Na danasnji dan pre dvadeset tri godine?

Ne znam moze li nekome biti gore od nase istorije posebno tokom 1990 - 2000 imali ratove , a ni jedan rat nije opravdan ma koliko se to nekome cinilo ... posto je rat zapravo poraz diplomatije.
Imali smo sankcije , ratne zlocine , zrtve rata , glad , nenormalan pad standarda a na kraju svega toga i intervenciju sile nad nama koji smo bili umorni od ratova i sankcija.
A nismo imali pomoc ni od jedne drzave.
Jasno je k'o dan,...da je bio cilj da se Srbija dodatno oslabi, nakon raspada Jugoslavije.
Evropi je trn u oku, komad "pravoslavlja".Ulaskom Srbije u NATO, srušeni bi bili odnosi sa Rusijom.
Sad kad su oni pred raspadom, razmatraju o pridruženje Srbije NATO paktu i EU.Neka hvala!
Đavo je odneo šalu.
 
Ne znam moze li nekome biti gore od nase istorije posebno tokom 1990 - 2000 imali ratove , a ni jedan rat nije opravdan ma koliko se to nekome cinilo ... posto je rat zapravo poraz diplomatije.
Imali smo sankcije , ratne zlocine , zrtve rata , glad , nenormalan pad standarda a na kraju svega toga i intervenciju sile nad nama koji smo bili umorni od ratova i sankcija.
A nismo imali pomoc ni od jedne drzave.
Posle neki prozapadnjaci ovde ismevaju “srbendu” kako je zaostao i prost i neuk... i da jeste tako, a nije, srbenda je ni kriv ni duzan stalno bio na ivici golog zivota trudeci se da zastiti svoju porodicu, svoju decu.
 
Jasno je k'o dan,...da je bio cilj da se Srbija dodatno oslabi, nakon raspada Jugoslavije.
Evropi je trn u oku, komad "pravoslavlja".
Sad kad su oni pred raspadom, razmatraju o pridruženje Srbije NATO paktu i EU.Neka hvala!
Đavo je odneo šalu.
:D

Moze EU ne mora tj ne treba nam nato.
Opet kazem interesi , ekonomija nam zavisi od te EU ...
Taj vecni prkos nam ne ide na ruku ... dve decenije je proslo i dalje iste price :roll:

Posle neki prozapadnjaci ovde ismevaju “srbendu” kako je zaostao i prost i neuk... i da jeste tako, a nije, srbenda je ni kriv ni duzan stalno bio na ivici golog zivota trudeci se da zastiti svoju porodicu, svoju decu.
Evo isto se desava i Ukrajini a nasi slave okupatora ...
 
EU nije isto sto i Evropa .... naravno da smo u Evropi , nismo u Rusiji :lol:
Nije,...nije više ni EU ekonomski ono što je bila, niti će biti."Odzvonilo" je njima, odavno.Kao i Americi.
Ne raduje me to,...samo sam objektivna.
Čak i za vreme bombardovanja, veliki broj ljudi iz Dijaspore i država članica NATO pakta, slao je tada pomoć u Srbiju.
 
Poslednja izmena:
NIsam isao u sklonište, prestao da idem na predavanja, glupirao se sa društvom iz kraja , cirkali pivce.

Tek me posle stiglo šta su nam 17 zemalja članica najsnažnijeg vojnog saveza uradili kršenjem Medjunarodnog prava i bez povoda,
Nismo napali ni jednu njihovu članicu a ni bilo koju susednu državu 99.

Ne sećam se sankcija NATO savezu ili neke osude agresije a ni zgrada u EU osvetljenih bojama Srpske zastave.
 
NIsam isao u sklonište, prestao da idem na predavanja, glupirao se sa društvom iz kraja , cirkali pivce.

Tek me posle stiglo šta su nam 17 zemalja članica najsnažnijeg vojnog saveza uradili kršenjem Medjunarodnog prava i bez povoda,
Nismo napali ni jednu njihovu članicu a ni bilo koju susednu državu 99.

Ne sećam se sankcija NATO savezu ili neke osude agresije a ni zgrada u EU osvetljenih bojama Srpske zastave.
Ofc,...kad smo medijski prethodno svuda u svetu bili satanizovani.
Ja nisam mogla objasniti ljudima, šta se u Srbiji dešavalo. Mda, se običan svet bombama protivio.
Čak su me i kolege iz Hrvatske pitali, mogu li kako pomoći. 😁
 
Bio u teretani, zavrsio trening i tusirao se, upravo izlazio iz tus kabine i planirao da odem malo u saunu kada uletela neka devojka kaze " Ju sorry, e pocelo bombardovanje ", kao ok, obukao se, prosetao do druge strane Spensa ( inace teretana se zvala GymTonic ), kupio Orbit zvake, vratio se kuci, cale sav besan sto se nisi javio na mobilni ( ostao mi kuci ).. Kao idemo do strica ( imao kucu na Telepu - deo Novog Sada ), spremili se a tamo sva rodbina, alkohola u neogranicenim kolicinama. Proveo tamo skoro svo vreme, nisam se treznio.
Secam se gde sam bio i kada su pogodili Varadinsku Dugu ( most ), na nekih 200m od njega, mozda manje, kod spomenika Zrtvama racije, sedeo sa bratom i drugom, kada je puklo bog te **** u zivotu se nisam vise usrao.
 
FOnF3zQWYAoBKjW.jpg

Москва
 
Cega se secate na danasnji dan pre dvadeset tri godine (gde ste bili / sta radili / jeste li ocekivali bombardovanje)?

Kako ste preziveli tok trajanja bombardovanja plus sacuvali zdravlje?

Kako se secate ovog perioda vremena svake godine na ovaj dan / da li je lakse kako vreme prolazi?
Nisam iz Srbije pa ne mogu pisati o jednom dijelu. U to vrijeme sam se druzio s jednom Beogradskom ekipom i imali osim kanala #eps i novootvoreni kanal #stanjeusrbiji. Na kanal su osim Srba u domovini dolazili i ostali koji su zivjeli diljem svijeta, a kanal je sluzio kao info iz prve ruke.

Ako ima koga ovdje tko je aktivno sudjelovao u oba kanala molio bi da se javi. Imali smo i okupljanje na Terazijama u 11 mj. '99. Izgubio sam sve kontakte u toku preseljenja.
 
Bio u teretani, zavrsio trening i tusirao se, upravo izlazio iz tus kabine i planirao da odem malo u saunu kada uletela neka devojka kaze " Ju sorry, e pocelo bombardovanje ", kao ok, obukao se, prosetao do druge strane Spensa ( inace teretana se zvala GymTonic ), kupio Orbit zvake, vratio se kuci, cale sav besan sto se nisi javio na mobilni ( ostao mi kuci ).. Kao idemo do strica ( imao kucu na Telepu - deo Novog Sada ), spremili se a tamo sva rodbina, alkohola u neogranicenim kolicinama. Proveo tamo skoro svo vreme, nisam se treznio.
Secam se gde sam bio i kada su pogodili Varadinsku Dugu ( most ), na nekih 200m od njega, mozda manje, kod spomenika Zrtvama racije, sedeo sa bratom i drugom, kada je puklo bog te **** u zivotu se nisam vise usrao.
Bas si isao na bezbednom mestu ..
 

Back
Top