Na današnji dan pre 42 godine umro je Tito

АнаиванГорд

Aktivan član
Poruka
1.453
Слабо се види али искрено не верујем.
Једино ако је парада организована после пакта Рибентроп Молотов, али би онда на паради требало да буду и совјетски представници.
Или можда од немачке комунистичке партије, али како су му били непријатељи за долазак на власт чисто сумњам.
Не видим други контекст.
Па, искрено и мени је било јако чудно. Да сам гледао неки клип о Другом светском рату, комунистима или нешто слично, лично бих помислио да је монтажа. Међутим, клип који сам гледао је о Лужичким Србима и онако, делује нормално без неке пропаганде о било чему. Једино што сам могао да разумем, пошто се година те параде (или чега већ) не наводи, је да се то десило у другој половини тридесетих, пре почетка рата. Тако би барем требало да је хронолочки по догађајима у клипу.
Међутим, уколико је то то, одкуд баш застава будуће СФРЈ?

iamaphoney

Veoma poznat
Poruka
13.218
FB_IMG_1651697094142.jpg

комшија

Stara legenda
Poruka
76.963
На данашњи дан, 8. маја 1980. године, сахрањен је наш вољени Маршал. Сахрани су присуствовале 209 делегације из 128 земаља света, због чега је догађај званично проглашен за најпосећенију сахрану неког државника у познатој историји света.

1651993333453.png

Poslednja izmena:

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
... а не ове глупости о Брозу (Вајсу)!
Tužno je da ljudi i dan danas dok plaćaju preostale finansijske dugove 'lagodnog života' vole najvećeg ubicu Srba ikada. Ubicu svega normalnog i vrijednog....

I uvijek ćemo se dijeliti na ljude koji su čuli, proučavali Titu i one što ga samo vole jer se bolje živjelo, ne uzimajući u obzir da se u Titino vrijeme dobro živjelo prije svega jer su bili časni ljudi, seljani, nije bilo bratoubilačkog rata kao 90ih u BiH...
A Tito je uveo ateizam, ubijao polagano srpski identit svime što je radio, uveo je sklonost da ako si član partije da ti je bolje, i jasna stvar da je danas tako nakon Tite...

P.S. Volila bih samo da živimo u slozi, ne želim svađu, a posebno ne sada nakon ovog komentara. Meni je žao da ga volite, a da niste proučavali. Ali razumijem, znam ljude koji ga isto vole. To je kao neka potreba emotivnog vezanja za vladara. A ovi danas ne nude ništa, za razliku od njega, bar to spoljne.
Lijep pozdrav

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.553
Tužno je da ljudi i dan danas dok plaćaju preostale finansijske dugove 'lagodnog života' vole najvećeg ubicu Srba ikada. Ubicu svega normalnog i vrijednog....

I uvijek ćemo se dijeliti na ljude koji su čuli, proučavali Titu i one što ga samo vole jer se bolje živjelo, ne uzimajući u obzir da se u Titino vrijeme dobro živjelo prije svega jer su bili časni ljudi, seljani, nije bilo bratoubilačkog rata kao 90ih u BiH...
A Tito je uveo ateizam, ubijao polagano srpski identit svime što je radio, uveo je sklonost da ako si član partije da ti je bolje, i jasna stvar da je danas tako nakon Tite...

P.S. Volila bih samo da živimo u slozi, ne želim svađu, a posebno ne sada nakon ovog komentara. Meni je žao da ga volite, a da niste proučavali. Ali razumijem, znam ljude koji ga isto vole. To je kao neka potreba emotivnog vezanja za vladara. A ovi danas ne nude ništa, za razliku od njega, bar to spoljne.
Lijep pozdrav
Људима са мањком интелигенције продавала се прича о њему као највећем сину свих народа и народности.
Да би то прошло, у Србији су пострељали највећи проценат интелигенције.
Интелигенција из других република приклонила му се јер јој је он био идеална прилика да оперу руке. Сем Срба, мало ко је ратовао против Немаца.
Сем тога, једино су Срби били државотворан народ а сви остали подгузне муве као и дан данас!

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Да би то прошло, у Србији су пострељали највећи проценат интелигенције.
Javno je pobio moralne i čestite intelektualce- i ko je ostao??
I mi smo posljedica takvih temelja, nedostatatka takvih ljudi i njihovih potomaka.
Tu što smo osakaćeni nikada se nećemo ni oporaviti.

Ljudi ne znaju koga je držao u svojim redovima, sve same zanatlije, od Rankovića pa nadalje. Nije držao školovane, čestite ljude u vrijeme kada je škola značila nešto, a ne kao danas. To je najveća sramota i ljaga srpskog naroda, u svakom pogledu. Tito šta je uradio je najveće zlodjelo ikada.

