Na koji način je Bog sveznajuć?

Slap888

Primećen član
Poruka
926
Iako je Bog nedokučiv u potpunosti jer je beskrajno polje spoznavanja, neki ovu činjenicu zloupotrebljavaju i ne dozvoljavaju da se rasprava vodi dalje od njihovog ograničenijeg umovanja; hoće reći - gdje sam ja stao/stala sa svojim spoznajama tu svi mogu komotno stati. I onda se još pri tome pozovu na bibliju, kad hoće reći da je njihovo proučavanje biblije vrhunsko.

Tko se ovdje usudi ići dalje i dati odgovor na pitanje; Na koji način je Bog sveznajući?

A koji sve načini postoje?

Što nam malo ne olakšaš i ponudiš nekoliko opcija?
Ja nisam govorio u množini ili "načinima"...samo je jedan način. Tek u sitnim detaljima je razlika sveznanja Oca i Sina nasuprot Duha Svetog.

I drugo...kad ja postavim pitanje onda ja ne odgovaram na pitanje...ali mogu voditi temu ka odgovoru.

Pitanja sa kojim ljudi nisu "mućkali svoj mozak" nisu niti zaslužili da odgovore imaju u tom istom mozgu... :)

Па тако што се Бог свемоћан и свеприсутан.
Ovo je drugo pitanje "Kako je bog svemoćan" i u biti može se odgovoriti sa argumentom i odgovorom na pitanje "Kako je Bog sveznajući".
Ovim što si rekao da je Bog sveprisutan je vruć argument. Treba malo objasniti njegovu sveprisutnost. Recimo Otac i Sin nemaju svoju neposrednu sveprisutnost jer su personalni i lijepo sjede na svojim prijestoljima a oko njih su okupljeni anđeli. Izgleda da je Bog Duh Sveti zakinut za neke takve stvari.Ovo sve treba lijepo i fino objašnjavati....

Recimo na taj sto je znao da ce Adam i Eva zgresiti, zato im je i postavio izazov, nije sprecio zmiju...
Pa je onda znao kako ce se ljudi ponasati, recimo i pre potopa, znao je da ce se pokajati za potop, kao sto je i znao da
ce onda postaviti dugu. Kad smo vec kod potopa verovatno je znao i to da posle potopa ljudi nece biti nista bolji.Ali je potop ipak dosao
Kako bre ljudi veruju u ovakve bajke?

Recimo Otac i Sin nemaju svoju neposrednu sveprisutnost jer su personalni i lijepo sjede na svojim prijestoljima a oko njih su okupljeni anđeli. Izgleda da je Bog Duh Sveti zakinut za neke takve stvari.Ovo sve treba lijepo i fino objašnjavati....
Где си то прочитао да је тако пре свега? Ја Светог Духа тумачим као силу којом БогОтац управља светом, а не као неку личност.

Ovo je drugo pitanje "Kako je bog svemoćan" i u biti može se odgovoriti sa argumentom i odgovorom na pitanje "Kako je Bog sveznajući".
Ovim što si rekao da je Bog sveprisutan je vruć argument. Treba malo objasniti njegovu sveprisutnost. Recimo Otac i Sin nemaju svoju neposrednu sveprisutnost jer su personalni i lijepo sjede na svojim prijestoljima a oko njih su okupljeni anđeli. Izgleda da je Bog Duh Sveti zakinut za neke takve stvari.Ovo sve treba lijepo i fino objašnjavati....
Grickaju li nesto ? Kokice il smoki?

Back