Na koji nacin se adaptirate ovim naglim promenama temperature?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
35.144
Pre neku noc je pljustala kisa a sledeci dan dvadeset osam stepeni u plusu.
Vedro nebo sa po nekim oblakom.
Dan nakon toga isto dvadeset osam stepeni u plusu,noc dvadeset jedan.
Dan "bez vazduha" tj.veoma tezak za disanje,dosta vlage,dosta sparine.
Padne kisa,svez dan (moze da se dise,prijatnih petnaest stepeni),sunce,oblaci naizmenicno.
Sad je plus dvanaest stepeni,svez vazduh,lako za disanje,fino veoma.

Dosta je naglih promena vremena na koje upozoravaju lekari za srce najvise.Kazu da je i zdravima tesko da ovo podnose.

Kako to kod vas funkcionise na dnevnom nivou?

Ne osecam.
Verovatno nosim previse slojevitu odecu
Ili sam suvise u zasticenim prostorima, tipa bus prodavnice ustanove...
Usporen metabolizam moguce i to....jer onda ti treba 15 min da pocnes da se znojis...i onda se znojis i kad prestane pobuda..

Ima jedan tip , vezbac koji je mlad ali ima primamljivu teoriju , a to je da je zdraviji , da ima bolji metabolizam i da je dalji od secerne bolesti onaj ko se brze zagreje i brze ohladi kad pocne da vezba....
Dakle onaj ko se zagreje za 10sekundi i ohladi tj prestane znojenje 10 sekundi posle prestanka trcanja....
Ja jesam bio takav kad sam bio tinejdzer, dobro 20 sekundi ali mozda i 10 kad nije bas intezivno nego ono sto treba da se meri..

Sad nije tako...
10 minuta sigurno..od trenutka prestanka napora ja se znojim intezivno jos 10 min...
Sto donosi jednu novu problematiku , to znaci da mi telo reaguje sa zakasnjenjem od 10 min ili tu blizu i kod promene temperature prostorije...E to je zez...opasan po zdravlje osobe...

Ne osecam.
Verovatno nosim previse slojevitu odecu
Ili sam suvise u zasticenim prostorima, tipa bus prodavnice ustanove...
Usporen metabolizam moguce i to....jer onda ti treba 15 min da pocnes da se znojis...i onda se znojis i kad prestane pobuda..

Ima jedan tip , vezbac koji je mlad ali ima primamljivu teoriju , a to je da je zdraviji , da ima bolji metabolizam i da je dalji od secerne bolesti onaj ko se brze zagreje i brze ohladi kad pocne da vezba....
Dakle onaj ko se zagreje za 10sekundi i ohladi tj prestane znojenje 10 sekundi posle prestanka trcanja....
Ja jesam bio takav kad sam bio tinejdzer, dobro 20 sekundi ali mozda i 10 kad nije bas intezivno nego ono sto treba da se meri..

Sad nije tako...
10 minuta sigurno..od trenutka prestanka napora ja se znojim intezivno jos 10 min...
Sto donosi jednu novu problematiku , to znaci da mi telo reaguje sa zakasnjenjem od 10 min ili tu blizu i kod promene temperature prostorije...E to je zez...opasan po zdravlje osobe...
A da ti, brate, odeš na ergometriju?

Pre neku noc je pljustala kisa a sledeci dan dvadeset osam stepeni u plusu.
Vedro nebo sa po nekim oblakom.
Dan nakon toga isto dvadeset osam stepeni u plusu,noc dvadeset jedan.
Dan "bez vazduha" tj.veoma tezak za disanje,dosta vlage,dosta sparine.
Padne kisa,svez dan (moze da se dise,prijatnih petnaest stepeni),sunce,oblaci naizmenicno.
Sad je plus dvanaest stepeni,svez vazduh,lako za disanje,fino veoma.

Dosta je naglih promena vremena na koje upozoravaju lekari za srce najvise.Kazu da je i zdravima tesko da ovo podnose.

Kako to kod vas funkcionise na dnevnom nivou?

Засад је добро,али надам се да неће бити горе кад будем старији.

Back