Quantcast

NA BLISKOM ISTOKU NEMA MESTA ZA IZRAEL

zemunski kej

Elita
Poruka
16.331
Ирански председник Махмуд Ахмадинежад рекао да у будућности на Блиском истоку неће бити места за Израел, који представља канцерогени тумор и мора бити одстрањен. Месец дана би трајао израелски напад на Иран, рекао израелски миинистар одбране Матан Вилнаи. План израелске офанзиве већ израђен, преноси "Би-Би-Си" Paznju mi je privukla ova izjava, da nema mesta za Izrael ,analogija ovom bi bila da u Evropi nema mesta za muslimansku drzavu. Da ovo nije stav vecine muslimana mislio bih da je prepucavanje dve suprotstavljane drzave. Da li ce Izrael uvek biti pod pretnjom rata i unistenja,da li ce stanovnistvo izmoreno tenzijama napustiti Izrael.kao sto mi napustamo svoje krajeve.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/Свет/1158128/На+Блиском+истоку+нема+места+за+Израел!.html

Poslednja izmena od moderatora:

zemunski kej

Elita
Poruka
16.331
na istoku stare price, na zapadu nista novo.
daj link da se ne brise tema, bas me interesuje mingovo i citadelino misljenje o svemu ovome... :lol:
Traze maksimum za sebe a drugima nista. To je problem sa muslimanima.Kad su manjini lojalni su cim predju u vecinu,sacuvaj boze,ne moze tu ziveti ni jedna druga vera. To je njihovo.Pogledaj sudbinu Kopta,hriscana iz Libana,Sirije,Turske sve se to iselilo.

bh_citadela

Buduća legenda
Banovan
Poruka
38.209
Lažu cionisti , izgubi im se istina "u prevodu".

'Jedna od Ahmedinedžadovih najkontroverznijih izjava bila je ona, prema prijevodu izraelskog Jerusalem Posta, kako „Izrael treba izbrisati s karte svijeta“, što su iranski dužnosnici i sam predsjednik kasnije opovrgnuli kao pogrešno protumačene izjave. Također, optužen je i za nazivanje Holokausta mitom zbog čega je optužen za antisemitizam, no službeni Teheran tvrdi kako je izjava pogrešno protumačena, odnosno preuzeta iz drugog konteksta. Kao odgovor na te kritike, Ahmedinedžad je izjavio „Ne, ja nisam protiv Židova, jer ih jako poštujem“, te „Nisam izjavio kako se holokaust uopće nije dogodio. To uopće nije moja prosudba.“ '

'Prilikom održavanja konferencije „Svijet bez cionizma“ u Teheranu 26. listopada 2005., Ahmedinedžad je održao govor u kojem je citirao Khomeinijeve riječi o Izraelu kako okupatorski režim mora biti uklonjen, opisujući ga kao sramotnu mrlju u islamskom svijetu koja mora nestati sa povijesnih stranica.

Medijske agencije diljem svijeta prenijele su tu vijest pod naslovom „Izrael treba izbrisati s karte svijeta“ (engleski: Israel must be wiped off the map), koristeći pritom englesku frazu koja podrazumijeva potpuno uništenje[101]. Prijevod njegovih rečenica vrlo je diskutabilan. Iranski ministar vanjskih poslova izjavio je kako je Ahmedinedžad bio pogrešno protumačen: „Govorio je o režimu. Mi ne priznajemo ovaj izraelski režim“.'
http://hr.wikipedia.org/wiki/Mahmud_Ahmedinedžad#Izrael
Ahmedinedžad uvijek govori protiv cionističkog režima , a ne Jevreja ..

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Ирански председник Махмуд Ахмадинежад рекао да у будућности на Блиском истоку неће бити места за Израел, који представља канцерогени тумор и мора бити одстрањен. Месец дана би трајао израелски напад на Иран, рекао израелски миинистар одбране Матан Вилнаи. План израелске офанзиве већ израђен, преноси "Би-Би-Си" Paznju mi je privukla ova izjava, da nema mesta za Izrael ,analogija ovom bi bila da u Evropi nema mesta za muslimansku drzavu. Da ovo nije stav vecine muslimana mislio bih da je prepucavanje dve suprotstavljane drzave. Da li ce Izrael uvek biti pod pretnjom rata i unistenja,da li ce stanovnistvo izmoreno tenzijama napustiti Izrael.kao sto mi napustamo svoje krajeve.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/Свет/1158128/На+Блиском+истоку+нема+места+за+Израел!.html
I da unište Izrael, njihovi problemi neće biti rešeni jer su tu: Turska, Saudi Arabija, Katar,... možda iUAE koji se ipak trudi da ostane p ostrani zbog zavisnosti od Turizma i stabilnosti zemlje.
Izrael je SAVEZNIK Srbije ali i Iran je SAVEZNIK Srbije tako da ostajem neutralan u ovome.