Ali ponavljam, ne želim svađu, dosta je preraspodjela na komuniste, četnike, ove ili one. To je srpska nesreća oduvijek. Dosta je te nesreće. Kada se gleda šira slika, danas se vide te sve posljedice prošlog vijeka.
Od Titinih dugova, posljedica bombardovanja, dodatni dugovi i svaki kredit ima ogromne kamate. I danas danas djete tek rođeno plaća još Titine kredite...
Žalosno, zaista, da ga i jedna osoba poštuje.

To pokazuje šta je moć propagande i da je škola indokrinacija!

Војвода

Aktivan član
Poruka
1.245
Ћопави Загорац везе нема са Кумровцем. Где си видео бравара да прича пет језика, свира клавир и остале небулозе. Чедо Лењина и комуњарске камариле. О стандарду се данас све зна, задуживао и народ и државу и Бога оца. Оправдавају га они који говоре и други се задужују па како се живи.. Све у свему једна велика битанга. И хвала Богу па Срби већински данас знају какав је то олош био, иако и даље његови питомци и пионири ведре и облаче политиком.

Лекизан

Elita
Moderator
Poruka
21.449
Па, искрено и мени је било јако чудно. Да сам гледао неки клип о Другом светском рату, комунистима или нешто слично, лично бих помислио да је монтажа. Међутим, клип који сам гледао је о Лужичким Србима и онако, делује нормално без неке пропаганде о било чему. Једино што сам могао да разумем, пошто се година те параде (или чега већ) не наводи, је да се то десило у другој половини тридесетих, пре почетка рата. Тако би барем требало да је хронолочки по догађајима у клипу.
Међутим, уколико је то то, одкуд баш застава будуће СФРЈ?
Дефинитивно није застава СФРЈ, јер је застава највероватније црвено-бело-црвена, иако снимак није у боји, црвена је увек тамнија од плаве, а боја је иста на обе стране заставе.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.782
Znaš kako govorim o sebi, mene su učili da volim tog zlikovca više od oca i majke kad sam krenuo u školu. Imalo je kod mene suprotan efekat, mrzeli smo ga još kao deca...
Preispitaj sam sebe na kojim pricama si rastao i u kakvim uslovima.
Mene su recimo ucili u skoli da ima razlike izmedju radnicke i dece elite, ucili su me kako neki mogu da pljackaju, a neki moraju da postuju zakon, ucili su me i kako su trgovci i zemljoposednici elita srbije. Usput, svi oni su hteli ono sto ja imam, a oni nemaju.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.782
Seljacka zavist je beskonacna ide do kriminala....pa tako ta seljacka elita trosi kokain kupljen od engleskih rasturaca droge, gde drogiranom narodu moze da se nacrta neprijatelj, a seljoberi hapse ljude koji po zakonu nisu nista uradili, samo zive bolje od njih.
To je rezultat te seljoberske propagande.
Da ne govorimo o unistavanju drzave i vojske koja nije mogla da zastiti ni krajinu ni kosovo.
Nista od toga nije moguce pripisati komunistima, jer ti komunisti su bili i tada kao i sada drugosrbijanci, za razliku od onih drugih koji su ili ubijeni ili sklonjeni.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.895
Preispitaj sam sebe na kojim pricama si rastao i u kakvim uslovima.
Mene su recimo ucili u skoli da ima razlike izmedju radnicke i dece elite, ucili su me kako neki mogu da pljackaju, a neki moraju da postuju zakon, ucili su me i kako su trgovci i zemljoposednici elita srbije. Usput, svi oni su hteli ono sto ja imam, a oni nemaju.
Znaš kako ljudi su se 70ih skidali goli na ulici i vikali "dole Tito", pa bežali od policije kolko su ga voleli. Mi kao deca smo pričali zabranjene viceve...

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.782
Znas se i ko je dozvolio anti markovicu , mesicu i Kadijevicu da odnese kraljevo zlato iz beograda u ameriku, jer se zna i ko je bio politicka, kulturna i intelektualna elita i vlast u srbiji 1989. godine....zna se i da je inflacija posledica toga sto su amerikanci stavili zabranu vracanja tog zlata i svog zlata koja je bila podloga novca, a da su ujedno i blokirali Libiju i Irak da nam isplate dugove prema jugoslovenskim firmama, kada su vec slovenci i ustase odnele svoje pare u svoje narodne banke.
Znaci ti koji su mrzeli i mrze tita, mrze i srbiju. I ko vas j. mrzite nas.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.