Na kome je teret dokaza?

Na kome je teret dokaza?

• Na vernicima

• Na ateistima

• I na vernicima i na ateistima

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.180
Šta je teret dokaza? Na kome je teret dokaza?

Idemo redom.

Teret dokaza jeste izraz koji se odnosi na to koja strana u diskusiji ima obavezu da opravda svoj stav.
Imajući u vidu da je vera u boga samo vera, onda ne postoji neki apsolutni dokaz koji dokazuje njegovo postojanje. No ipak, čak i ako je puka vera u pitanju, mora postojati neki argument, odnosno dokaz, zbog čega čovek veruje u nešto, u ovom slučaju, u boga.

I to je potpuno jasno. No, na kome je teret dokaza? Na vernicima? Na ateistima? Ili na oboma?
Šta vi mislite?

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.180
Sto bih ja kao vernik morala tebi bilo sta da dokazujem?
Ako hoces veruj ako neces ne moras od volje ti samo mene ne smaraj time da ne trebam verovati jer svako ima prava na veroispovest ako zeli

ako si temu postavio da bi se pojedinci podsmevali vernicima i ti sa njima zajedno onda samo napred ..... nije tesko biti fin ili mozda ipak jeste
E vala jesi ograničena k'o geranda...baš kao što su mi pričali. Ovo je pitanje filozofske suštine. Da je poenta ismevanje vernika, ja bih otišao na ateistički forum ili kanal ili stranicu pa bih se smejao, ne bih pitao ljude za mišljenje.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.808
Da, ali ateisti ne tvrde ništa. Vernik kaže da bog postoji. Dakle, teret dokaza je na vernicima jer moraju da opravdaju stav zašto misle da bog postoji, npr.
Ali, u pitanju je vera. Rec vera ne povlaci za sobom da je nesto tacno i istinito. "Verujem da ce sutra pasti kisa" . Ali to nije pouzadno. Svaki vernik ne zna ima li Boga. Oni zele da je to tako, ali se u to mogu uveriti tek nakon smrti.

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
11.195
E vala jesi ograničena k'o geranda...baš kao što su mi pričali. Ovo je pitanje filozofske suštine. Da je poenta ismevanje vernika, ja bih otišao na ateistički forum ili kanal ili stranicu pa bih se smejao, ne bih pitao ljude za mišlje

a ti to o meni caskao?
u jbt ovde neki trac klub ateista o ljudima koje i ne znaju :D
inace selfi od tvog kolege vojvode je odlican zaboravih da pohvalim

a kada je rec o gelenderima tebi ni to ne mogu pripisati jer da imalo nesto znas a ne znas znao bi da ne lupetas takve gluposti
Atesita nista ne tvrdi a vernik treba da dokaze zasto veruje ... sve si ovim rekao tj. pokazao svoju pamet

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.808
Na naučnicima je teret dokaza. Put u dokaz je nauka o svesti, a prvi ozbiljan dokaz je pokušao Gedel, koji je napravio dokaz,
da naša inteligencija nije materijalna. Tu se može izvesti da svest potiče iz Kosmosa i da eventualno Bog daje svest i inteligenciju...
Tesla je govorio da smo svi prijemnici i da ideje crpimo iz kosmosa? Kako li je to vec slozio.

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.180
Inace Vojvoda selfi ti je odlian :)

a ti to o meni caskao?
u jbt ovde neki trac klub ateista o ljudima koje i ne znaju :D
inace selfi od tvog kolege vojvode je odlican zaboravih da pohvalim.
a kada je rec o gelenderima tebi ni to ne mogu pripisati jer da imalo nesto znas a ne znas znao bi da ne lupetas takve gluposti
Atesita nista ne tvrdi a vernik treba da dokaze zasto veruje ... sve si ovim rekao tj. pokazao svoju pamet
Prvi put te vidim na ovom forumu, oladi, nisi baš toliko bitna. Ako ne razumeš temu udalji se sa nje i ne spamuj, hvala.

a kada je rec o gelenderima
:hahaha::zcepanje::klap::super::rotf:

jolemisa

Elita
Poruka
20.243
Šta je teret dokaza? Na kome je teret dokaza?

Idemo redom.

Teret dokaza jeste izraz koji se odnosi na to koja strana u diskusiji ima obavezu da opravda svoj stav.
Imajući u vidu da je vera u boga samo vera, onda ne postoji neki apsolutni dokaz koji dokazuje njegovo postojanje. No ipak, čak i ako je puka vera u pitanju, mora postojati neki argument, odnosno dokaz, zbog čega čovek veruje u nešto, u ovom slučaju, u boga.

I to je potpuno jasno. No, na kome je teret dokaza? Na vernicima? Na ateistima? Ili na oboma?
Šta vi mislite?
Na vernicima, u svakom slucaju

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.180
evo ga pametni ..... vernik veruje a ti dokazi da bog ne postoji ... tarabo :jede2:

mozemo i ovako ako bas zelis da se vredjamo .... nije tesko biti fin al ja ne spadam u one vernike on mene kamenom ja njega hlebom
Krajnje je vreme da prekineš da spamuješ temu. Ako si u mogućnosti da diskutuješ razumno, dobrodošla, a ako ne, onda bi bilo najbolje da se udaljiš sa teme.

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
11.195
To su ljudi koji nisu probudjeni. Oni samo slede obrazac ponasanja koji su naucili od drugih vernika. Osecaju potrebu da se pravdaju. Veruj ili ne. To ne moze dokazati jer da moze, niko ne bi verovao, vec bi znali da postoji. A kada bi znali, iz straha bi cinil sve da se udostoje raja.
vernik veruje i retki su oni koji govore ja znam jer sama rec vernik govori sta to znaci
zato ne mora nista ni dokazivati vec druga strana koja tvrdi da bog ne postoji temelji svoju tvrdnju na ono ja znam tako da treba i da prilozi dokaz

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
11.195
Krajnje je vreme da prekineš da spamuješ temu. Ako si u mogućnosti da diskutuješ razumno, dobrodošla, a ako ne, onda bi bilo najbolje da se udaljiš sa teme.
ja nemam nista protiv tvoje teme al mogu i ja kao sto i vidis napraviti poligon za ismevanje i vredjanje gde ne vidim da se ti smejes vec se ljutis ... inace moj prvi post nije bio upucen tebi al si se ti upecao dok se onaj djukac tek kasnije oglasio :)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.