bh_citadela

Buduća legenda
Banovan
Poruka
38.209
Traze maksimum za sebe a drugima nista. To je problem sa muslimanima.Kad su manjini lojalni su cim predju u vecinu,sacuvaj boze,ne moze tu ziveti ni jedna druga vera. To je njihovo.Pogledaj sudbinu Kopta,hriscana iz Libana,Sirije,Turske sve se to iselilo.
Tako ti patrijarh reko kad je ustoličen ? Al' poslije se izvinuo , veli nije tako mislio ..
A đe su muslimani u Europi , bilo ih je vijekovima u Španiji , a poslije ne ostaše , protjerani zajedno sa Jevrejima ..
Da nisu u 20. vijeku uvozili jeftinu radnu snagu iz bivših (a i sadašnjih) kolonija ne bi u Europi bilo muslimana ..
Kako ste vi opstali , i pravoslavci i katolici , vijekovima u Osmanskoj carevini , koja je i protjerane Jevreje primila ..
Turska je pravila nacionalnu državu , to nema veze sa islamom , a vi ste u Tursku u 19. vijeku ekspeditovali muslimane iz Srbije .. isad igrate igru sa dvije IZ ..
P.S. Što reko Ahmedinedžad - Europljani ne trpe Jevreje u svom dvorištu , pa su ih vamo doveli ..

Poslednja izmena:

zemunski kej

Elita
Poruka
16.331
Tako ti patrijarh reko kad je ustoličen ? Al' poslije se izvinuo , veli nije tako mislio ..
A đe su muslimani u Europi , bilo ih je vijekovima u Španiji , a poslije ne ostaše , protjerani zajedno sa Jevrejima ..
Da nisu u 20. vijeku uvozili jeftinu radnu snagu iz bivših (a i sadašnjih) kolonija ne bi u Europi bilo muslimana ..
Kako ste vi opstali , i pravoslavci i katolici , vijekovima u Osmanskoj carevini , koja je i protjerane Jevreje primila ..
Turska je pravila nacionalnu državu , to nema veze sa islamom , a vi ste u Tursku u 19. vijeku ekspeditovali muslimane iz Srbije .. isad igrate igru sa dvije IZ ..
P.S. Što reko Ahmedinedžad - Europljani ne trpe Jevreje u svom dvorištu , pa su ih vamo doveli ..
Kako onda ima muslimana u BIH i Sandzaku, To preseljenje je mislim bilo deo dogovora,nesto kao paket Turska Grcka ,tako se radilo u 19 veku .Verovatno ovi nasi nisu hteli da idu jer se nisu ni osecali kao pripadnici turskog naroda ,sto i nisu,oni su Sloveni.da ne kazem Srbi.Objasni mi sto su ostali kad su mogli da odu i to u okolinu Istambula.

Poruka
6.360
Problem velike vecine muslimana u svetu je taj sto ne podnose postojanje drugih naroda i religija na zajednickom tlu!?Kao i Zapadnjaci priznaju samo silu kao regulator odnosa medju narodima.
O nacinu na koji je nastala drzava Izrael mogli bi se voditi beskrajni razgovori sa napomenom da je to najveci gordijev cvor koji ima covecanstvo.

Koem

Veoma poznat
Poruka
14.600
Kako onda ima muslimana u BIH i Sandzaku, To preseljenje je mislim bilo deo dogovora,nesto kao paket Turska Grcka ,tako se radilo u 19 veku .Verovatno ovi nasi nisu hteli da idu jer se nisu ni osecali kao pripadnici turskog naroda ,sto i nisu,oni su Sloveni.da ne kazem Srbi.Objasni mi sto su ostali kad su mogli da odu i to u okolinu Istambula.
To je zato sto je Sandzak bio dio Bosne.

Kakav dogovor,o cemu ti pricas?

