Na danasnji dan pre dvadeset tri godine?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
28.343
Cega se secate na danasnji dan pre dvadeset tri godine (gde ste bili / sta radili / jeste li ocekivali bombardovanje)?

Kako ste preziveli tok trajanja bombardovanja plus sacuvali zdravlje?

Kako se secate ovog perioda vremena svake godine na ovaj dan / da li je lakse kako vreme prolazi?

fauler

Veoma poznat
Poruka
13.103
Bio sam srednjoškolac taj dan su nam rekli idite kući počeo je rat i mi smo otišli kod Omena to je bio klub na obilićevom vencu gde se valjala vutra posle se sećam sirene i grmljavine od bombardovanja i sve dalje kako je išlo,inače primetio sam da mi se taj perod gotovo izbrisao iz memorije a gotovo sve pre toga i nakon toga pamtim jako dobro

srebrna kraljica

sexendragsenrokenrol
Poruka
3.718
Bila sam u sred sexa kad se začula prva sirena, šizela kako smo je posle svi prozvali

Inače nijednom nisam sišla u sklonište, ceo taj period sam provela prilično smireno obzirom na realnu situaciju. Imala sam 20 god, puklo me tek kasnije kad je sve prošlo tek tad sam postala svesnija svega... Ne ponovilo se

Poslednja izmena:

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
87.863
Bila sam u sred sexa kad se začula prva sirena, šizela kako smo je posle svi prozvali

Inače nijednom nisam sišla u sklonište, ceo taj period sam provela prilično smireno obzirom na realnu situaciju. Puklo me tek kasnije kad je sve prošlo tek tad sam postala svesnija svega... Ne ponovilo se
Bedak ako si prestala zbog sirena.

Manastirka

Elita
Poruka
22.056
Setim se svega na današnji dan! Isto kao i jutros, kad sam ustala.
Ostaće mi doživotno sećanje na mučninu današnjeg dana, od svega što je bilo,...nadam se da ću dočekati i dan da konačna pravda bude zadovoljena!
Srbiju je sve što se tih godina dešavalo, vratilo 30 godina unazad.Dolazi vreme da Evropa plati svoj peh! Uveliko ga plaća.
P.S. Čula sam da je Madlin Olbrajt preminula i to na dan donošenja odluke o NATO bombardovanju Srbije.Kosmična pravda!

Poslednja izmena:

Manastirka

Elita
Poruka
22.056
Cim je umro Tito videlo se da ne znamo kuda idemo ...
A neki su napredovali i nisu imali to sto smo mi imali ... trazili su resenje i to brzo.
"Zdušiti" se sa onima koji su bacali bombe na tvoju zemlju, baš i nije pravi put.Zar ne?
Poruka je automatski spojena:

Vraga se nije znalo, znalo se sve jos za vreme Tita. Nisu svi gledali ruzicasto.
Ofc,...za šta je inače postojao "Goli otok"!

Manastirka

Elita
Poruka
22.056
Mnogi su pobegli iz zemlje..Ja nisam..samo mi je bilo
potrebno da okupim decu i da su mi svi na oku.
Da smo zajedno.
Da je sve stvar politike i da obični ljudi zaista nemaju veze sa tim,...mojoj porodici je dedin prijatelj (inače Turčin po nacionalnosti,Nemački gasterbajter, sredio garanta pisma da odemo u Australiju.
Moj pok.otac nije hteo tada da napusti Srbiju.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
87.863
"Zdušiti" se sa onima koji su bacali bombe na tvoju zemlju, baš i nije pravi put.Zar ne?
Poruka je automatski spojena:

Ofc,...za šta je inače postojao "Goli otok"!
Niko ne trazi to , imas interese i sa onima sa kojima se ne slazes ... tako je u zivotu.
Necemo sigurno da dizemo spomenike Klintonu i ostaloj administraciji nato.
Srbija ce uvek ostati zona na kojoj ce da se zavrsavaju stvari kako nekoj strani odgovara a ne Srbiji ..

Poli46

Stara legenda
Poruka
77.036
Da je sve stvar politike i da obični ljudi zaista nemaju veze sa tim,...mojoj porodici je dedin prijatelj (inače Turčin po nacionalnosti,Nemački gasterbajter, sredio garanta pisma da odemo u Australiju.
Moj pok.otac nije hteo tada da napusti Srbiju.
Govorim o osećanju potrebe da budemo svi zajedno.
Moja deca su u to vreme već bila odrasla i zasnovala svoje porodice.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
87.863
Ne znam moze li nekome biti gore od nase istorije posebno tokom 1990 - 2000 imali ratove , a ni jedan rat nije opravdan ma koliko se to nekome cinilo ... posto je rat zapravo poraz diplomatije.
Imali smo sankcije , ratne zlocine , zrtve rata , glad , nenormalan pad standarda a na kraju svega toga i intervenciju sile nad nama koji smo bili umorni od ratova i sankcija.
A nismo imali pomoc ni od jedne drzave.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.