pa gle, ako gledaš istoriju, svojedobno su ljudi mislili da grmi zato jer se Bog ljuti.
Izmislili razna božanstva ne bi li im se molili i mislili da će im pomoći da žito bolje rodi, da padne kiša, da pobijede u bratu, šta god pomislili.
Zato jer je tako jednostavno.
A ono što nije jednostavno je otkriti zašto ustvari grmi.
Koliko god imali neobjašnjivih fenomena, npr. fenomen života, tih neobjašnjivih stvari je sve manje i manje.
 
Pa gle, ako gledaš istoriju, svojedobno su ljudi mislili da grmi zato jer se Bog ljuti.
Izmislili razna božanstva ne bi li im se molili i mislili da će im pomoći da žito bolje rodi, da padne kiša, da pobijede u bratu, šta god pomislili.
Zato jer je tako jednostavno.
A ono što nije jednostavno je otkriti zašto ustvari grmi.
Koliko god imali neobjašnjivih fenomena, npr. fenomen života, tih neobjašnjivih stvari je sve manje i manje.
Pazi, nekada su ljudi bili naivni, ali imaš neke stvari koje se ne mogu objasniti, a na koje materijalisti zabijaju glavu u pesak.
Jedna od njih je naš um. Mogućnost da stvaramo i mislimo stvaralački, zbog toga Dušu dokazati je recimo vrlo moguće.
Bog kao Bog naravno da je iza toga, ali korak po korak... ono što je sigurno je da ovaj svemir ima neki smisao, i da
stvari ne mogu da se dešavaju potpuno spontano.
 

Back
Top