Koem

Veoma poznat
Poruka
14.600
Problem velike vecine muslimana u svetu je taj sto ne podnose postojanje drugih naroda i religija na zajednickom tlu!?Kao i Zapadnjaci priznaju samo silu kao regulator odnosa medju narodima.
O nacinu na koji je nastala drzava Izrael mogli bi se voditi beskrajni razgovori sa napomenom da je to najveci gordijev cvor koji ima covecanstvo.
To je problem Srba,nesto si pomijesao. :think:

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.709
Kemo, koliko shvatam, ti si fan Irana? Zaista nema sta da im se prigovori, sa tacke gledista jednog muslimana. Serijatska drzava do koske, a s druge strane relativno fer prema svojim nacionalnim manjinama- ima pored Persijanaca mesta i za Kurde, Azere itd.

E sad, zanima me sta ces da tvrdis kad KSA i Katar budu organizovali "bunt potlacenog naroda u Teheranu", "Persijsko prolece" i slicno? Posto je pokusana roze revolucija u Teheranu pa je zgazena, sad ce biti pokusana druga faza: Bunt Gladnog Naroda Zeljnog Demokratije (BGNZD). Mislim da smo svi toa svesni.

Da li ces tada priznati da su KSA i Katar zlo koje unistava jednu po jednu nepodobnu islamsku drzavu?

Ili ces poreci sebe i stati na stranu uzurpatora, tvrdeci da je Iran, ili njegov sistem, nepodoban?

Poruka
60.356
To je zato sto je Sandzak bio dio Bosne.

Kakav dogovor,o cemu ti pricas?
У првом балканском рату пошто су војске Србије и ЦГ потукле Турску војску потурице из Рашке области побегоше ка Космету, али она будачлетина Краљ Александар посла емисаре који их сустигоше на Ибру код К. Митровице, обећа им сваку заштиту и просперитет у Србији...
И још поред сваке потуричке куће постави стражу и изда наредбу да ће главе летети ако се науди потуричкој имовини!!!

Koem

Veoma poznat
Poruka
14.600
Kemo, koliko shvatam, ti si fan Irana? Zaista nema sta da im se prigovori, sa tacke gledista jednog muslimana. Serijatska drzava do koske, a s druge strane relativno fer prema svojim nacionalnim manjinama- ima pored Persijanaca mesta i za Kurde, Azere itd.

E sad, zanima me sta ces da tvrdis kad KSA i Katar budu organizovali "bunt potlacenog naroda u Teheranu", "Persijsko prolece" i slicno? Posto je pokusana roze revolucija u Teheranu pa je zgazena, sad ce biti pokusana druga faza: Bunt Gladnog Naroda Zeljnog Demokratije (BGNZD). Mislim da smo svi toa svesni.

Da li ces tada priznati da su KSA i Katar zlo koje unistava jednu po jednu nepodobnu islamsku drzavu?

Ili ces poreci sebe i stati na stranu uzurpatora, tvrdeci da je Iran, ili njegov sistem, nepodoban?
Nisam fan Irana,ali smatram da je Iran manje zlo :ok:

VERTIGON

Veoma poznat
Poruka
14.877
koptima evo i sad upadaju u crkve i ubijaju ih. u KSA hapse ko se moli hriscanski. crkve nema nigde tamo niti je dozvoljeno a hteli bi da izvoze islam kod nas. Sirija ce tek da se zapali kad se ucvrste islamisti posle pada Asada. ali objektivno, ovo je proces u kome ce se zver stvarati godinama ako ne i decenijama unazad pa i unapred bar jos 5-10 godina. kada azdaja bude narasla i krenula da trazi nesto svoje tamo gde ne treba - u Evropi i Americi, onda ce se sva moc zapada sruciti na njih. nemacka, holandija, francuska, belgija, spanija, britanija...svi vec imaju narastajuce probleme unutar svojih gradova a i prvi talas terorizma smo vec videli odvija se vec godinama sirenje straha i buduceg terora na ulicama. pre ili kasnije bure baruta ce se zapaliti. to ce biti poslednja sansa za Srbiju da jednom za svagda ucvrsti sve svoje teritorije.... ako budemo na pravoj strani, strani pobednika. ali mi smo Srbi. cesto biramo pogresno.

vučji čopor

Legenda
Moderator
Poruka
50.070
Наравно да није,али је муслиманска и у том смислу је на истој линији као и арапске земље.Ја сам само хтео да скренем пажњу да то није неки специфичан ирански став него опште мишљење.
Iran nije arapska zemlja..

petar.petrovic

Iskusan
Poruka
6.460

Свака му је ка у Његоша!!!!!!:worth:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.